8 frazės, kurių niekada neturėtumėte sakyti savo partneriui santykiuose (nesvarbu, kokia situacija)

Autorius: Tomas Kregždė
Ginčo ar nusivylimo įkarštyje nesunku pasakyti dalykus, kurių neturime iki galo.
Mes visi buvome ten – spragtelėjome įkarštyje arba išleidome įžeidžiantį komentarą, negalvodami apie pasekmes. Tačiau čia yra tiesa: jūsų žodžiai yra svarbesni, nei galite suprasti.
Tai, ką sakote savo partneriui, ypač įtemptomis akimirkomis, gali sustiprinti jūsų ryšį arba padaryti ilgalaikę žalą.
Nors galite greitai atsiprašyti ir judėti toliau, šių žodžių poveikis gali išlikti dar ilgai po ginčo pabaigos.
Šiame straipsnyje mes išnagrinėsime aštuonias frazes, kurios niekada neturėtų palikti jūsų lūpų santykiuose, nepaisant aplinkybių. Patikėk manimi šiuo klausimu, geriau prikąsti liežuvį nei leisti jiems išslysti.
1) Viskas, kas absoliuti
Per savo porų konsultavimo ir santykių puoselėjimo metus sužinojau vieną dalyką, kad absoliučiai gali būti visiškai destruktyvūs.
Tokios frazės kaip „Tu visada...“ arba „Tu niekada...“ gali sukurti kritikos ir gynybos atmosferą. Jie įstumia jūsų partnerį į kampą, nesuteikdami vietos pokyčiams ar augimui.
Šie plataus masto teiginiai gali būti žalingi, nes dažniausiai yra pagrįsti nusivylimu, o ne tikrove. Jie neatsižvelgia į laikus, kai jūsų partneris galėjo pasielgti kitaip.
Apsvarstykite tai: užuot sakę „Tu niekada nepadedi atlikti namų ruošos darbų“, pabandykite naudoti konkretesnę, mažiau konfrontuojančią frazę, pvz.: „Šiąnakt galėčiau padėti plauti indus“.
Visada produktyviau sutelkti dėmesį į esamą situaciją, o ne ieškoti praeities trūkumų. Juk konflikto įveikimas – tai ne badymas pirštu, o problemų sprendimas kartu.
Taigi venkite absoliučių. Jie yra kliūtis efektyviam bendravimui ir gali atstumti jūsų partnerį, o ne pritraukti.
2) Atmetimo frazės
Kitas dalykas, kurį pastebėjau dirbdamas su poromis, yra žalingas atmetimo frazių poveikis.
Tokie komentarai kaip „Nesvarbu“ arba „Kad ir kas“ gali priversti jūsų partnerį pasijusti nesvarbiu ir neišgirstu.
Nuosekliai vartojamos šios frazės gali labai sumenkinti abipusę pagarbą, kuri taip reikalinga sveikiems santykiams.
Prisimenu porą, kurią konsultavau ir kuri išgyveno sunkią situaciją. Moteris ginčų metu dažnai vartodavo atstumiančias frazes , todėl partneris jautėsi nereikšmingas.
Kai ji tai suprato ir sąmoningai stengėsi keistis, jų bendravimas labai pagerėjo.
Tai, kaip mes bendraujame su savo partneriu, labai prisideda prie to, kaip jie jaučiasi santykiuose ir apie save. Būtina į tai atsižvelgti net ir karštomis akimirkomis.Vengdami atmestinų frazių, galite labai pagerinti jūsų bendravimo kokybę ir, atitinkamai, santykius.
3) Palyginimai su kitais
Viena žalingiausių frazių santykiuose yra savo partnerio lyginimas su kitais .Sakant tokius dalykus kaip „Kodėl tu negali būti panašesnis į...“ arba „Mano buvęs niekada...“ gali lengvai sugadinti jūsų partnerio savigarbą ir sukelti pasipiktinimą.
Palyginimai yra pavojinga spąsta. Jie ne tik sukuria nereikalingą konkurenciją, bet ir siunčia žinią, kad jūsų partneris nėra pakankamai geras toks, koks yra.
Prisimenu porą, kurią konsultavau ir kuri dėl nuolatinių palyginimų atsidūrė ant skyrybų slenksčio. Žmona dažnai lygino savo vyrą su sėkmingu broliu, todėl jis jautėsi neįvertintas.
Kai jie suprato šią problemą ir pradėjo ją spręsti, jų santykiai pradėjo gerėti.
Taigi, atsisakykime šių palyginimų. Jūsų partneris nėra jūsų buvęs, jūsų draugo sutuoktinis ar kas nors kitas. Švęskite, kas jie yra, o ne tuo, kuo norėtumėte, kad jie galėtų būti.
4) „Man viskas gerai“
Tai gali atrodyti prieštaringai, bet „man viskas gerai“ gali būti viena žalingiausių frazių santykiuose.
Mes visi ten buvome. Kažkas jus trikdo, bet užuot išsakęs savo jausmus, sakote: „Man viskas gerai“.
Bet ar tu tikrai?
Ši frazė gali būti gynybos mechanizmas siekiant išvengti konfrontacijos arba paslėpti pažeidžiamumą. Tačiau iš tikrųjų tai sukuria barjerą atviram ir sąžiningam bendravimui.
Kai užmaskuojame savo tikruosius jausmus, mūsų partneriai lieka spėlioti, kas negerai, o tai sukelia painiavą ir nusivylimą. Kur kas sveikiau atvirai ir nuoširdžiai reikšti savo jausmus ir rūpesčius.
Aš visada sakau poroms, kad nėra gerai, kad visą laiką būtų gerai.
Tikri santykiai nėra kaip Holivudo filme, kur viskas tobula. Jie apima pakilimus ir nuosmukius, todėl svarbu juos naršyti kartu.
Pažeidžiamumas nėra silpnybė, o stiprybė ir yra gilaus santykių pagrindas.
5) „Tu per daug reaguoji“
Kaip žmogus, kuris daugelį metų dirba santykių konsultavimo srityje, galiu tvirtai pasakyti, kad pasakyti savo partneriui , kad jis „perdėtai reaguoja“, yra draudžiama.
Ši frazė akimirksniu paneigia jūsų partnerio jausmus ir išgyvenimus, todėl jie suabejoja savo tikrove. Tai viena iš labiausiai paplitusių dujų apšvietimo formų ir laikui bėgant gali būti gana žalinga.
Kiekvienas žmogus turi savo emocines reakcijas, pagrįstas jo individualia patirtimi, ir ne mūsų reikalas spręsti, ar tokių reakcijų yra per daug, ar per mažai.
Prisimenu porą, su kuria dirbau, kur vyras dažnai atmesdavo žmonos jausmus kaip perdėtą reakciją. Jam prireikė daug atvirų pokalbių ir supratimo, kad suprastų, kaip tai paveikė jo žmoną ir jų santykius.
Užuot atmetę savo partnerio emocijas, pabandykite jas užjausti. Net jei visiškai nesuprantate, kodėl jie jaučiasi tam tikru būdu, pripažinkite jų emocijas ir paguoskite.
Partnerio jausmų patvirtinimas skatina emocinį intymumą ir pasitikėjimą santykiuose. Taigi iš savo santykių žodyno išmeskite „tu per daug reaguoji“.
6) „Aš tavęs nebemyliu“
Tai neapdorota, ir tikiuosi, kad tai frazė, kurios niekada nereikia sakyti jūsų santykiuose. Bet paliesti jį būtina, nes, deja, mačiau jį naudojamą dažniau, nei manote.Sakymas „Aš tavęs nebemyliu“ yra tarsi branduolinės bombos numetimas santykiuose. Tai emociškai griaunanti ir gali sukelti gilių žaizdų, kurioms užgyti gali prireikti metų, jei jos kada nors atsiras.
Kartais ši frazė sakoma iš pykčio ar nusivylimo, nebūtinai atspindinti tikruosius kalbėtojo jausmus.
Bet kai tai pasakyta, tai negali būti nepasakyta.
Normalu, kad santykiuose jausmai svyruoja. Gali būti atvejų, kai esate nusivylęs arba nesijaučiate susijęs su savo partneriu.
Tačiau šios frazės naudojimas kaip ginklas ginče yra destruktyvus ir žeidžiantis.
Jei tikrai jaučiate, kad meilės nebėra, geriau atvirai ir nuoširdžiai pasikalbėti apie savo jausmus, o ne mesti šią emocinę bombą. O profesionalios pagalbos ieškojimas gali būti saugi vieta šiam sudėtingam pokalbiui.
7) „Jei mylėtum mane, mylėtum...“
Pakalbėkime apie emocinį šantažą . Viena iš labiausiai paplitusių formų, su kuriomis susiduriu per savo santykių konsultanto metus, kai vienas partneris sako: „Jei mylėtum mane, tu...“
Šia fraze manipuliuojama meile, kad kitas asmuo elgtųsi tam tikru būdu arba atitiktų konkrečius reikalavimus. Tai kontrolės forma, kuri gali neigiamai paveikti abu partnerius ir bendrą santykių sveikatą.
Kartą dirbau su pora, kur vyras dažnai naudojo šią frazę, kad apkaltintų savo žmoną, kad ji elgiasi taip, kaip nori.
Prireikė laiko ir pasiryžimo pakeisti šį modelį, bet galiausiai jie išmoko sveikesnių būdų pranešti apie savo poreikius.
Meilė niekada neturėtų būti naudojama kaip derybų pagrindas. Jei jaučiate pagundą vartoti šią frazę, ženkite žingsnį atgal ir apsvarstykite pozityvesnį ir pagarbesnį būdą išreikšti savo poreikius ar rūpesčius.
8) „Gal turėtume tiesiog išsiskirti“
Tai dar vienas neapdorotas ir nuoširdus, bet apie tai būtina diskutuoti.
Grasinimas nutraukti santykius ginčų ar nesutarimų metu gali sukelti daug nestabilumo ir nesaugumo.
„Galbūt turėtume tiesiog išsiskirti“ – tai frazė, kuri dažnai mėtoma akimirkos įkarštyje, visiškai nesuvokiant, kokį svorį ji neša.
Tai kaip verkiantis vilkas – jei tai pasakai pakankamai daug kartų nesilaikydamas, tai praranda prasmę. Bet žala, kurią ji daro, nėra.
Ši frazė gali pakenkti, net jei ji nėra rimta. Tai sukuria netikrumą ir gali sukelti pasitikėjimo problemų, nes jūsų partneris gali pradėti bijoti, kad kiekvienas ginčas gali būti santykių pabaiga.
Jei nuoširdžiai svarstote galimybę nutraukti santykius, tai pokalbis turėtų vykti ramiai ir pagarbiai, o ne kaip grasinimas nesutarimo metu.
Išvada
Žodžiai, kuriuos pasirenkate santykiuose, yra daug daugiau nei tik bendravimo priemonė – jie formuoja jūsų partnerystės emocinį kraštovaizdį.
Konflikto akimirkomis gali kilti pagunda leisti, kad nusivylimas diktuotų tai, ką sakote, tačiau atminkite, kad šie žodžiai gali palikti randus, kurie išlieka ilgai po ginčo.
Vengdami šių žalingų frazių ir atsargiai rinkdamiesi žodžius, puoselėjate pagarbos, supratimo ir emocinio saugumo aplinką.
Jūsų santykių stiprumas grindžiamas ne tik dideliais gestais, bet ir kasdienėmis akimirkomis, kai kalboje pasirenkate gerumą, kantrybę ir užuojautą.
#Santykiai #Meilė #SantykiųPatarimai #Bendravimas #SveikiSantykiai #Partnerystė #EmocinėSveikata #Pagarba #SantykiųTobulinimas #Sąmoningumas