LGBTI teisės
Visame pasaulyje žmonės puolami už tai, kas jie yra.
Daugelyje pasaulio šalių gyvenimas kaip lesbietė, gėjus, biseksualus, transseksualus ar interseksualus (LGBTI) gali kelti pavojų gyvybei. Tiems, kurie kasdien nekelia tiesioginio pavojaus savo gyvybei, diskriminacija dėl seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės ir (arba) raiškos bei lytinių savybių gali turėti pražūtingos įtakos fizinei, psichinei ir emocinei jų gerovei. priverstas tai ištverti.
Lesbiečių, gėjų, biseksualų ir translyčių asmenų (LGBT) teisės Europos Sąjungoje
Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijos skyriaus „Lygybė“ 21 straipsnyje draudžiama diskriminacija dėl seksualinės orientacijos.
Politinės aplinkybės
Pastarųjų metų įvykiai rodo, kad Europos Sąjungoje vis geriau suvokiamos lesbiečių, gėjų, biseksualų ir translyčių asmenų (LGBT) teisės. Lisabonos sutartis ir teisiškai privaloma Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartija sustiprino nediskriminavimą reglamentuojančių teisės aktų sistemą. Dabar ES visose savo politikos ir veiklos srityse privalo kovoti su diskriminavimu, taip pat su diskriminavimu dėl seksualinės orientacijos.
LGBTQ+ terminologija
Kalba ir terminija, kurią žmonės vartoja apibūdindami savo lyties ir seksualinės orientacijos patirtį, nuolat kinta ir tas pats terminas skirtingiems žmonėms gali turėti skirtingas reikšmes. Tačiau čia yra kai kurių dažniausiai vartojamų terminų žodynėlis. Turite klausimų ar norite sužinoti daugiau? Įdomu, ką reiškia visos tos raidės? Čia yra kai kurių dažniausiai vartojamų terminų žodynėlis. Turite klausimų ar norite sužinoti daugiau? Registruokitės būsimam D.E.A.C. Sąjungininkų seminaras arba susisiekite su mumis adresu lgbtq@wfu.edu.