Galbūt girdėjote arba skaitėte terminą „panseksualus“ ir nesate tikri, pasimetę ir (arba) neaiškūs dėl tikslaus apibrėžimo. Arba jums gali kilti klausimas, kuo skiriasi panseksualumas nuo biseksualumo ir (arba) kuo panseksualumas ir poliseksualumas skiriasi vienas nuo kito. Kad ir kaip būtų, norint iš tikrųjų suprasti, ką iš tikrųjų reiškia panseksualumas, svarbu atidžiau pažvelgti į šią seksualinę orientaciją ir seksualinę tapatybę.
Traukos dėsniai: Omniseksualas vs Panseksualas
Abi seksualinės tapatybės formos apima trauką visų lyčių žmonėms,
tačiau skiriasi, kai kalbama apie individualų pasirinkimą.
Išsiaiškinus tokį sudėtingą dalyką kaip seksualumas, gali atrodyti, kad etikečių yra daugiau nei jūsų vietiniame prekybos centre. Taip pat galite jausti, kad sunku rasti tą, kuris jums 100 procentų tiktų, o tai, beje, yra visiškai gerai.
Kuo skiriasi biseksualumas ir panseksualumas?
Norint suprasti seksualinės ir lytinės
tapatybės spektrą , labai svarbu žinoti terminus, kuriais žmonės
apibūdina save ir savo pomėgius. Du pripažinti terminai,
biseksualumas ir panseksualumas (taip pat vadinamas visaseksualumu
), apibūdina romantišką arba seksualinį potraukį daugiau nei vienai
lyčiai.
Tačiau yra konkretesnių skirtumų tarp šių dviejų terminų, susijusių su to, kuri lytis žmogų traukia ir koks potraukis gali būti susijęs.
5 mitai ir faktai apie panseksualumą
Panseksualumo idėja yra naujesnė nei kai kurie kiti seksualinės orientacijos terminai, tačiau tai būtina unikalios ir svarbios patirties etiketė, kuri nuo pat pradžių buvo žmogaus egzistencijos dalis.
Kas yra panseksualumas?
Panseksualumas, pagrįstas graikų priešdėliu „pan“, reiškiančiu „visi“, yra seksualinis ir (arba) romantiškas potraukis žmonėms, nepaisant jų lytinės tapatybės.
Kitaip tariant, panseksualai nemano, kad kitų lytis ar lytinė išraiška yra svarbi jų potraukiui. Kai kurie žmonės vartoja žodį „aklas“, kad apibūdintų save ir savo seksualinį skonį. Tai dažnai gali būti painiojama su biseksualumu, tačiau jie nėra tapatūs – panseksualumas turi savitą filosofiją.
Gėjai ir monogamija: ar tai veikia?

Ar gėjai gali būti monogamiški?
Trumpas atsakymas yra taip, absoliučiai, bet tam reikia šiek tiek padirbėti. Keletas santykių tyrimų su gėjų vyrų poromis buvo atlikti ir prieita prie tos pačios išvados: apie 50 % gėjų porų yra monogamiškos, o kiti 50 % leidžia seksą už santykių ribų. Abiejose grupėse stabilumo ir laimės lygiai yra vienodi.
Ar atviri santykiai yra gera idėja jūsų gėjų santykiams?

Pagerinkite savo laimę užmegzdami sveikus gėjų santykius

Lietuvos žmogaus teisių centro (LŽTC) duomenimis , padaugėjo žmonių, prisipažįstančių kaip tos pačios lyties poros. Tai gali būti siejama su skirtingais veiksniais, įskaitant įstatymų pokyčius įvairiose valstybėse ir teritorijose.
Nors ši teigiama tendencija yra palaima LGBTQ bendruomenės nariams, jei neseniai išėjote iš spintos, tikriausiai norėtumėte sužinoti, kaip būti laimingu gėjumi – svarbi dalis yra sveiki gėjų santykiai.
30 gėjų santykių tikslų siekiant laimės kartu

Kokie yra gėjų santykių tikslai?
Santykių tikslai gali padėti sukurti sveikus gėjų santykius . Jie padeda pagerinti jūsų santykių meilę ir meilę.
Kodėl aš noriu tikslų savo santykiuose?
Kiekvienas nori gauti meilę taip, kad būtų laimingas. Ir atvirkščiai, jūs taip pat norite dovanoti meilę taip, kad jūsų partneris būtų laimingas. Sėkmingų santykių tikslų pranašumas yra tas, kad jūs ir jūsų partneris dovanojate ir gaunate meilę tokiu būdu, kuris jus abu daro laimingus.
Tyli vienišų gėjų kančios

Vienatvė tapo epidemija gėjų vyrų bendruomenėje. Gėjai, kurie nepalaiko intymių santykių, dažnai apibūdina gilų ir gilų vienišumo jausmą. Šis emocinis skausmas gali būti problema, nes jis gali sukelti rimtų psichinės sveikatos problemų.
Žinojimas, kaip ir kodėl gėjams pasireiškia vienatvė, būtina suprasti, ką galite padaryti.
Aseksualumas: neteisingai suprasta seksualinė orientacija

Beveik visi žino skirtumą tarp heteroseksualumo ir homoseksualumo, dauguma žmonių taip pat žino apie biseksualumą . Kai kurie iš naujausių žmonių yra girdėję apie panseksualumą. Bet ar girdėjote apie penktąją seksualinę orientaciją? Tas, kuris reiškia, kad kažkas visai nejaučia seksualinio potraukio?
6 LGBTQIA+ pasirodymo etapai
Nesvarbu, ar geriau, ar blogiau, kaip LGBTQIA (lesbietė, gėjus, biseksualas, transseksualas, keistuolis, interseksualus ar aseksualus) asmuo, išėjimo procesas trunka visą gyvenimą. Savo nenormacinės seksualinės orientacijos ir (arba) lytinės tapatybės atpažinimas, priėmimas ir išreiškimas yra jums ypatingų vystymosi etapų serija.
Išeinantys patarimai: patarimai iš kitos spintos durų pusės

Lengva atsakyti į klausimą „ kaip tu išeini ? kai jau išvykstate ir nuėjote tuo keliu.
Tačiau nėra vieno būdo tai padaryti. Nėra teisingo ir neteisingo būdo tai daryti. Kiekvieno žmogaus kelionė yra skirtinga, todėl žingsniai gali labai skirtis.
Yra dalykų, kuriuos galite padaryti, kad procesas būtų lengvesnis ir ne toks bauginantis.
Štai 7 žingsniai, padėsiantys palengvinti LGBTQI+ patirtį:
Netradicinę seksualinę orientaciją norintis atskleisti žmogus turėtų žinoti kelis dalykus

Savo homoseksualumą suvokę žmonės
dažnai jaučia kaltę ir gėdą, kad yra kitokie, tarsi nepateisina
artimųjų lūkesčio suskurti tradicinę šeimą...
Kai žmogus gyvena neatsiskleidęs, nepasakęs bent jau savo artimiesiems apie netradicinę savo seksualinę orientaciją, jis patiria įtampą, nes niekad negali būti savimi, tarsi turi nuolat kažką slėpti – tai gali sukelti depresiją, atsirasti nerimo sutrikimų, įtampai sumažinti žmogus gali pradėti vartoti alkoholį ar kitas psichoaktyvias medžiagas, nuo kurių neretai tampa priklausomi. Dėl to vienas svarbiausių žingsnių žmogui, pajutusiam, jog jį traukia ne priešinga, o ta pati lytis, turėtų būti to pripažinimas ir atsivėrimas – bent jau patiems artimiausiems žmonėms.
Nedidelis palaiminimas gali būti pradžia ar galimybė – Šventojo Sosto komunikacijos atstovas

Šaltinis VATICAN NEWS
Šventojo Sosto komunikacijos
dikasterijos redakcijų direktorius Andrea Tornielli paskelbė
tekstą, kuriame komentuoja Tikėjimo mokymo dikasterijos deklaraciją
„Fiducia supplicans“ dėl palaiminimų pastoracinės
reikšmės.
Pasak jo, kalbat apie šį dokumentą, reikia atsiminti esminį žmogaus tikėjimo ir santykio su Kristumi bruožą – malonės veikimo pirmumą.
„Niekas negali ateiti pas mane, jei mane pasiuntęs Tėvas jo nepatraukia“, – sako Jėzus. Perfrazuodamas šiuos žodžius šv. Augustinas tvirtino: „Nemo venit nisi tractus“ – niekas neateina pas Jėzų, jei jis jo į save nepatraukia. Tai ta pati trauka, apie kurią kalbėjo ir Benediktas XVI, primindamas, kad tikėjimo plitimo ištakose visada yra malonės veikimas.
LGBTQ+ žmonės – mūsų vaikai ir artimieji
Laiškas Lietuvos visuomenei
pastaruoju metu viešojoje erdvėje aidėjo raginimai rūpintis mūsų vaikais. Visiškai sutinkame. Tik, deja, neretai taip kalbėję žmonės patys skleidė neapykantą prieš mūsų vaikus.Norėtume prisistatyti. Esame mamos, tėčiai, artimieji, draugai, kaimynai ir giminės, kurie galbūt gyvename jūsų kaimynystėje ar dirbame toje pačioje įstaigoje, gal lydime savo vaikus į tą patį būrelį ar užsiėmimą. Gali būti, kad esame tik prasilenkę gatvėje, tačiau vienas kito nepažįstame. O gal niekada ir nesusitikome ir nieko vienas apie kitą niekada nesužinosime.