Išeinantys patarimai: patarimai iš kitos spintos durų pusės

Lengva atsakyti į klausimą „ kaip tu išeini ? kai jau išvykstate ir nuėjote tuo keliu.
Tačiau nėra vieno būdo tai padaryti. Nėra teisingo ir neteisingo būdo tai daryti. Kiekvieno žmogaus kelionė yra skirtinga, todėl žingsniai gali labai skirtis.
Yra dalykų, kuriuos galite padaryti, kad procesas būtų lengvesnis ir ne toks bauginantis.
Štai 7 žingsniai, padėsiantys palengvinti LGBTQI+ patirtį:
1. Neignoruokite savo tiesos
Apsimesti, kad nesate gėjus, jus tik skaudina. Tai nekeičia to, kas tu esi. Gerai būti gėjumi ir gerai žinoti, kad esi gėjus. Tai tiesa apie save ir šios tiesos ignoravimas gali sukelti daugybę nesveikų įveikos mechanizmų.
Natūralu bijoti kitų teismo ir atstūmimo. Tiesą sakant, sunku susitaikyti su savo seksualine tapatybe yra vienas iš išsivadavimo etapų.
Tačiau jūsų tiesos ignoravimas gali turėti dar daugiau žalingo poveikio nei jūsų baimė. Net jei dar nesate pasirengęs pasidalinti šia savo dalimi su išoriniu pasauliu, žinokite ir pripažinkite tai patys.
2. Praktikuokite savęs priėmimą
Esate LGBT+ statusas. Vis dėlto reikia laiko, kad prisitaikytumėte prie pokyčių, o pripažinti save gėjumi, lesbiete, bičiuliu ar keistuoliu jums gali būti nelengva ar savaime. Sąmoningai stenkitės priimti viską, kas daro jus tuo, kas esate. Priėmimas gali reikšti, kad reikia iš naujo išmokti mylėti save už tai, ko anksčiau apie save nepripažinote.
Jūs nusipelnėte meilės, kad ir kas būtų, ir kartais tai yra sudėtinga pamoka, kurią reikia išmokti.
Jei jums tai ypač sudėtinga, pradėkite nuo mažo ir mokykitės priimti dalykus, kurie paskatino jus pastebėti savo seksualumą: mėgstu dėvėti savo odinę striukę, man atrodo, kad vyrai gražesni už moteris, man neįdomu pradėti seksą, man patinka romantika. tiek su vyrais, tiek su moterimis.
3. Būk savimi
Jūsų tikrasis „aš“ yra geriausia jūsų paties versija, kurią galite pasiūlyti pasauliui – tad turėkite ją.
Tai, kad esate transas ar lesbietė, nereiškia, kad turite mėgti tam tikrus drabužius ar muziką. Tai nereiškia, kad reikia vadovautis stereotipais ir klišėmis.
Jūsų seksualinė orientacija yra vienas iš jūsų aspektų. Tai neturi dominuoti visoje jūsų asmenybėje.
Jei esate gėjus ir labai mėgstate veiksmo filmus, būkite gėjus ir atvirai mėgaukitės veiksmo filmų žiūrėjimu. Jūs neturite apsimesti naujų dalykų apie save, kurie yra tokie pat netiesi, kaip ir heteronormatyvūs dalykai, už kurių bandėte slėptis, kad tilptumėte anksčiau.
4. Apsupkite save palaikančiais draugais
Tvarkyti reikšmingus žingsnius gyvenime yra lengviau, jei jūsų gyvenime yra palaikančių žmonių tinklas, ir išeitis nėra išimtis.
Apsupę save žmonėmis, apie kuriuos žinote, kad jie palaiko LGBT+ žmones ir problemas, galite padėti užtikrinti, kad gausite reikiamą pagalbą dėl savo tapatybės ir atsiraskite informacijos prieš pradėdami pažeidžiamus pokalbius su draugais ir šeima.
Paramos grupės lesbietėms, transseksualams ir aseksualiems žmonėms yra naudingi ištekliai norint pradėti kurti asmeninį paramos tinklą. Dar prieš įžengdami pro duris žinote, kad būsite apsupti bendraminčių, kurie jus priima dėl jūsų seksualinės orientacijos, be jokių klausimų.
5. Pradėkite bendrauti su labiausiai priimtinais draugais ir šeima
Kai būsite pasiruošę pradėti pokalbius su draugais ir šeima apie savo seksualinę orientaciją, galite strategiškai nuspręsti, kam pirmiausia pasakyti, kad sumažintumėte stresą.
Pradėkite nuo žmonių savo gyvenime, kuriuos jau žinote kaip labiau priimtinus. Labiau tikėtina, kad šie pokalbiai bus sėkmingi ir gali būti naudojami kaip praktikos, padedančios susidoroti su sudėtingesniais žmonėmis jūsų vidiniame rate.
Labiausiai priimtini žmonės jūsų gyvenime greičiausiai yra turėję panašių pokalbių praeityje. Gebėjimas surengti atvirą diskusiją apie tai, ką reiškia būti „išeinančios“ kalbos pabaigoje, gali patarti, kaip geriausia bendrauti su kitais draugais ir šeima.
6. Nesijaudinkite dėl etikečių
Žmonės retai telpa į tobulai apibrėžtas dėžutes. Galbūt jus traukia bambuko žalia spalva, bet nenorite dažyti savo svetainės tokiu atspalviu. O galbūt jums patinka žiemą dėvėti storus vilnonius džemperius, bet kašmyras taip pat yra gana patogus. Galbūt jums labiau patinka šokoladiniai ledai, išskyrus tuos atvejus, kai turite saulėgrąžų. Jūsų seksualumas nėra griežtesnis nei jūsų pirmenybė bet kam kitam.
Jei norite turėti etiketę, puiku, bet pasirinkta etiketė neapibrėžia jūsų seksualumo pradžios ir pabaigos. Tu esi toks, koks esi. Tave traukia tas, kas tave traukia. Jūs nesate skolingas pasauliui apie tai paaiškinti. Pakanka žinoti, kas tu esi.
Etiketės, kurias nešiojame, labiau skirtos tam, kad kiti žmonės galėtų mus suskirstyti į kategorijas – jums nereikia sakyti pasauliui, kad esate gėjus, kad žinotumėte, jog esate gėjus.
7. Ugdykite save ir kitus
Yra daug klaidingos informacijos apie LGBT+ problemas. Kelionės metu galite pastebėti, kad jūs pats esate ar buvote tam tikri. Labai svarbu mesti iššūkį tam, ką, jūsų manymu, žinai tam tikra tema, toliau mokantis apie tai.
Dar ne taip seniai auskarų pradurimas arba purpurinės spalvos dėvėjimas reiškė, kad vyras yra gėjus – abu šie dalykai yra visiškai nesusiję su žmogaus seksualumu.
Kuo daugiau būsite informuotas, tuo daugiau mitų ir klaidingų nuomonių galėsite paneigti bei šviesti kitus apie LGBT+ problemas.
Išsinešti
Nėra teisingo ar neteisingo būdo pranešti draugams ir šeimos nariams apie savo seksualumą. Atėjimas į savo seksualumą yra procesas, o ne vienintelė situacija. Tai lėtas progresas, kuris laikui bėgant vystosi.
Nesvarbu, kokie yra jūsų seksualiniai potraukio pomėgiai, esate tikras žmogus ir nusipelnėte meilės bei palaikymo savęs atradimo kelionėje.
Paramos tėvams grupė
Sužinoję, kad jų vaikas yra LGBT*, tėvai dažnai pasijunta esantys vieni ir izoliuoti, jiems atrodo, kad neturi su kuo pasikalbėti, nes daugiau niekas nėra patyręs to, ką jie išgyvena. Ištrūkti iš izoliacijos gali padėti pokalbis su kitais LGBT* vaikų turinčiais tėvais. Asociacijos „In corpore“ bei Įvairovės ir edukacijos namų iniciatyva nuo pernai metų Vilniuje reguliariai susitinka grupė, kurioje padedant profesionaliam psichologui tėvai gali išsipasakoti, pasidalinti išgyvenimais arba daugiau sužinoti apie lyties tapatybę ir seksualinę orientaciją (daugiau informacijos apie grupę: ivairiseima.lt/tevams).
Informacijos trūkumas taip pat gali būti didelė problema tėvams, norintiems suprasti, ką reiškia jų vaiko homoseksualumas arba translytiškumas. Portalas „Išgirsti“, kitas Asociacijos „In corpore“ projektas, sistemingai pateikia informaciją, kuri gali praversti siekiantiems geriau suprasti, kas yra LGBT* ir su kokiais iššūkiais šie žmonės gali susidurti: kas yra lyties tapatybė ir seksualinė orientacija, ką reiškia raidės santrumpoje „LGBT*“ ir kuo skiriasi už kiekvienos iš jų besislepianti tapatybė. Trys portalo dalys skirtos jauniems LGBT* žmonėms, jų artimiesiems bei draugams ir emocinės paramos teikėjams.
Paruošė Tomas KregždėHUMAN RACE SUPPORT