Optimizmas, viltis ir pozityvaus mąstymo galia

Viltis suteikia mums kryptį mūsų gyvenime. Kai būsime viltingi –
optimistiški – dėl ateities, greičiausiai būsime laimingesni.
Tačiau kaip lengva šiais labai sunkiais laikais
tikėtis?
Kaip žmonės, mes turime įgimtą gebėjimą įsivaizduoti ir kurti mintis apie tai, kaip viskas galėtų būti, todėl mus traukia ateitis. Taigi tai, kaip mes galvojame ir jaučiame ateities galimybes ir tikslus, lemia, kokie laimingi esame šiandien. Iš tiesų, gebėjimas išlaikyti optimistišką požiūrį neabejotinai yra mūsų, kaip rūšies, bruožas.
Viltis: galingiausia žmogaus emocija
Tikėjimasis, kad viskas pagerės, yra veiksmų ir svajonių įgyvendinimo paslaptis.
Sužinokite, kas yra viltis, kodėl ji svarbi, jos naudą, keičiančią gyvenimą, ir 5 lengvai įgyvendinamus būdus, kaip tapti viltingesniais.
Vilties apibrėžimas žodyne yra toks:
- (daiktavardis): 1) jausmas, kad tai, ko norime, galime turėti arba kad įvykiai klostysis į gera; 2) išsipildymo ar sėkmės lūkestis;
- (veiksmažodis): 1) laukti su noru ir pagrįstu pasitikėjimu; 2) tikėti, norėti ar pasitikėti; 3) jausti, kad gali nutikti kažkas trokštamo.
Ar viltis yra pavojinga emocija?

Viltis dažnai švenčiama kaip kertinis žmogaus dvasios akmuo. Tai
šviesa tamsoje, tikėjimas geresnėmis dienomis ir degalai,
skatinantys ištvermę sunkumų akivaizdoje. Tačiau vilties
sudėtingumas sukelia intriguojantį klausimą: ar viltis yra
pavojinga emocija?
Norėdami suprasti vilties dvilypumą, pirmiausia turime pripažinti jos galią. Viltis gali pakelti ir įkvėpti, suteikdama jėgų ištverti sunkumus. Daugeliui tai yra priežastis kiekvieną rytą pabusti ir siekti geresnės ateities. Be vilties, motyvacija nyksta ir gali įsitvirtinti neviltis, dėl kurios atsiranda netikslumo jausmas. Istorijoje gausu pavyzdžių, kai viltis paskatino asmenis ir visuomenes įveikti neįveikiamus sunkumus. Nuo pilietinių teisių judėjimo iki asmeninių istorijų apie pasveikimą ir atpirkimą viltis pasirodė esanti gyvybiškai svarbi teigiamų pokyčių jėga.
Viltis – apleista emocija

Viltis yra būtina norint pasitenkinti gyvenime.
Tačiau atrodo, kad Viltis yra nepakankamai įvertinta ir ekspertų nepastebėta.
Nesutariama, kurios emocijos turėtų būti ir kurios neturėtų būti pirminiame sąraše.
Profesionalai taip pat turi prieštaringų nuomonių apie emocijų ir jausmų santykį.
Pabandykite ieškoti „ pagrindinės žmogaus emocijos “ arba „ pagrindiniai žmogaus jausmai “. Pamatysite, ką aš turiu galvoje!
Daugumoje svetainių aprašomos tos pačios 4 emocijos: baimė, pyktis, liūdesys ir laimė. Tačiau Hope niekur nematyti. Meilė irgi ne!
Ar viltis tikrai yra teigiama emocija?

Tikiuosi būti sėkmingu žmogumi.
Tikiuosi, kad būsiu verslo magnatas.
Tikiuosi, kad išlaikysiu šį egzaminą.
Tikiuosi, kad tą darbą gausiu.
Vilties spąstai: kaip virstama cinikais
Viltis – lyg švelnus spąstų tinklas. Ji vilioja šviesiais pažadais, skatindama tikėti geresne ateitimi ir verčia žmogų atkakliai siekti savo tikslų. Tačiau kai viltys nesipildo, jų šviesa ima blankti, o žmogus pradeda abejoti tiek savimi, tiek pasauliu. Būtent tada, kai viltis ima žlugti, žmogus gali įkliūti į cinizmo pinkles. Ar viltis tikrai kelias į geresnį gyvenimą, ar ji tik užmaskuotas spąstai, vedantys į nusivylimą ir vidinį šaltumą?
Kodėl mes visi turėtume išlaikyti viltį
Sunkiais laikais, kasdienybe ir problemomis, su kuriomis susiduriame savo gyvenime, išlikti pozityviam ir ryžtis pokyčiams gali būti tikras iššūkis. Štai čia ateina viltis.Kad ir ką gyvenimas jums atmestų – ar tai būtų praradimas, bloga sveikata, problemos darbe ar santykių pakilimai ir nuosmukiai – svarbu išlaikyti viltį. Tai padeda mums pasiekti savo tikslus, išlikti ramiems, išlikti laimingiems – ir netgi gali padėti pasveikti.
Vilties svarba: kodėl viltis yra svarbi?

Viltis yra vienas iš tų dalykų, kuriuos visi suprantame, tačiau
dažnai sunku paaiškinti. Didieji mąstytojai šimtmečius reiškė
mintis apie šią kartais sunkiai suvokiamą koncepciją. Aristotelis
dalijosi tikėjimu, kad „viltis yra budrus sapnas“. Nors šis
teiginys mažai ką praplės jūsų supratimą, tai yra įdomi vieta
pradėti ir greitai primena svajonių vertę platesniame gyvenimo
kontekste.
Jei ieškome žodyne geresnio aiškumo, pamatysime, kad žodis gali būti naudojamas ir kaip daiktavardis, ir kaip veiksmažodis. Merriam-Webster žodynas siūlo du daiktavardžio „viltis“ apibrėžimus. Pirmasis apibrėžimas piešia viltį kaip noro ir lūkesčių derinį arba tikėjimą, kad tai išsipildys. Pavyzdžiui, daugelis žmonių į kiekvienus Naujuosius metus žiūri su didele viltimi ir išsikelia tikslus, kad per ateinančius dvylika mėnesių jų troškimas taptų realybe.
Kodėl viltis svarbi žmogaus klestėjimui?
Viltis yra galinga emocija, kuri gali įkvėpti mus įveikti iššūkius, siekti savo tikslų ir susidoroti su sunkumais. Viltis taip pat gali padėti mums užmegzti ryšį su kitais, rasti gyvenimo prasmę ir skatinti teigiamą gerovę. Bet kas iš tikrųjų yra viltis ir kaip ji veikia žmogaus klestėjimą?
Viltis apibrėžiama kaip „pozityvi motyvacinė būsena, pagrįsta interaktyviai išvestu sėkmingos (a) agentūros (į tikslą nukreipta energija) ir (b) kelių (planavimas siekti tikslų) jausmu“. Kitaip tariant, viltis reiškia turėti ir motyvacijos, ir priemonių norimiems rezultatams pasiekti.
Kodėl svarbi viltis?
Viltis svarbi dėl daugelio priežasčių, nes tikėjimas yra
varomoji jėga, skatinanti motyvaciją, savęs tobulėjimą ir sėkmę. Be
šio optimizmo žmonės gali tapti sustingę, atsiriboję ir beviltiški.
Jie praranda pasitikėjimą savimi ir pasauliu, todėl dažnai jaučiasi
nepajėgūs daryti teigiamus pokyčius. Viltis yra galingas dalykas,
stumiantis mus tobulėjimo link.
Viltis neša laimę, didina sėkmę ir suteikia gyvenimui prasmės. Štai kaip jį auginti

Kas yra viltis? Paprasčiausia viltis yra apie ateitį.
Tikėtis yra trys būtini elementai: troškimas ar troškimas ko nors, kas yra vertinga, ir tikėjimas, kad šį norą įmanoma pasiekti, net kai jis atrodo neaiškus. Tada turime pasitikėti, kad turime išteklių tiek viduje, tiek išorėje, kad pasiektume šį svarbų troškimą, net jei kelyje patiriame nesėkmių.
Pavyzdžiui, galiu tikėtis, kad išeisiu į pensiją ramiame pakrantės miestelyje, kad užsiimčiau savo pomėgiu tapyti (noras) ir tikiu, kad tai įmanoma, nors teks kruopščiai planuoti (pasitikėti vidiniais ištekliais). Taip pat tikiu, kad įsikursiu bendruomenėje ir susirasiu draugų, kurie domisi tapyba (pasitikiu išoriniais ištekliais), nors iš pradžių gali būti sunku.
Trys mitai apie viltį

Kai buvome vaikai, atrodė, kad nėra nenuverčiamų kalnų.
Siekiant įgyvendinti savo sumanymą, sutrukdyti negalėdavo nei mamos
draudimai, nei piktas kaimynų šuo. Kliūtys, norint pasiekti
trokštamą daiktą ar rezultatą, būdavo apeinamos jei ne realybėje,
tai bent jau vaizduotėje. Taigi, kas pasikeitė dabar?
Kodėl vis dažniau galime pagauti save sakant „ne, tai neįmanoma“, „vis vien man nepavyks“, „taip nebūna“? Kur dingo tikėjimas stebuklais ir vylimasis, kad pavyks įgyvendinti savo svajonę? Šiame straipsnyje ir pabandysime atsakyti į klausimą, ar verta turėti netikrų vilčių ir ką jos mums duoda.