Buvimas pokalbyje
2023 m. spalio 29 d. 12:25,
Komentarų nėra

Klausimas: Kaip išlaikyti buvimo jausmą, kai esu kito žmogaus kompanijoje? Kaip į pokalbį įtraukti buvimą?
Tai nėra lengva. Kai pradedate kalbėtis, abu protai susijungia ir taip sustiprina vienas kitą. Prasideda srautas, minčių srautas. Prieš akimirką tu buvai čia, o tada kažkas pradeda kalbėti.
Čia galioja vietos praradimas pokalbio metu. Abu pokalbio dalyviai prarado bet kokį erdvės pojūtį. Yra tik žodžiai, protas, verbalizacija, mąstymo srautas, kuris tampa garsais. Juos perima tai. Ji turi savo impulsą – beveik maža būtybė, upelis, kuris nenori baigtis.
Dažnai tai sukelia emocijas kūne. Tai jį sustiprina, sustiprina. Jei psichinis srautas sukelia emocijas, o tai dažnai daro, ypač kalbant apie kitus žmones, apie tai, ką jie padarė, nepadarė, padarė tau, padarė kitiems, kritiką, apkalbas, visokius emocinius dalykus, atsiranda ego. Kai gali kritikuoti kitą, ego jaučiasi šiek tiek stipresnis. Sumenkindami kitą, kliedesinėje ego sistemoje, jūs šiek tiek pagerinote savo paties įvaizdį. Bet kokia kito kritika yra to energijos srauto dalis. Ir tada ateina emocijos, kurios sustiprina mintis. Tai erdvės praradimas.
Kad atgautumėte erdvę, nesakydami „aš daugiau nekalbu“, jums reikia vieno dalyko – suvokimo, kad praradote erdvę. Be to nieko nepadarysi – kai tave taip užvaldo minčių srautas, kad net nežinai, kad tave užvaldė minčių srautas – nieko negali padaryti. „Atleisk jiems, nes jie nežino, ką daro“. Jie yra be sąmonės. Jie yra minčių srautas. Ir kaip minčių srautas, nenorite, kad jis baigtųsi, nes nenorite savo pabaigos. Kiekvienas subjektas nori kuo ilgiau išlaikyti formą.
Jei yra bent menkiausias supratimas, kad praradote erdvę, tuo metu turite pasirinkimą. Koks tavo pasirinkimas? Jūsų pasirinkimas yra įnešti į minčių srautą buvimą, šiek tiek erdvės. Bet kaip tai padaryti?
Tai ateina į jus ne tik iš jūsų paties proto, bet ir iš kito žmogaus. Sąmoningumas yra ir gali trukti tik tris sekundes, o tada jo vėl nebėra. Taigi jūs turite išnaudoti tas dvi ar tris sekundes, kai suvokiate erdvės praradimą, ir padaryti ką nors toje erdvėje, kurioje turite tam tikrą laisvę veikti. Sąmoningai pasirinkę, jūs atitraukiate dėmesį nuo mąstymo, bet turite jį pritvirtinti kitur, kitaip jis neveiks. Taigi jūs pasirenkate savo kvėpavimą, kūną ar kitą juslinį suvokimą, kurį suvokiate. Kai iš tikrųjų kalbate su kitu žmogumi, tikriausiai lengviausia naudoti kvėpavimą arba vidinį kūną.
Atlikite tai iš anksto, kai sąlygos bus lengvesnės, kad galėtumėte tai padaryti, kai tik prireiks. Įeikite į savo vidinį kūną, pajuskite, kad jūsų energetinis laukas yra gyvas. Ir jūs pastebėsite, kad daugiau negalvojate. Vis tiek galite klausytis. Nuostabu yra tai, kad tu gali klausytis kito žmogaus, negalvodamas, lengvai, gražiai.
Jūs klausotės, bet dalis jūsų dėmesio nukreipta į jūsų energijos lauką – taigi jūs atitraukėte dėmesį nuo savo minčių. Fone tvyro gyvumo jausmas.
Tai galiausiai beformė; tai jau durys į beformę. Pajuskite tai, kai sėdite ir klausotės, ir jūs išėjote iš mąstymo srauto. Tada iš karto pasikeičia sąveikos kokybė. Kitas asmuo gali sąmoningai nepastebėti, kas vyksta, ir gali kurį laiką tęsti. Tai taip pat nereiškia, kad nebegalite atsakyti. Tačiau keičiasi ir tai, kaip jūs reaguojate, ir jūsų atsakymo kokybė. Jūs nebeprisidedate prie neigiamo pobūdžio, kaip dažnai būna, pokalbiuose.
Tada tam tikras ramybės kiekis taip pat bus jūsų ištartų žodžių dalis. Tai taip subtilu, kad kitas žmogus tikriausiai to sąmoningai nepastebės. Taigi, laikykitės vidinio kūno, tegul jis yra inkaras, ir tada jūs tapsite esamu. Jei vėl prarandi, jei kitas pasako ką nors iššaukiančio, tai po kiek laiko prisimeni – ir vėl grįši į vidinį kūną. Tai galingas inkaras, ir tada viskas pasikeičia. Tam reikia nuolatinės praktikos.
Paruošė Tomas Kregždė
HUMAN RACE SUPPORT