Skirtingi depresijos tipai: koks skirtumas tarp lengvos, vidutinio sunkumo ir sunkios?

Depresija gali būti įvairaus intensyvumo – nuo lengvos iki sunkios, pavyzdžiui, nuo pilkų iki juodų atspalvių. Tai taip pat gali atsirasti kartu su kitomis psichinės sveikatos būklėmis arba ištikti įvairiais jūsų gyvenimo taškais.
Ar jums įdomu, kokio tipo depresiją galite patirti jūs ar jums rūpimas asmuo? Štai ką reikia žinoti apie įvairius depresijos tipus, ką jie jums reiškia ir kaip gauti pagalbos.
Kuo skiriasi lengva, vidutinio sunkumo ir sunki depresija?
Yra trys pagrindiniai depresijos tipai: lengva, vidutinio sunkumo ir sunki. Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali išsiaiškinti, ką jūs patiriate, užduodamas klausimų apie jūsų simptomus ir kaip dažnai jie jus paveikia. Štai kaip atrodo lengva, vidutinio sunkumo ir sunki depresija ir ką daryti, jei simptomai atrodo pažįstami.
Lengva depresija
Lengva depresija paprastai yra sunkiausiai diagnozuojama depresijos forma, nes ji nebūtinai trukdo išgyventi kiekvieną dieną. Galbūt nenorėsite leisti laiką su draugais, eiti į mokyklą ar darbą, nes nesijaučiate gerai, bet paprastai vis tiek pavyksta.
Jei kelias dienas ar savaitę jaučiatės prastai, gali padėti gyvenimo būdo pokyčiai , pavyzdžiui, reguliarus kūno judėjimas ir kokybiško laiko praleidimas su artimaisiais. Jei jūsų simptomai vis dar išlieka arba pablogėja, galite susidurti su didesne depresija, kuriai būtų naudinga profesionali medicininė priežiūra .
Vidutinė depresija
Vidutinė depresija yra vienu žingsniu nuo lengvos. Jei sergate vidutinio sunkumo depresija, tai daugiau nei tiesiog sunku išgyventi dieną. Tu gali:
- Kova santykiuose su draugais ir šeima.
- Pamatykite, kaip sumažėjo pažymiai arba darbo našumas.
- Kai kuriais rytais sunku pakilti iš lovos.
- Atsibusk per vėlai.
- Nesirūpinkite savimi taip, kaip paprastai.
- Sunku atkreipti dėmesį klasėje, susikoncentruoti į darbą ar sekti pokalbį dėl smegenų miglos arba nesidomėjimo.
Jei jaučiate bet kurį iš šių simptomų, laikas kreiptis į profesionalią pagalbą . Depresija linkusi pablogėti, kai ją ignoruojate. Terapija – kartais kartu su vaistais – gali turėti didelį skirtumą. Laikui bėgant galite pradėti jaustis daug geriau.
Sunki depresija
Jei sergate sunkia depresija, svarbu nedelsiant pradėti gydymą. Depresija yra sunki, kai pasireiškia daug simptomų, dažnai mėnesius. Didžiausia raudona vėliava, į kurią reikia atkreipti dėmesį, yra nuolatinis jausmas, kad dalykai, kuriais mėgaudavotės anksčiau, jums nebetinka. Be vidutinio sunkumo depresijos simptomų, taip pat galite:
- Kovok su bevertiškumo ir kaltės jausmais, tarsi viskas klostytųsi ne taip, dėl visko kaltas tu arba tu nenusipelnei palaikymo.
- Pradėkite pastebėti savo kūno depresijos simptomus, tokius kaip paslaptingi ar stipresni nei įprasta skausmai.
- Jaučiatės lengvai pavargę arba nuolat trūksta energijos.
- Turite minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę .
Šios mintys ir jausmai gali sukurti užburtą spiralę žemyn, ir, kaip ir bet kuriam kitam šioje situacijoje, jums reikia paramos ir jos nusipelnote.
Nepriklausomai nuo tipo, depresiją galima išgydyti
Depresija gali būti sudėtinga, nes ji bando jus įtikinti, kad galite susitvarkyti patys arba kad tai nėra taip blogai, tačiau pagalbos gavimas yra geriausias žingsnis, kurį galite padaryti, kai jaučiatės prislėgti. Galite jaustis geriau, kai gausite rūpestį, kurios jums reikia ir kurios to nusipelnėte. Jei nesate tikri, ką daryti toliau, viskas gerai.
Sužinokite daugiau apie tai, kaip pasakyti kam nors, kad galite sirgti depresija, ir kaip gauti diagnozę bei gydymo planą. Jei šiuo metu sunku nustatyti sau pirmenybę, pabandykite trumpam išeiti už savęs ribų. Paklauskite savęs: ką patarčiau geram draugui, jei jis taip jaustųsi? Tada imk.
Paruošė Tomas KregždėHUMAN RACE SUPPORT