Pyktis yra viena iš daugelio žmogaus emocijų, elementari kaip džiaugsmas, liūdesys, nerimas ar nuostaba. Tai nėra nei bloga, nei gera emocija, pyktis – natūrali reakcija į juntamą grėsmę, neteisybę ar skausmą. Pati emocija nėra problema, viskas priklauso nuo to, kaip su ja susitvarkome. Visiškai normalu jausti pyktį, kai su jumis prastai ar neteisingai elgiamasi, tačiau tai patampa problema, kai pyktis pasireiškia aplinkinius ir mus pačius žeidžiančiu būdu.
Pyktis trumpina gyvenimą
Dažnai mus užvaldo neigiamos emocijos. Turime neva pateisinamų priežasčių – nesiseka, krizė... Dar blogiau – esame įsitikinę, kad blogą nuotaiką būtina išlieti, nelaikyti savyje. Remdamasis senąja išmintimi ir naujausiu pasaulio psichologų požiūriu į pyktį bei jo poveikį sveikatai, teigia, kad tokio pobūdžio emocijos smarkiai sutrumpina gyvenimą.
Sutramdykite žvėrį savyje – išbandykite 6 pykčio valdymo technikas
Pyktis – itin stipri emocija, užgniaužta ar išlieta gali pakenkti jums ar aplinkiniams, bet nukreipta tinkama linkme – būti puikiai išnaudota. Pasak mokymo ir ugdymo centro vadovės Lianos Magišaitės, tyrimai rodo, kad jeigu pripažįstame ir išjaučiame pyktį, tai suteikia optimizmo, kūrybiškumo, netgi tampame efektyvesni. Jūsų dėmesiui – 6 pykčio valdymo ar nukreipimo būdais.
Neturime galios panaikinti ar valdyti savo pyktį. Tačiau reguliuoti – taip!

Pyktis naudingas, nes praneša, kad kai kurie mūsų poreikiai nėra patenkinami. Normalu ir teisėta pykti, iš pykčio gauti energijos, kai privalome ginti savo ar kito gyvybę, kovoti su užpuolikais. Tačiau bėda ta, kad kartais, kai nėra realios grėsmės, nepripažįstame pasaulio ir aplinkinių netobulumo, aiškiai žodžiais neišsakome savo poreikių, norime, kad viskas būtų pagal mūsų įsitikinimus, taisykles…
Ką turėtumėte žinoti apie pyktį ir pykstančius

Su pykčiu susiduriame labai dažnai. Ir patys pykstame, ir turime
atlaikyti artimų žmonių nepasitenkinimą bei pyktį. Būna, kad,
rodos, nepelnytai aprėkia viršininkas, o būna, kad patys garsiai
išsakome viską, ką galvojame apie, pavyzdžiui, eiles prie gydytojų
kabineto – kodėl reikia valandą laukti, jei esame užrašyti tam
tikram laikui?
Pyktis – jūsų raketinis kuras
Nevaldomas pyktis pridaro bėdų,
užgniaužtas – sargdina fiziškai ir psichologiškai. Kaip pykti taip,
kad liktume sveiki ir net gautume iš pykčio naudos?
Jei gyventume tobulame pasaulyje, kur visi vieni kitiems linki gėrio ir neegzistuoja piktavališki veiksmai, pyktis būtų visiškai nereikalingas dalykas. Tačiau, kol mūsų pasaulis nėra tobulas, pyktis saugo mus ir gina mūsų ribas. Kaip ir visos kitos emocijos, pyktis yra normalus ir reikalingas. Tačiau jo vis tiek vengiame. Kodėl? Nes nekontroliuojama ši emocija prikuria problemų tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime.