9 moterų depresijos požymiai, kurių niekada neignoruokite

Kiekvienas, turintis depresijos požymių, žino, kad tai daugiau nei tik užsitęsęs liūdesys. Nors liūdesys iš tiesų gali pakenkti, depresija yra dar skausmingesnė dėl to, kad ji išsunkia jus nuo bet kokių jausmų. Gali atrodyti, kad esate svetimas visiems, įskaitant save.
Šis straipsnis jokiu būdu nėra skirtas panaikinti vyrų psichinės sveikatos patirtį. Psichikos sveikata nediskriminuoja. Nors vyrai ir moterys gali patirti depresiją skirtingai, nusprendėme parašyti šį straipsnį apie moteris. Jei esate vyras arba pažįstate vyrą, kuris taip pat jaučia šiuos simptomus, tikimės, kad atkreipsite dėmesį, pasirūpinsite savimi ir prireikus sulauksite profesionalios pagalbos.
Depresijos priežastimi gali būti įvairių veiksnių – nuo paveldo iki aplinkos priežasčių. Nepriklausomai nuo priežasties, turite žinoti apie depresijos požymius.
8 pagrindinės moterų depresijos priežastys
Depresija yra sudėtingas psichikos sveikatos sutrikimas, kuris paveikia milijonus žmonių visame pasaulyje. Nors depresija gali paveikti bet ką, moterys dažniau patiria depresiją nei vyrai.
1 – Hormoniniai pokyčiai
Viena iš pagrindinių moterų depresijos priežasčių yra hormoniniai pokyčiai. Moterų organizmas visą gyvenimą patiria hormonų svyravimus, įskaitant brendimo, menstruacijų, nėštumo ir menopauzės metu. Šie pokyčiai gali sukelti nuotaikos svyravimus ir padidinti depresijos riziką.
Pavyzdžiui, moterims menstruacijų metu gali pasireikšti priešmenstruacinio sindromo (PMS) simptomai, tokie kaip dirglumas, nuotaikų kaita ir nerimas. Kai kurioms moterims taip pat gali pasireikšti priešmenstruacinis disforinis sutrikimas (PMDD) – sunki PMS forma, galinti sukelti depresiją ir mintis apie savižudybę.
Nėštumas ir laikotarpis po gimdymo taip pat gali sukelti depresiją. Daugelis moterų patiria tam tikrą depresiją, vadinamą pogimdymine depresija, kuri gali pasireikšti praėjus metams po gimdymo. Hormoniniai pokyčiai nėštumo ir gimdymo metu gali prisidėti prie šios depresijos.
2 – Trauma ir stresas
Trauminiai įvykiai ir lėtinis stresas taip pat gali prisidėti prie moterų depresijos. Moterys dažniau nei vyrai patiria seksualinę prievartą, smurtą šeimoje ir kitokią prievartą, ir ši patirtis gali sukelti depresiją.
Lėtiniai stresoriai, tokie kaip finansiniai sunkumai, su darbu susijęs stresas ir priežiūros pareigos, taip pat gali padidinti depresijos riziką. Moterys dažniau atlieka vaikų, pagyvenusių tėvų ir kitų šeimos narių priežiūros pareigas, o tai gali sukelti lėtinį stresą ir padidinti depresijos riziką.
3 – Genetika
Genetika taip pat gali turėti įtakos depresijos vystymuisi. Moterys, kurių šeimoje yra buvę depresijos atvejų, gali susirgti šia liga. Tyrėjai nustatė keletą genų , kurie gali padidinti depresijos riziką, nors tikslus genetikos vaidmuo depresijoje dar nėra visiškai suprantamas.
4 – Kūno įvaizdis ir savigarba
Kūno įvaizdžio ir savigarbos problemos taip pat gali prisidėti prie moterų depresijos. Moterys nuolat girdi žinutes apie tai, kaip jos turėtų atrodyti ir elgtis, o šis visuomenės spaudimas gali sukelti netinkamumo ir žemos savigarbos idėją.
Paskutinės mintys, kaip atpažinti moterų depresijos požymius
Paruošė Tomas Kregždė
HUMAN RACE SUPPORT