7 paprasti būdai, kaip padidinti savo laimę per minutę ar mažiau
Laimė ir pozityvumas yra būtini norint gauti kuo daugiau iš
gyvenimo, nesvarbu, kiek jums metų. Kai jaučiamės laimingi, labiau
linkę išeiti ir bendrauti su pasauliu – ir kuo daugiau darome, tuo
laimingesni tampame.
Kas vis dėlto yra laimė?

Kas yra laimė? Žmonės nerimavo dėl šio klausimo šimtmečius, tačiau
tik neseniai mokslas pradėjo svarstyti diskusijas. Prieš
įsigilindamas į tai, ką padarė mokslas, leiskite man pradėti nuo
atsakymų į šiek tiek lengvesnį klausimą: kas nėra laimė?
Kaip žinoti, kad jau esame laimingi ir mokėti džiaugtis?
Mes visi nuolatos kuo nors džiaugiamės: sulaukę švenčių ar
kelionės, sutikę seną bičiulį, nusipirkę gražius batus ar subtilaus
aromato kvepalus, išgėrę kvapios kavos puodelį ar dėl daugybės kitų
mažesnių ar didesnių dalykų.
Džiugina ir mažmožiai
Tai, kuo mes mėgaujamės, džiaugiamės, yra labai individualu ir priklauso nuo to, kas mums svarbu. Vienas džiūgauja stebėdamas krepšinio rungtynes, kitam širdis džiaugiasi girdint mėgstamos muzikos garsus.
Ar tikrai suprantame, kas yra laimė?

Kad ir kas bebūtume, kad ir ką veiktume gyvenime, tikriausiai sutiksite, jog visi turime šį tą bendro – norime būti laimingi. Tačiau toji laimė kartais atrodo tokia nepasiekiama ir tolima, jog sunku ją ir įsivaizduoti. Dažnai siejame ją su žmonėmis, veiklomis ar karjera, tačiau ar tikrai suprantame, kas yra laimė? Kaip ji atrodo? Kaip ją pasiekti? Kur jos ieškoti? Ir ar tikrai ji tokia svarbi mūsų gyvenime?
Kiekvienas žmogus gali pasakyti, kad trokšta laimės. Kiekvienas tarsi ir ieško jos savo gyvenime, tačiau sunku vienu žodžiu ar sakiniu apibrėžti, kas yra laimė. Panašu, kad kiekvienam žmogui laimė yra šiek tiek kitokia. Kas sudaro laimę? Kokios sąlygos reikalingos, kad būtume laimingi? Į šį klausimą atsakyti ne visada būna lengva. Tačiau šis klausimas gana svarbus. Net ir toks kvailas klausimas – “ko tau trūksta iki pilnos laimės?” – jis turi prasmę. Ko mums reikia, kad būtume laimingi?
Kas yra laimė?
Atrodytų, kad laimės sąvoka yra sunkiai apibrėžiama, nes galimybė patirti laimę visiškai priklauso nuo konkretaus žmogaus. Tuomet išeitų, kad laimė, kaip lietus – „užeina“ ir „baigiasi“, o galimybių patirti daugiau laimės išvis nėra. Tačiau iš patirties žinome, kad yra – pajuntame tą būseną kažką prasmingo nuveikę ar patyrę ką nors ypatingo arba visiškai paprasto. Tad žvilgtelėkime į laimės temą atidžiau.
Pirmiausia – eksperimentas. Pagalvokite, kas asmeniškai jums yra laimė. Vardydami tai žmonės paprastai įvardija tai, kas jiems tuo metu aktualiausia ir ko labiausiai trūksta. Kartais net patys nustebsime ką įvardijame savo laimės sąraše.
Laimė: siekti džiaugsmo ir gerovės gyvenime
Šiame straipsnyje mes gilinsimės į laimės sampratą, išnagrinėsime jos ugdymo strategijas, išnagrinėsime jos ryšį su psichine sveikata ir atskleisime jos reikšmę įvairiuose gyvenimo kontekstuose. Be to, pažvelgsime į laimę pasauliniu mastu ir aptarsime ateities tendencijas bei iššūkius siekiant laimės. Prisijunkite prie mūsų šioje įkvepiančioje kelionėje, kai atskleisime džiaugsmingo ir visaverčio gyvenimo paslaptis.