Nesipriešinimo galia
Nesipriešinimas nebūtinai reiškia nieko nedaryti. Tai reiškia tik tai, kad bet koks „darymas“ tampa neaktyvus. Prisiminkite gilią išmintį, kuria grindžiama Rytų kovos menų praktika: nesipriešinkite priešininko jėgai. Pasiduoti įveikti.
Tai pasakius, „nieko nedarymas“, kai esi intensyvaus buvimo būsenoje, yra labai galingas situacijų ir žmonių transformatorius ir gydytojas. Taoizme yra terminas, vadinamas wu wei, kuris paprastai verčiamas kaip „neveiksminga veikla“ arba „tyliai sėdėti ir nieko nedaryti“. Senovės Kinijoje tai buvo laikoma vienu didžiausių pasiekimų ar dorybių. Tai kardinaliai skiriasi nuo neveiklumo įprastoje sąmonės būsenoje, tiksliau – nesąmoningumo, kuris kyla iš baimės, inercijos ar neryžtingumo. Tikrasis „nieko nedarymas“ reiškia vidinį nepasipriešinimą ir intensyvų budrumą.
Kita vertus, jei reikia imtis veiksmų, jūs nebereaguosite iš savo sąlygoto proto, o reaguosite į situaciją iš savo sąmoningo buvimo. Esant tokiai būsenai, jūsų protas yra laisvas nuo sąvokų, įskaitant ir nesmurto sąvoką. Taigi, kas gali nuspėti, ką darysite?
Ego tiki, kad tavo pasipriešinime slypi tavo stiprybė, o tiesoje pasipriešinimas atskiria tave nuo Būties, vienintelės tikrosios galios vietos. Pasipriešinimas yra silpnumas ir baimė, apsimetanti stiprybe. Tai, ką ego laiko silpnybe, yra jūsų Esybė savo grynumu, nekaltumu ir galia. Tai, ką ji laiko stiprybe, yra silpnumas. Taigi ego egzistuoja nuolatinio pasipriešinimo režimu ir vaidina suklastotus vaidmenis, kad pridengtų jūsų „silpnumą“, kuri iš tikrųjų yra jūsų galia.
Kol nepasiduodama, nesąmoningas vaidmenų žaidimas sudaro didelę žmonių sąveikos dalį. Pasiduodant jums nebereikia ego gynybos ir netikrų kaukių. Tu tampi labai paprastas, labai tikras. „Tai pavojinga“, – sako egoistas. „Tu susižeisi. Jūs tapsite pažeidžiami“. Ego, žinoma, nežino, kad tik paleidę pasipriešinimą, tapdami „pažeidžiamu“, galite atrasti savo tikrąjį ir esminį nepažeidžiamumą.
Parošė Tomas Kregždė
HUMAN RACE SUPPORT