Tyli vienišų gėjų kančios

Vienatvė tapo epidemija gėjų vyrų bendruomenėje. Gėjai, kurie nepalaiko intymių santykių, dažnai apibūdina gilų ir gilų vienišumo jausmą. Šis emocinis skausmas gali būti problema, nes jis gali sukelti rimtų psichinės sveikatos problemų.
Žinojimas, kaip ir kodėl gėjams pasireiškia vienatvė, būtina suprasti, ką galite padaryti.
Kodėl gėjai yra vieniši?
Vienatvė atsiranda tada, kai jaučiatės atskirtas nuo žmonių ir bendruomenių. Ši izoliacija vyrauja gėjų vyrų bendruomenėse, nes gali būti sunku prasibrauti į gėjų draugų bendruomenes.
Tyrimai parodė, kad gėjai turi mažiau draugų nei heteroseksualūs žmonės ir gėjai. Jei turite mažiau draugų ir mažiau žmonių, su kuriais galite save apsupti, iš prigimties esate labiau izoliuotas ir jautresnis vienatvė.
Socialinis perėjimas nuo asmeninių susitikimų prie internetinių ir socialinės žiniasklaidos platformų taip pat sustiprino vienišumo jausmą. Teksto žinutėms, kaip dominuojančiai bendravimo formai, taip pat trūksta ryšio jausmo. Negalite pamatyti emocijų ar ketinimų, kurie dažnai sukelia muštynes, kai pranešimas yra neteisingai suprastas ar interpretuojamas.
Socialinė žiniasklaida ir prisijungimo programos, tokios kaip Grindr, yra pagrindiniai kaltininkai, prisidedantys prie vienatvės, kurią patiria gėjai. Šios platformos maitina jūsų esamą nesaugumą ir įsitikinimus, kurie skatina neigiamą pokalbį su savimi ir nepakankamumo ar žemos savigarbos jausmą.
Kas sukelia gėjų vienatvę?
Gilių ryšių ir emocinio intymumo nebuvimas santykiuose sukuria vienišumo jausmą. Nežinojimas, kaip kurti santykius, pagrįstus meile, ryšiais ir intymumu, yra problema, kuri perauga į emocinę ir socialinę izoliaciją.
Smegenys šią izoliaciją suvokia kaip grėsmę, o primityvesniais laikais tai buvo bausmės forma. Šis genties išstūmimas ir atstūmimas dažnai baigdavosi mirtimi.
Galite jaustis izoliuoti ir tada, kai esate atskirti nuo kitų, ir kai esate minioje. Taigi, vienatvė turi platesnį aprėptį, nei jūs galite įsivaizduoti. Tai taip pat gali pabloginti daugelį sveikatos būklių, įskaitant nerimą, depresiją, demenciją, aukštą kraujospūdį ir širdies ligas, taip pat susilpninti imuninę sistemą.
Kaip gėjus, gali būti, kad jūs jautiesi atskirtas nuo grupių, o tai gali išsivystyti į gilesnį nepriklausymo jausmą.
Atstūmimo patirtis vaikystėje, augant gėjui atvirame pasaulyje, gali sustiprinti jūsų atskirties jausmą. Slėpdami savo seksualinę orientaciją, kad pajustumėte priėmimą, susidaro ilgalaikė streso būsena, neigiamai veikianti jūsų psichinę sveikatą. Tai žinoma kaip mažumos stresas.
LGBTQIA+ bendruomenė jau yra pažeidžiama populiacija, kuri paprastai turi didesnių psichikos sveikatos problemų. Socialinė izoliacija, atstūmimo vengimas ir pasitraukimas į vidų, be to, sudėtingos problemos, tokios kaip depresija, nerimas ir savižudybė.
Ryšys tarp sekso, narkotikų vartojimo, depresijos ir vienatvės
Gėjai dažnai kreipiasi į narkotikus ar seksą kaip į lengvai prieinamą būdą numalšinti emocinį skausmą. Pradinis narkotikų vartojimo ar sekso poveikis yra raminantis arba malonus, o tie teigiami jausmai gydo nuo emocinio vienatvės skausmo.
Problema ta, kad seksas ir narkotikai sukuria fizinio intymumo jausmą, o vienatvės palengvėjimas siejasi su emociniu intymumu. Vartodami narkotikus ir (arba) mylėdami seksą, jūs siekiate intymumo ir artumo, bet nepasiekiate tokio intymumo, kuris patenkintų jūsų emocinius poreikius.
Galite manyti, kad fiziškai intymus sekso patirtis yra tas pats, kas emocinis intymumas, todėl siekiate seksualinio kelio, bet jaučiatės tušti, nes nepasiekiate tikrojo emocinio intymumo tikslo.
Laikui bėgant sekso ir medžiagų vartojimas gali žymiai padidėti ir tapti jūsų raminančio ritualo dalimi. Tada staiga tai tampa nekontroliuojama priklausomybe, kuri yra labiau žalinga nei naudinga.
Tai yra savęs nugalėjimo ciklas; užuot jausdamasis nuramintas ir pilnas, jautiesi vis tuštesnis. Šis ciklas gali padaryti jus ypač pažeidžiamą depresijos, nes jūsų bandymai susitvarkyti su vienatve sustiprina problemą.
Pandemija padidino gėjų vienišumą
Pranešimai apie socialinę izoliaciją ir neprisiartinimą prie žmonių, reaguojant į COVID-19 pandemiją, paaštrino visą gėjų vienatvės problemą.
Žmonės iš prigimties yra susieti su kitais, matyti ir bendrauti vieni su kitais bei ieškoti prisilietimo. COVID-19 pandemijos sąlygos iš esmės tai atėmė.
Jei dėl COVID-19 užblokavimo buvote įstrigę nuo namų arba uždaryti savo butuose, greičiausiai jus stipriai paveikė vienatvė. Jūs netgi galite jausti stresą ir nerimą dėl to, kad esate per arti kitų žmonių – būtent tai yra priešnuodis vienatvei.
Vyresni gėjai yra pažeidžiami vienatvės
Kalbant apie LBGTQIA+ problemas, vyresni gėjai dažnai nepaisomi. Likusi gėjų vyrų bendruomenė jų nemato ne dėl atviro atstūmimo, o dėl nematomumo.
Šis matomumo trūkumas sukuria izoliacijos jausmą ir atstūmimo baimę. Vyresni gėjai dažnai nerimauja dėl priėmimo į gėjų bendruomenę dėl amžiaus skirtumų tarp jų ir labiau matomų gėjų.
Būdamas 40+ gėjus, jei neturite santykių, greičiausiai gyvenate vienas, o tai gali būti labai izoliuota ir sudėtinga. Norint nutraukti šį buvimo vienam modelį, svarbu dar labiau stengtis išeiti ir susitikti su žmonėmis.
Ši užduotis yra sudėtinga, nes turite tapti pažeidžiamu inicijuodami susitikimus ir kalbėdami su naujais žmonėmis. Gali būti baisu ir slegianti, jei tavęs nepriima, bet kuo daugiau to darai, darosi lengviau, ir tu turi tai daryti toliau – nepasiduok.
Patarimai, padėsiantys gėjams įveikti vienatvę
Štai keli patarimai, padėsiantys įveikti vienatvę ir pagerinti savo gyvenimą :
1) Išeikite iš savo komforto zonos: pokyčiai niekada neįvyksta išlaikant status quo. Išeikite iš savo komforto zonos ir pateksite į sudėtingas situacijas. Susidūrimas su naujais dalykais trukdo naujiems žmonėms.
2) Dėmesys draugystei: net jei esate vienišas, sutelkite dėmesį į draugystės kūrimą, o ne į pasimatymus. Tai daug mažiau streso, o daugelis gėjų susirado savo gyvenimo partnerį per draugystę.
3) Prisijunkite prie grupės: ar tai būtų gėjų grupė, susitikimas, sporto grupė ar įvairių grupių derinys, susiraskite ir kurkite bendruomenę. Susiraskite bendraminčių gentį, kad gautumėte emocinės paramos. Ir jei tai apima savaitinius susitikimus, tai dar geriau.
4) Prisijunkite per naujus ryšius: kai prisijungiate prie naujos grupės, gaukite tuos ryšius, kad supažindintumėte jus su naujais kontaktais. Tai būdas eksponentiškai plėsti savo draugystės tinklus.
5) Susitikite realiame pasaulyje: ar tai būtų grupinė veikla, ar pavieniai draugai, geriantys kavą, reguliariai susitikite vieni su kitais. Svarbu leisti laiką šalia vienas kito asmeniškai ir dažnai.
6) Atsitraukite nuo socialinės žiniasklaidos: daug laiko praleidžiate socialinėje žiniasklaidoje ir pažinčių programėlėse, galite emociškai nuvilti. Sąmoningai apribokite laiką, kurį praleidžiate socialinės žiniasklaidos platformose, ir raskite naujų būdų, kaip patekti į realų pasaulį ir susitikti su žmonėmis akis į akį.
7) Darbas su terapeutu: jei kovojate su socialiniu nerimu arba ugdote pasitikėjimą susitikdami su naujais žmonėmis, darbas su patyrusiu LGBTQI+ terapeutu gali turėti įtakos.
Pamąstymui
Gėjų vyrų vienatvė yra rimta problema, kuri nėra labai pastebima. Apsupimas draugų tinklu labai padeda patenkinti emocinio intymumo poreikį.
Paruošė Tomas KregždėHUMAN RACE SUPPORT