Traukos dėsniai: Omniseksualas vs Panseksualas
Abi seksualinės tapatybės formos apima trauką visų lyčių žmonėms, tačiau skiriasi, kai kalbama apie individualų pasirinkimą.
Išsiaiškinus tokį sudėtingą dalyką kaip seksualumas, gali atrodyti, kad etikečių yra daugiau nei jūsų vietiniame prekybos centre. Taip pat galite jausti, kad sunku rasti tą, kuris jums 100 procentų tiktų, o tai, beje, yra visiškai gerai.
Dvi tapatybės, dėl kurių žmonėms gali prireikti daugiau aiškumo, yra „visaseksualumas“ ir „panseksualus“.
Iš pirmo žvilgsnio jie gali atrodyti vienodi. Panseksualumą galite apibrėžti kaip romantišką , emocinį ar seksualinį potraukį žmonėms, nepaisant jų lyties. Tačiau visaseksualumas gali būti susijęs su romantišku, emociniu ar seksualiniu potraukiu visų lyčių žmonėms . Skirtumas nedidelis, bet jis yra.
Tačiau nesijaudinkite, jei to nepastebėjote iš karto. Paaiškinsime jų panašumus, skirtumus ir ką jie abu reiškia santykių kontekste.
Gerai, prieš gilindamiesi į panseksualumo ir visaseksualumo specifiką, turime aptarti lyties aklumo sampratą. Stenkitės nepraleisti: štai kas padės išsiaiškinti skirtumus!
Galbūt girdėjote terminą „lyčių aklumas“ vartojamą neigiama prasme. Kaip ir „spalvotai aklas“, kalbant apie rasę, kai kurie žmonės tai gali naudoti kaip atsisakymą pripažinti, kad kai kurios grupės patiria priespaudą ar privilegijas dėl savo lyties.
Kai kurie panseksualai save vadina „aklais nuo lyties“ neutraliai, o tai reiškia, kad asmens lytis ar lytis neturi įtakos jo potraukiui jiems. Juos gali kažkas patraukti, nesvarbu, ar jie yra vyrai, moterys, transseksualai, interseksualūs, nedvejetainiai ir t. t. Taigi, jie vartoja „lyties aklą“ neišskiriamąja prasme, nes lytis tiesiog nėra problema.
Tačiau kitiems panseksualams šis terminas gali būti nepatogus, nes jie gali manyti, kad jis gali panaikinti kažkieno tapatybę, ypač transseksualiems žmonėms, kurie patyrė daug sunkaus darbo, kad būtų pripažinti jų lytimi. Šie panseksualai gali norėti pasakyti, kad jie neturi lyties pirmenybės.
Nesvarbu, ar vartojate terminą „lyčių aklumas“, ar ne, ir gerai žinoti, kad kai kuriems žmonėms tai nėra patogu, esmę suprasite – tai yra jūsų potraukių neribojimas pagal lytį.
Priešdėlis „pant“ reiškia viską, viską, visą ir viskas įskaičiuota. Žodis „panseksualas“ reiškia, kad jus traukia kažkas, neatsižvelgdamas į jo lytį, dar kitaip, jūs esate aklas arba neturite lyties pirmenybės. Tai nereiškia, kad jokiu būdu panaikinate kieno nors lytį, bet tai tiesiog nėra jūsų potraukio asmeniui veiksnys.
„Panseksualus“ yra palyginti jaunas terminas, kuris iš tikrųjų nebuvo plačiai naudojamas iki 2010-ųjų vidurio, kai jis buvo įtrauktas į biseksualų skėtį. Tačiau dabar panseksualai išdidžiai vaikšto patys, atstovaujami rožinės, geltonos ir mėlynos spalvos vėliava, kuri reiškia trauką visoms tapatybėms.
Kartais žmonės gali lengvai klaidingai interpretuoti panseksualumą, o tai gali sukurti neigiamus stereotipus ir atgrasyti žmones nuo savo seksualumo . Kai kurie klaidingai mano, kad „visi“ skirtumo dalis reiškia, kad panseksualai visada nori susitaikyti su bet kuo – ir tai tiesiog netiesa.
Kiti mano, kad panseksualumas yra atviras kvietimas seksualinei veiklai ir kad jis sumažina bet kokį sutikimo poreikį – ne, ne, tūkstantį kartų ne . Kaip ir visos seksualumo formos, panseksualumas yra specifinė atvirumo forma, kurią visiškai valdo ir valdo individas, o ne kas nors kitas.
Priešdėlis „omni“ reiškia viską, visur arba visa apimantį. Panašiai kaip „panseksualus“, „visaseksualus“ reiškia, kad galite jausti potraukį visoms lytims – išskyrus tai, kad šiuo atveju jūs tam tikru mastu atsižvelgiate į seksą ir lytį, dar žinote, kad nesate aklas.
Jei esate visaseksualus, galite turėti nedidelę lyties pirmenybę, kai kalbate apie patrauklumą, bet ne konkretų lyties reikalavimą. Taigi, jus traukiančio asmens lytis yra svarbi, bet tai nėra lemiamas veiksnys.
„Omniseksualus“ yra dar vienas gana naujas terminas, kuris daugeliui žmonių gali būti nelabai pažįstamas ir gali sukelti savo problemų. Pavyzdžiui, tiek panseksualiems, tiek visaseksualiems asmenims dažnai gali tekti susitaikyti su hiperseksualumo suvokimu ir visomis su tuo susijusiomis problemomis, tokiomis kaip ištrynimas, be kita ko.
Kadangi „visaseksualus“ dar nėra visuotinai žinomas terminas, žmonės, kurie taip prisipažįsta, dažnai vadinami labiau pažįstamais „ biseksualais “ arba „panseksualais“, o tai gali būti žalinga.
Tačiau laikui bėgant vis daugiau žmonių turi prieigą prie išsilavinimo, padedančio jiems geriau suprasti, ką šis terminas reiškia. Taip pat yra visaseksuali vėliava, kurioje yra rožinės, mėlynos-violetinės ir juodos juostelės.
Jei norite sužinoti, kuri tapatybė jums labiausiai tinka tarp visaseksualų ir panseksualų, pagrindinis panašumas gali būti aiškus: abi grupes gali patraukti bet kokios lyties žmogus, nesvarbu, ar tai romantiškas , emocinis ar seksualinis.
Pagrindinis skirtumas yra atsižvelgimas į lytį – panseksualai į tai neatsižvelgia, o visaseksualai galvoja.
Jei galvoje vis dar sunku atskirti, įsivaizduokite, kad vienas žmogus sako: „Aš myliu karštus gėrimus!“, o kitas sako: „Aš myliu arbatą, kavą, karštą šokoladą ir...“ Tai nėra tobulas palyginimas. , bet tai gali padėti šiek tiek aiškiau suvokti skirtumą.
Ir atminkite, kad kiekvienas supranta savo seksualumą: savo paties. Galite apibrėžti save, kaip pasirenkate, arba visai ne. Svarbu aiškiai suprasti savo jausmus, pagrįstus savo patirtimi.
Taigi, dabar galite geriau suprasti, ar panseksualumas ar visaseksualumas jums labiau tinka – tai nuostabu! Jei jau palaikote santykius arba planuojate užmegzti santykius , tai taip pat tinkamas momentas pagalvoti, kaip su jais susikalbėsite ateityje.
Pirmas dalykas, kurį reikia atsiminti, yra tai, kad jūs neturite niekam sakyti, kad esate panseksualus ar visaseksualus, jei to nenorite – jūs niekam nesate skolingas. Tačiau jei jūsų partneris (-iai) yra visiškai nežinomas arba nėra labai gerai išmanantis apie skirtingus seksualius dalykus, tai gali sukelti tam tikrų problemų.
Nepranešę apie savo seksualinę tapatybę ar pageidavimus, galite įsitempti arba būti netikri dėl savo partnerio, dėl to jis gali jaustis nepatogiai. Ir tai nėra geras pagrindas jokiems santykiams.
Jei norite jiems papasakoti apie savo seksualumą , patikinkite juos, kad esate su jais atviri ir nuoširdūs, nes norite stipresnių santykių. Paaiškinkite, kas yra panseksualumas ar visaseksualumas, ir stenkitės išaiškinti bet kokias klaidingas nuomones arba panaikinti bet kokius stereotipus.
Nėra garantijos, kad jūsų partneris (-iai) bus imlus (-ai) arba reaguos taip, kaip jums patinka, bet tai priklauso nuo jų. Pirmenybė teikiama autentiškumui ir sąžiningumui su savimi ir jums rūpimu žmogumi. Priežiūra skatina autentiškumą, o autentiškumas turėtų skatinti geresnę priežiūrą.
Jei nesiidentifikuojate kaip visaseksualūs ar panseksualūs, visada pravartu žinoti, kokią palaikomąją kalbą galite naudoti. Ir jei esate sąjungininkas, advokatas ar kažkas, kurio mylimasis ką tik išėjo, tai dar svarbiau!
Pirmas dalykas, kurį reikia atsiminti, yra nedaryti prielaidų apie ką nors. Jei kas nors jums sako, kad yra visaseksualus, neatsakykite „bet ar tai ne tik biseksualus / panseksualus?“. Tas pats pasakytina ir apie panseksualus – seksualinė tapatybė yra labai asmeniška, ir kiekvienas turi nuspręsti, kuri jam labiausiai tinka.
Svarbu vengti juokauti apie hiperseksualumą. O dėl meilės picai beveik kiekvienas panseksualas išgirdo „ar tai reiškia , kad jus traukia keptuvės? juokauju jau milijoną kartų .
Atminkite, kad traukimas visų lyčių atstovams nebūtinai reiškia, kad žmogus nori palaikyti poliamorinius santykius. Kai kurie gali būti juose, kiti gali nebūti, tokie patys kaip bet kas kitas.
Kaip ir visiems, svarbu žinoti įvardžius , ypač panseksualiems žmonėms – kai kurie žmonės bus „jis/jis“ arba „ji/ji“, tačiau lytis mažiau rūpi, kiti gali pasirinkti būti „jie“, „ze“. “ arba „xe“. Daug geriau klausti, nei nuolat klysti.
Visų pirma, tiesiog gerbkite ir priimkite. Jei kas nors jumis pakankamai pasitiki, kad pasidalintų su jumis savo seksualine tapatybe, tai yra didelis dalykas.
Nors iš pradžių gali būti sudėtinga išsiaiškinti skirtumą tarp panseksualumo ir visaseksualumo, jie abu yra visiškai individualūs ir galiojančios seksualinės tapatybės formos, turinčios savo pripažinimą. Praėjo tie laikai, kai abu buvo tiesiog slepiami po etikete „ biseksualūs “.
Tai reiškia, kad visaseksualūs asmenys linkę labiau pastebėti potencialaus partnerio lytį nei panseksualai. Be to, panseksualumą ir visapusiškumą sieja meilė ir potraukis, kurio neriboja lytis. Abi gali būti tikrai įtraukiančios.
Būkite ištikimi sau ir palaikykite kitus jų pačių kelionėse – galų gale, argi ne tai yra meilė?
Paruošė: Tomas Kregždė
HUMAN RACE SUPPORT