Depresijos priežastys: tyrinėjimas ir supratimas
Depresija yra nuotaikos sutrikimas, kuris paveikia milijonus žmonių visame pasaulyje. Jam būdingas liūdesio, beviltiškumo jausmas, nesidomėjimas anksčiau mėgta veikla, nuovargis, apetito ir miego pokyčiai. Depresija gali išsekinti ir neigiamai paveikti nuo jos kenčiančių žmonių kasdienį gyvenimą.
Kodėl sergama depresija ir 7 patarimai, kaip ją įveikti
Depresija priskiriama nuotaikos sutrikimams. Ji gali būti apibūdinama kaip liūdesio, praradimo ar pykčio jausmas, trukdantis kasdienei žmogaus veiklai.
Nors depresija ir sielvartas turi bendrų bruožų, depresija skiriasi nuo sielvarto, patiriamo netekus mylimo žmogaus, arba liūdesio, patirto po traumuojančio gyvenimo įvykio. Depresija paprastai susijusi su neapykanta sau arba savigarbos praradimu, o sielvartas paprastai nebūna toks.
Sielvarto atveju teigiamos emocijos ir laimingi prisiminimai apie mirusįjį paprastai lydi emocinio skausmo jausmą. Sergant didžiuoju depresiniu sutrikimu liūdesio jausmas yra nuolatinis.
Skirtingi depresijos tipai: koks skirtumas tarp lengvos, vidutinio sunkumo ir sunkios?

Depresija gali būti įvairaus intensyvumo – nuo lengvos iki sunkios, pavyzdžiui, nuo pilkų iki juodų atspalvių. Tai taip pat gali atsirasti kartu su kitomis psichinės sveikatos būklėmis arba ištikti įvairiais jūsų gyvenimo taškais.
Ar jums įdomu, kokio tipo depresiją galite patirti jūs ar jums rūpimas asmuo? Štai ką reikia žinoti apie įvairius depresijos tipus, ką jie jums reiškia ir kaip gauti pagalbos.
Kaip galiu padėti žmogui, kuris atrodo prislėgtas?

Kai su kuo nors esi artimas, dažnai esi vienas iš pirmųjų žmonių,
kurie pastebi, kad jiems blogai. Jūs žinote, kas jiems yra normalu
ir kada atrodo, kad kažkas negerai, net kai jie negali jums
pasakyti.
Depresija gali atrodyti kaip draugas ar šeimos narys, kuris rečiau atsako į žinutes, pyksta dėl dalykų, kurie jiems paprastai netrukdytų, atstumia jus arba nuolat kalba apie save. Tai, be kitų pokyčių, gali būti depresijos požymiai .
6 patarimai, kaip valdyti depresiją

Kartu su gydymu, pvz., terapija ir vaistais , kasdienio gyvenimo pokyčiai gali padėti ištverti sunkias dienas. Elgesio suaktyvinimas – terapeuto kalba, kad reikia atsikelti ir ką nors daryti – yra svarbi depresijos valdymo dalis. Štai keletas būdų, kaip galite pasirūpinti savimi visos kelionės metu.
Laikykite dienoraštį.
Žurnalų rašymas gali padėti patekti į meditatyvesnę erdvę, kad galėtumėte būti su savo mintimis. Užrašydami, kaip jaučiatės, galite lengviau suprasti jausmus ir nuo jų pereiti. Rašymo raginimai taip pat gali būti naudingi, jei nesate tikri, kaip išspręsti tam tikrą problemą. Jei tai atrodo naudinga, paklauskite savo terapeuto, kaip įtraukti rašymą į savo kasdienę rutiną ir gydymą.
Jei matote ką nors dėvintį kabliataškio simbolį, štai ką tai reiškia
Štai šio prasmingo aksesuaro ar tatuiruotės prasmė.
Galbūt pastebėjote, kad pastaraisiais metais daugėja žmonių, nešiojančių kabliataškio simbolį. Šis skyrybos ženklas įgavo naują prasmę už gramatinės vartosenos ribų. Tai tapo galingu simboliu, vaizduojančiu psichikos sveikatos kovas ir savižudybių prevenciją.
Šiuos mielus pakabukus galite pamatyti ant apyrankių ar karolių arba ant marškinėlių. Dažniausiai pamatysite daug žmonių, besipuošiančių kabliataškiu. Nėra teisingo ar neteisingo būdo parodyti solidarumą. Kiekvienas dėvės šį simbolį pagal savo pageidavimus.
9 moterų depresijos požymiai, kurių niekada neignoruokite

Kiekvienas, turintis depresijos požymių, žino, kad tai daugiau nei tik užsitęsęs liūdesys. Nors liūdesys iš tiesų gali pakenkti, depresija yra dar skausmingesnė dėl to, kad ji išsunkia jus nuo bet kokių jausmų. Gali atrodyti, kad esate svetimas visiems, įskaitant save.
Šis straipsnis jokiu būdu nėra skirtas panaikinti vyrų psichinės sveikatos patirtį. Psichikos sveikata nediskriminuoja. Nors vyrai ir moterys gali patirti depresiją skirtingai, nusprendėme parašyti šį straipsnį apie moteris. Jei esate vyras arba pažįstate vyrą, kuris taip pat jaučia šiuos simptomus, tikimės, kad atkreipsite dėmesį, pasirūpinsite savimi ir prireikus sulauksite profesionalios pagalbos.
12 vyrų depresijos požymių, kurių niekada neignoruokite
Vyrams ir moterims kartais pasireiškia skirtingi depresijos
požymiai. Vyrai linkę maskuoti savo emocijas, o moterys jas reiškia
laisviau. Tai veda prie to, kad vyrai lieka nediagnozuojami, tačiau
žinodami, į ką reikia atkreipti dėmesį, galite atpažinti žmogų,
sergantį depresija.
Vyrai kartais susikuria nesveikus įveikos metodus, kai patiria depresiją. Šie įveikos būdai dažnai yra labiausiai iškalbingi požymiai, kad jie jaučiasi prislėgti.
Apėmė šventinė depresija? 6 patarimai, kaip sau padėti
Jei švenčių laikotarpiu jus užklumpa depresija – esate ne vieni. Net ir su visomis šventinėmis dekoracijomis bei linksmybėmis – o gal būtent dėl jų – daugumą žmonių šiuo metų laiku apima depresija. Redbookmag.com turi patarimų, kaip kovoti su šventiniu laikotarpiu apėmusiais neigiamais jausmais ir sau padėti.
Sezoninis afektinis sutrikimas, arba SAS, gali labai prisidėti prie tokios savijautos: energijos trūkumas, pakitęs apetitas, nepaaiškinamas liūdesio ir beviltiškumo jausmas. Visa tai gali būti simptomai, kuriuos rudens arba žiemos metu patiria dauguma žmonių ir kurie išnyksta orams šylant ir ateinant pavasariui.
Mėlynojo pirmadienio depresija - kas tai?

Prasidėjus žiemai, ir nepaisant su ja susijusiomis kalėdinėmis nuotaikomis, dauguma iš mūsų jau beveik pasiruošę pailsėti nuo darbo ir pasisemti naujų jėgų. Neabejotina, kad šis metų laikas gali šiek tiek varginti žmones, o viena iš labiausiai pripažintų to priežasčių yra sezoninis afektinis sutrikimas, tiesiogiai susijęs su natūralios šviesos trūkumu, kurį patiriame per dieną. Galbūt tikroji "mėlynojo pirmadienio" prasmė yra ta, kad visi turime psichikos sveikatą ir kad kiekvieną metų dieną galime imtis veiksmų, kad ją apsaugotume. Apie savo psichikos sveikatą turėtume galvoti ne tik žiemą, bet ir kiekvieną metų dieną, tada depresijos gydymas bus išvengiamas be vaistų.
Vyrų depresija – tai ne tik liūdnas veidas

Depresija, viena dažniausių XXI amžiaus ligų serga tiek vyrai, tiek moterys. Ar yra šios ligos skirtumų priklausomų nuo lyties?
Pagrindiniai depresijos požymiai, liūdesys ir nerimas, yra būdingi tiek moterims, tiek vyrams, tačiau pastarieji yra linkę daug mažiau linkę kalbėti apie savo emocinę būklę. Straipsnyje pateikti dažnesni vyrų depresijos požymiai ir patarimai galintys padėti lengviau ją atpažinti.
DEPRESIJA (PSICHOSOMATIKA)
Šis aprašymas skiriamas žmonėms, kurie serga ilgalaike depresija, bet ne tiems asmenims, kurie patiria laikinas depresines būsenas, kurias dažnai sukelia koks nors stiprus išgyvenimas.
Pagrindiniai depresijos simptomai: visiškas abejingumas kasdienei veiklai, nevilties ir prislėgtumo jausmas, siejamas su nuovargiu ar energijos stoka, negalėjimas sukoncentruoti dėmesio, nusivylimas, uždarumas ir susilpnėjęs protinis aktyvumas. Apskritai ligonis nenori, kad jam padėtų, nes mano, jog yra visiškai sveikas, o štai kitiems, jo nuomone, vertėtų pasikeisti. Jis blogai miega, net ir vartodamas migdomuosius vaistus, kalba mažai ir linkęs vengti kitų. Gali net galvoti apie savižudybę.
Depresija ir nerimas: kaip išvengti pasikartojimo
Dažnas patyręs ar patiriantis
depresijos ar nerimo sutrikimus gydytojų, artimųjų ar žiniasklaidos
gana greitai būna „paslaugiai“ informuojamas, kad šie sutrikimai
„linkę kartotis“.
Kai kurie žmonės pagerėjimo laikotarpiu į tokią informaciją geba numoti ranka ir net, nuotaikai vėl nušvitus, sunkiai besupranta, kaip tokioje duobėje išvis galėjo atsidurti. Tačiau kitiems šios patirties pasikartojimo galimybė kelia baimę, kuri tarsi šešėlis sekioja paskui, ir, geros nuotaikos saulei pasislėpus už debesies, ima neramiai žvilgčioti ir savęs klausinėti, ar jau čia vėl kartojasi ta pati problema?