8 frazės, kurių niekada neturėtumėte sakyti savo partneriui santykiuose (nesvarbu, kokia situacija)

Autorius: Tomas Kregždė
Ginčo ar nusivylimo įkarštyje nesunku pasakyti dalykus, kurių neturime iki galo.
Mes visi buvome ten – spragtelėjome įkarštyje arba išleidome įžeidžiantį komentarą, negalvodami apie pasekmes. Tačiau čia yra tiesa: jūsų žodžiai yra svarbesni, nei galite suprasti.
Tai, ką sakote savo partneriui, ypač įtemptomis akimirkomis, gali sustiprinti jūsų ryšį arba padaryti ilgalaikę žalą.
Nors galite greitai atsiprašyti ir judėti toliau, šių žodžių poveikis gali išlikti dar ilgai po ginčo pabaigos.
Šiame
straipsnyje mes išnagrinėsime aštuonias frazes, kurios niekada
neturėtų palikti jūsų lūpų santykiuose, nepaisant aplinkybių.
Patikėk manimi šiuo klausimu, geriau prikąsti liežuvį nei leisti
jiems išslysti.
Žmonės, kurie gyvenime viską per daug galvoja, paprastai demonstruoja šiuos 9 įpročius (to nesuvokdami)

Autorius: Tomas Kregždė
Autoriaus įvadas
Ar kada nors susimąstėte, kodėl tam tikri žmonės atrodo įstrigę savo mintyse, nuolat pergalvodami kiekvieną detalę? Perdėtas mąstymas, nors dažnai nepastebimas, yra įprotis, galintis subtiliai formuoti mūsų elgesį, emocijas ir sprendimus. Šis straipsnis padės atpažinti 9 dažniausius požymius, kurie būdingi žmonėms, linkusiems per daug galvoti. Juk pirmas žingsnis į laisvę nuo šio mąstymo spąstų yra sąmoningumas apie jį. Kviečiame kartu pasinerti į šią analizę ir galbūt atrasti save.
9 žmogaus emocijos, kurias, remiantis psichologija, niekada neturėtumėte gėdytis

Autorius: Tomas Kregždė
Gyvenimas, pilnas emocijų ir
jausmų, yra unikali kelionė, kurioje susiduriame su daugybe iššūkių
ir galimybių. Kaip žmonės, mes ne tik gyvename pasaulyje, bet ir
aktyviai jį kuriame per savo emocijas, veiksmus ir pasirinkimus.
Kiekviena emocija – pyktis, baimė, džiaugsmas, liūdesys ar
pažeidžiamumas – yra neatsiejama mūsų tapatybės
dalis.
Per šias patirtis galime mokytis, augti ir suprasti save bei kitus. Svarbiausia – atpažinti, kad nėra "gerų" ar "blogų" emocijų. Jos tiesiog yra mūsų vidinės būsenos atspindžiai, suteikiantys galimybę giliau suvokti savo poreikius ir troškimus.
Šiame straipsnyje gilinamasi į emocijas kaip žmogaus gyvenimo pamatą. Kiekviena emocija čia aprašoma su pagarba, siekiant parodyti, kodėl jas svarbu priimti ir kokią naudą jos suteikia, jei tinkamai jas suprantame.
Ką tu iš tiesų jauti?
Nesvarbu, ar tai šokoladiniai ledai, ekstremalus sportas ar neįprastas seksualinis aktas, kurio trokštate, kas motyvuoja jūsų norus? Kiekvieną jums malonią veiklą pavertė teigiamos emocijos: susidomėjimas, jaudulys, malonumas ir džiaugsmas pagyvina didžiąją dalį to, kas mums patinka mūsų gyvenime.
Žmonės yra sukurti taip, kad maksimaliai padidintų savo naudingas ir teigiamas emocijas ir sumažintų neigiamas emocijas. Nepaisant to, tiek teigiamos, tiek neigiamos emocijos jus motyvuoja. Teigiamų emocijų atveju motyvacinis aspektas yra akivaizdus: žmonės yra motyvuoti ieškoti naujų ir pasitenkinimą teikiančių patirčių. Kalbant apie neigiamų emocijų motyvacinę galią, galite padaryti viską, ko reikia, kad sumažintumėte arba sumažintumėte jų sukeliamus bausmingus jausmus. Iš tikrųjų teigiamos emocijos atrodo daug smagiau, tačiau palengvėjimas nuo neigiamų emocijų taip pat gali būti neįtikėtinai malonus. Pavyzdžiui, orgazmo patyrimas sujungia neigiamos emocinės įtampos palengvėjimą su susijaudinimo ekstaze.
Santykių problemos
Ar esate kada patyrę sudėtingų laikotarpių santykiuose su šeimos nariais, draugais, gyvenimo partneriais? Ar norite geriau sutarti su kolegomis ar kitais žmonėmis, su kuriais tenka bendrauti? Sesijų metu įvairių metodų ir strategijų pagalba galima sukurti geresnius santykius. Priklausomai nuo situacijos, siūlome individualias terapijas, tai yra terapiją vienam nedalyvaujant kitai pusei, ir porų terapiją partneriams, susidūrusiems su santykių problemomis.
Ką turime žinoti apie psichologinę krizę?
Kas yra psichologinė krizė ir kokie esminiai jos
bruožai?
Psichologinė krizė yra sveiko žmogaus reakcija į tam tikrą sunkią, jam emociškai reikšmingą gyvenimo situaciją, kuri reikalauja adaptacijos ir jos įveikimų būdų. Ištikus krizei, žmogus praranda pusiausvyrą ir stabilumą, jį apima didelio psichinio diskomforto būsena, kuriai būdingi tokie stiprūs jausmai, kaip: neviltis, bejėgiškumas, nesaugumas, baimė, įtampa, nerimas, prislėgta nuotaika pasimetimas ir kiti panašūs išgyvenimai.
Nematomi žmonės
Kas vyksta su mumis, kai esame ignoruojami?
Ar kada nors esate pasijutę ignoruojami? Gal nedraugiški kolegos apsimetė, kad jūsų nemato ir negirdi? O gal romantinis partneris elgėsi taip, lyg jūsų nė nebūtų? Jei taip, žinote, koks tai skaudus išgyvenimas. Ignoravimas – viena iš psichologinio smurto formų. Kartais jis gali būti tiesiog gniuždantis. Kodėl taip sunkiai išgyvename ignoravimą ir kas vyksta, kai tampame „nematomi“?
Geismo anatomija: kaip iš įsimylėjėlių nevirsti kambariokais?

Net jei santykių pradžioje ėjote vienas dėl kito iš proto, laikui bėgant aistra ima blėsti. Kodėl taip nutinka ir kaip pakurstyti ugnį?
Ankstyvose romantinių santykių fazėse išlaikyti aistrą nėra sudėtinga – mylimieji dažnai negali atsiplėšti vienas nuo kito, o leisdami laiką atskirai fantazuoja apie buvimą kartu. Tačiau po kurio laiko seksualinė trauka kažkur išblėsta. Romantiškus pasimatymus pakeičia tingūs vakarai prie televizoriaus, partneris pradeda erzinti ir nebeatrodo toks patrauklus, o seksui vis sunkiau atrasti noro, laiko ar jėgų.
11 mąstymo klaidų, kurios trukdo mėgautis santykiais
Įsivaizduokite, kad grįžtate iš darbo namo, o tarpduryje jus pasitinka dailūs moteriški bateliai. Ne jūsų – svetimi. Kokia mintis šauna į galvą? „Vyras parsivedė kitą moterį!“ O gal: „Vėl atvyko nekviesta anyta“? Pirmuoju atveju pajusite nerimą ir pyktį, antruoju – susierzinimą. O ką jaustumėte, galvodama, kad vyras sumanė staigmeną ir šiuos batelius jums nupirko? Tikėtina, nuostabą ir džiaugsmą. Kol kas nežinote, kieno šie bateliai, tačiau mintys jau kelia jausmų uraganą.
Santykiai po neištikimybės: kaip jie pasikeičia?
Tyrimai atskleidžia, kad svetimauja net 60–70 procentų žmonių (tačiau tikslų skaičių gauti yra labai sudėtinga, nes ne visi prisipažįsta buvę neištikimi). Ir negalima kaltinti vien vyrų: Indianos universiteto tyrimas parodė, kad moterys išduoda tiek pat, kiek ir vyrai.
Tačiau priežastys, dėl kurių vyrai ir moterys būna neištikimi, skiriasi. „Dauguma moterų svetimauja, nes joms trūksta emocinio vyro dėmesio, o vyrai būna neištikimi dėl to, kad jiems trūksta sekso“, – sako Tina B.Tessina, mokslų daktarė, psichoterapeutė bei knygos „Money, Sex and Kids: Stop Fighting about the Three Things That Can Ruin Your Marriage“ autorė, rašoma prevention.com.
5 būdai, kaip išvengti moters išdavystės

Ar kada nors teko patirti moters išdavystę? O gal toks scenarijus gan dažnas reiškinys jūsų gyvenime? Užmezgate santykius, jus išduoda, išsiskiriate. Po kurio laiko vėl sutinkate žmogų su kuriuo, atrodo, nugyvensite visą likusį gyvenimą, bet vėl – smūgis į paširdžius.
Nesipriešinimo galia
Nesipriešinimas nebūtinai reiškia nieko nedaryti. Tai reiškia tik
tai, kad bet koks „darymas“ tampa neaktyvus. Prisiminkite gilią
išmintį, kuria grindžiama Rytų kovos menų praktika: nesipriešinkite
priešininko jėgai. Pasiduoti įveikti.
Tai pasakius, „nieko nedarymas“, kai esi intensyvaus buvimo būsenoje, yra labai galingas situacijų ir žmonių transformatorius ir gydytojas. Taoizme yra terminas, vadinamas wu wei, kuris paprastai verčiamas kaip „neveiksminga veikla“ arba „tyliai sėdėti ir nieko nedaryti“. Senovės Kinijoje tai buvo laikoma vienu didžiausių pasiekimų ar dorybių. Tai kardinaliai skiriasi nuo neveiklumo įprastoje sąmonės būsenoje, tiksliau – nesąmoningumo, kuris kyla iš baimės, inercijos ar neryžtingumo. Tikrasis „nieko nedarymas“ reiškia vidinį nepasipriešinimą ir intensyvų budrumą.
Asmeninė Meilė

Jei visi esame viena, kodėl išreikšdami „asmeninę meilę“ jaučiamės
traukiami prie tam tikrų asmenų?
Tikra meilė yra transcendentinė. Neatpažinus beformės savyje, negali būti tikros transcendentinės meilės. Jei negalite atpažinti savyje beformio, negalite atpažinti savęs kitame. Kito pripažinimas savimi iš esmės – o ne forma – yra tikra meilė. Kol veikia sąlygotas protas ir esate visiškai su juo susitapatinęs, tikros meilės nėra. Gali būti pakaitalų, dalykų, kurie vadinami „meile“, bet nėra tikroji meilė. Pavyzdžiui, „įsimylėjimas“... ko gero, dauguma iš mūsų tai yra patyrę. Galbūt vienas ar du šiuo metu yra „įsimylėję“, o tie, kurie tai patyrė, yra patyrę ir „išsimylėjimą“.
Dėkingumas

Kalbame apie gilesnį dėkingumą. Yra ir daugiau paviršutiniškų dėkingumo formų, ir mes ne apie tai kalbame. Turiu omenyje tai, kad reikia būti dėkingam už tai, kad kažkam sekasi blogiau nei tau... kartais tai yra dėkingumo šaltinis.
Žmonės sako: „O aš tikrai turėčiau būti dėkingas, nes pažiūrėk į šį žmogų – jam blogiau nei man, todėl turėčiau būti dėkingas“. Tai nėra tikrasis dėkingumas, tai dėkingumas, kuris pasiekiamas mąstant, kai lygini save su kitais.
Gilesnis dėkingumas pasiekiamas ne per kokį nors konceptualų procesą, kai paaiškinate sau, kodėl turėtumėte būti dėkingi. Tai paviršutiniška dėkingumo forma, iš tikrųjų tai nėra kas, galiausiai tai susiję su ego.
Asmeniniai skirtumai

Požiūriai, nuomonės ir mentalinės pozicijos yra mintys – mintis sako „taip yra“, tai yra kažkoks sprendimas ar požiūris į dalykus. Susitapatinti su psichine padėtimi reiškia iš tos psichinės padėties kilti savęs jausmas. Tai pakaitinė tapatybė, formos tapatybė, ego – pakaitalas jūsų tikrosios tapatybės, kuri yra beformė ir neturi nieko bendra su jokia mintimi, bet yra pati sąmonė.
Buvimas pokalbyje

Klausimas: Kaip išlaikyti buvimo jausmą, kai esu kito žmogaus kompanijoje? Kaip į pokalbį įtraukti buvimą?
Balanso radimas
Gyvendami lygiagrečiai su dabartine akimirka, jūs taip pat suderinate savo valią su visuotine valia, kurią galėtumėte pavadinti „Dievo valia“. Jūs neturite atskiro testamento. Atskira valia nori sustiprinti arba sustiprinti savęs jausmą.
Atskira valia susijusi su „aš“, „aš“, ego. Tačiau yra dieviškoji Sąmonė, vienintelė Sąmonė, yra evoliucinis impulsas. Tai, ką mes čia darome kiekvieną akimirką, yra lygiuotis į tai.