Pavojingas homofobijos poveikis jauniems žmonėms

Lietuvoje šiais metais nebus priimti įstatymai prieš LGBTQIA
diskriminaciją mokyklose.
Deja, po šimtmečius trukusių anti LGBTQ nuotaikų tokie argumentai tęsiasi. Kaip visas šis politikavimas paveikia atitinkamus studentus? Kiek tai iš tikrųjų svarbu naujos kartos jaunimui?
Na, o homofobija mokyklose gali būti gyvybės ar mirties klausimas.
Homofobiškas požiūris – kirtis valstybės ekonomikai: šalį aplenkia ir turistai, ir investuotojai
Homofobiška aplinka – svarbi LGBTQ+ bendruomenės emigracijos
priežastis. Prastėjant demografinei valstybės padėčiai, tokie
praradimai ypač skaudūs. Nors išmatuoti nuostolius nėra lengva,
tačiau specialistai sako, kad netektys gali siekti milijonus,
rašoma pranešime žiniasklaidai.
Visuomenė be neapykantos: kodėl mums turėtų rūpėti neapykantos kalba?
Europos komisija kovai su rasizmu ir netolerancija neapykantos kalbą apibrėžia kaip diskriminacijos formą, kai viešai išreiškiama neapykanta arba skatinama diskriminuoti ar smurtauti prieš asmenį ar žmonių grupę dėl jų turimų bruožų ar priskiriamų charakteristikų.
Temos: 6 Diskriminacija Homofobija Rasizmas Neapykanta Translyčiai asmenys LGBT+ „Neapykantos kalba yra nukreipta į esmines žmonių ir žmonių grupių tapatybės dalis. Neapykantos kalba, nukreipta į tas pirmines tapatybės dalis, tarytum siunčia žinutę, kad žmonės, kurie priklauso šiai grupei, neturėtų būti visuomenės dalis, šie žmonės neturėtų jaustis saugūs, nėra lygūs su kitais“, – teigė Žmogaus teisių stebėjimo instituto projektų vadovas Ajus Jurgaitis.
Tarptautinė kovos su homofobija, transfobija ir bifobija diena, Vyriausiojo įgaliotinio deklaracija ES vardu
Visi gimsta laisvi ir lygūs orumo ir teisių atžvilgiu. Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną Europos Sąjunga dar kartą patvirtina savo tvirtą įsipareigojimą gerbti, saugoti ir propaguoti lesbiečių, gėjų, biseksualių, translyčių ir interseksualių (LGBTI) asmenų visapusišką ir lygų naudojimąsi žmogaus teisėmis.
Apie homofobiją ir transfobiją filologiškai ir šiek tiek egzistenciškai

Ne per seniausiai Lietuvoje minėta Tarptautinė kovos su homofobija,
tarnsfobija ir bifobija diena. Žodžius „homofobija“ ir
„transfobija“ tenka girdėti kone kasdien.
LGBT politinės programos oponentų dažnai klausiama, ką jie turi omenyje kalbėdami apie „tradicinę“ arba „prigimtinę“ šeimą. Neretai pasijuokiama: esą tradicinė – tai tokia šeima, kurioje vyras geria ir muša žmoną ar pan. Tradicionalistai ginasi ir aiškinasi, kaip išmano. Svarstymų apie LGBT oponentams lengva ranka klijuojamų etikečių „homofobas“ ir „transfobas“ reikšmę pasigirsta gerokai rečiau.
Homofobija paplitusi labiau nei manome: kodėl esame tokie negailestingi patys sau?

Internalizuota homofobija ir bifobija – paplitę reiškiniai, vis
dėlto dabar dažniau kalbama apie queerfobiją – LGBTQ bendruomenei
priklausančių žmonių baimę. Kokių konkrečiai baimių kelia šios
bendruomenės atstovai?
Homofobija ir bifobija yra neigiamas požiūris į homoseksualius ir biseksualius žmones, rašo portalas „My Impact“. Abi fobijos gali pasireikšti neapykanta, baime arba homoseksualų, lesbiečių ir biseksualių žmonių stigmatizavimu. Įprastai toks požiūris būdingas žmonėms, turintiems išankstinį nusistatymą prieš LGBTQ bendruomenės narius. O galbūt teko girdėti ir apie internalizuotą homofobiją ir bifobiją?