5 būdai pasakyti, kad tai meilė, o ne tik susižavėjimas

Įsimylėjimas idealizuoja meilę. Meilė priima tai, kas iš tikrųjų yra.
Daugelis iš mūsų beprotiškai įsimylėjome arba tai, ką manėme, yra meilė. Tikrai taip nutiks bent kartą gyvenime, jei ne daug kartų. Toks jausmas, kaip niekas kitas, nušluotam ant stebuklingo kilimo į saulėlydį su šiuo labai ypatingu žmogumi. Jūsų širdis plaka greičiau, kai esate šalia jų ar net galvojate apie juos. Gyvenimas atrodo toks įdomus, toks kupinas džiaugsmo. Tavo mylimasis yra kaip niekas kitas, o kai esi su jais, esi kaip niekas kitas. Pasaulis yra graži vieta. Jūs žinote, kad šis jausmas tęsis amžinai.
Bet laikas eina ir gyvenimas vyksta. Galiausiai susižavėjimas perauga į ką nors kita. Tai gali būti meilė arba kurį laiką tiesiog susižavėti, kol galiausiai užges ir numirs. Norėdami išsiaiškinti skirtumą tarp meilės ir susižavėjimo, kreipiamės į Helen Fisher ir jos komandos tyrimus, kurie nustatė, kad romantiška meilė yra trijų kategorijų: geismas, potraukis ir prisirišimas . Kiekvienai iš šių kategorijų priskiriamas tam tikras hormonų rinkinys . Geismas yra susijęs su seksualiniu pasitenkinimu ir yra valdomas lytinių hormonų testosterono ir estrogeno . Potraukis, valdomas dopamino , norepinefrino ir serotonino, yra susietas su „atlygio“ elgesiu, o tai paaiškina, kodėl meilės santykių pradžia yra tokia jaudinanti ir viską einanti.
Tada atsiranda prisirišimas, valdomas oksitocino („apkabinimo hormono“) ir vazopresino, kuris yra pagrindinis veiksnys, būdingas ilgalaikiams santykiams. Tai apie ryšį, draugystę , artumo troškimą ne tik seksą. Įtraukite į mišinį geismą ir potraukį ir gausite visą paketą – meilę iki galo.
Štai penki būdai, padėsiantys atpažinti ir suprasti didžiulį skirtumą tarp susižavėjimo ir tikros meilės. Supraskite, kad kiekvienas santykis yra unikalus ir skirtingas, todėl tai, kas vyksta vienuose santykiuose, gali atsitikti kituose. Susižavėjimas gali baigtis akimirksniu arba tęstis savaites ir mėnesius. Meilės jausmai gali atsirasti santykių pradžioje arba gali užtrukti, kol jie išsivystys.
1. Biologija yra pagrindinis veiksnys
Žinau, kad galbūt norėtume manyti, kad visiškai kontroliuojame savo mintis ir emocijas. Tačiau kai mes ką nors traukiame ir pradedame jam jausti intensyvius jausmus, daugiausia dėl to, kad biologija mums padeda. Smegenų išskiriami neurotransmiteriai patenka į mūsų sistemas ir sukuria bei palaiko malonumo, laimės ir net euforijos jausmus.
Šie hormonai leidžia mums jaustis nuostabiai. Jaučiamės patenkinti su kitu, patrauklūs ir traukiantys, galingi tikėdami, kad šis asmuo (ir santykiai) yra tas, kuris tęsis amžinai. Mes iš tikrųjų patiriame aukštą cheminių medžiagų kiekį. Šie neurotransmiteriai priverčia mus nuo „meilės“ arba to, ką mes manome, yra meilė, jausmų. Tačiau laikui bėgant šis intensyvumas mažėja ir, jei tai tik susižavėjimas, sumažės ir tai, ką kažkada jautėte, o situacijos tikrovė taps daug aiškesnė.
Jei tai meilė, šie pradiniai jausmai taip pat gali sumažėti. Tačiau su prisirišimu susiję neuromediatoriai įsijungs ir atsiras noras užmegzti ryšius, norėti būti šalia ir dalytis gyvenimo patirtimi.
2. Fantazija prieš realybę
Kai esame susižavėję, viskas atrodo nuostabiai ir tobulai. Nors žinome, kad gyvenimas nėra tobulas ir dažnai nėra nuostabus, kai esame tokioje sustiprėjusių emocijų būsenoje, atrodo, kad viskas yra taip, kaip yra, ir nieko negali atsitikti. Taip iškreiptas mūsų mąstymas. Įsimylėjimas leidžia mums matyti tai, ką norime matyti, kokie norime, kad kiti būtų, o ne tai, kas jie yra. Įsivaizduojame, kad yra kažkas, ko norime/reikia, bet tai tik projekcija to, ko norime ir ko mums reikia, o ne to, kas yra iš tikrųjų. Susižavėjus trauka nusveria viską. Tai pasaka.
Iš tikrųjų gyvenimas yra toks, koks yra be cukraus dangos – gerų, blogų ir bjaurių. Meilė priima tai, kas yra, o ne tai, ko tu nori. Meilėje mūsų partneris tampa ne tik mūsų troškimų objektu, bet ir patikimu, brangiu draugu. Tikroje meilėje yra bendros vertybės, viltys ir svajonės .
3. Paviršutiniškas prieš gilų
Kai esame susižavėję, akcentuojamas tai, kas, mūsų nuomone, daro mus patraukliausius – tai, kaip atrodome, rengiamės, elgiamės. Galime susilaikyti baimindamiesi , kad jei parodytume dalis savęs, kurios mums nerūpi, mūsų partneris gali būti išjungtas. Kaip ir bet kurioje pasakoje, išvaizda ir išvaizda yra viskas. Kai susižavėjimas pradeda blėsti ir nuplėšiamas vadinamojo tobulumo šydas, žmogus, kuris, mūsų manymu, taip mylimas, gali būti ne tas žmogus, kuris iš tikrųjų yra.
Meilė priima viską apie tą, kurį mylime, įskaitant visas jo klaidas ir trūkumus. Meilė žino, kad nė vienas iš mūsų nėra tobulas, kad visi dirbame. Meilė palaiko, skatina ir ugdo tą, kurį mylime. Autentiška meilė apima sąžiningumą ir pasitikėjimą.
4. Apsėdimas prieš „tebūnie“
Susižavėjimas yra dar vienas būdas pasakyti, kad esame įsimylėję idėją/idealą, o ne realų dalyką. Žmogus gali taip įsimylėti, kad visą dieną galvoja apie kitą asmenį, visiškai jo suvartotą arba galvoja apie jį, kai jo nėra. Susižavėjimas gali paskatinti nesaugumą. Manija su kitu gali siekti tiek, kad reikia kontroliuoti kiekvieną partnerio veiksmą – visą laiką būti šalia, stebėti, sekti jo veiksmus, kontroliuoti jų elgesį. Dėl susižavėjimo žmogus gali sustabdyti savo gyvenimą, nepaisyti šeimos ir draugų bei atsakomybės už savo gyvenimą.
Meilė leidžia jaustis visiškai laisvai būti tuo, kas esi savo esme, ir priimti tokį, koks esi, be jokio sprendimo ar sąlygų. Meilė yra ne tik tai, kaip jaučiatės kitam, bet taip pat svarbu, jei ne, galbūt dar labiau, meilė santykiuose padeda išreikšti savo meilę viskuo, ką darote. Meilės santykiai yra palanki dirva tapti visapusiškai mylinčiu žmogumi.
5. „Priklausomas“ nuo meilės, palyginti su taikos radimu meilėje
Tada tie santykiai klasėje yra savi. Jie gali prasidėti taip pat, kaip ir kiti santykiai, tačiau jų raida yra gana skirtinga. Ir čia tai padeda žinoti apie žmogaus praeitį ir praeities santykius. Yra tokių, kurie jaučiasi „priklausomi“ nuo romantiškos meilės, manydami, kad tokia ir yra tikroji meilė. Jie „įsimyli“ sunkiai ir greitai, todėl įsitikinę, kad šis yra tikrasis. Jie iš karto žino, kad surado savo sielos draugą. Jie ieško romantikos viršūnės.
Tačiau kai tikrasis gyvenimas primeta save, kaip ir turi, jie įsitikinę, kad suklydo ir pereina į kitus romantiškus santykius , kuriuose įvyksta neišvengiamas aukštumas, o paskui išnyksta. Jei susižavėjimas yra viskas, ką jie iš tikrųjų patiria, jie gali niekada nepasiekti meilės dalies su pakilimais ir nuosmukiais, triumfais ir nusivylimais, sunkumais ir apdovanojimais. Jei ieškote geriausios ir pilniausios meilės, pirkėjas saugokitės tokiose situacijose. Nors romantika yra graži, vien tai nepalaikys santykių laikui bėgant.
Paruošė Tomas KregždėHUMAN RACE SUPPORT