Ar turi prasmę meilė be atsako?

Prisiminkite tą akimirką, kuomet Jūs mylėjote tą žmogų, kuris atrodė Jūsų gyvenimas, tačiau ši meilė buvo be atsako...
Kuomet mes įsimylime, mūsų baltai-juodas gyvenimas nusidažo įvairiausiomis spalvomis. Naujoji meilė keičia mūsų mintis, jausmus, net pradedam kitaip interpretuoti pasaulį. Mūsų mintys pradeda mus gąsdinti, jausmai tampa vis aštresni, išsikreipia pasaulio suvokimas. Tokiu atveju tas, kuris myli, kenčia todėl, nes jaučiasi perpildytas švelniausių jausmų, tačiau išreikšti jų mylimam žmogui nesugeba. Nesugeba, nes jo „mylimoji/asis“ nesugeba priimti šių jausmų. Tuomet kyla nuolatinė vidinė kova tarp noro išreikšti savo šilčiausius jausmus ir tarp absurdiško nesugebėjimo to padaryti, kas ir sukelia žmogui sielos kančią ir sukelia vidinį konfliktą.
Tam, kad išvengtų šių kančių, žmogus nukeliauja į iliuzijų ir fantazijų pasaulį, kuriame viskas priklauso jam pačiam, kur nėra nerimo ir įtampos. Atrodytų, kas tame yra blogo?? Tačiau, šiame iliuzijų pasaulyje įvyksta „spalvų karas“, t.y. santykis tampa nuostabus su mylimojo ar mylimosios vaizdiniu, tačiau ne su realiu žmogumi.... Ir kuo šis žmogaus vaizdinys yra gražesnis, tuo yra sudėtingesnis ryšys su tikru žmogumi, t.y. su tuo, kurį mylime. Tuomet mes tampame nesuprasti ir vieniši savo jausmuose ir išgyvenimuose.
Kaip atsiranda meilė be atsako?? Manau, kuomet žmogus staiga pajaučia meilės protrūkį, paprastai, šis jausmas yra sąlygotas dėkingumo už jam teikiamą gerumą, viltį..., t.y. pasąmoningai tampame dėkingi už suteikiamas geras emocijas. Todėl asmuo, kuris tokiu atveju nesąmoningai pajaučia šiltus jausmus kitam žmogui, jie jam suteikia lūkesčius, kurie automatiškai gali pasireikšti meilės iliuzija. Tuomet išrinktasis, kaip asmenybė su savo stiprybėmis, silpnybėmis, troškimais yra pradedamas ignoruoti. Todėl, nors tokie santykiai ir vyksta po meilės „kauke“, t.y. esame subjektyviai įsitikinę, kad mylim ar bent jau jaučiame šiltus jausmus kitam žmogui ir esame jam atsidavę, tačiau iš tikrųjų ši „meilė“ tampa priemone patenkinti savo vidinis ar išorinius poreikius.
Visa tai įvyksta pasąmoningai, todėl žmogus jaučiasi nesuprastas, vienišas ir neįvertintas savo jausmuose ir išgyvenimuose. Kad išvengtume to, mano akimis, reikia prisiminti auksinę taisyklę, kad santykių valtį turi irti ne vienas žmogus, o abu. Tai, galimai, gali padėti suprasti, ar ką jaučiame ir ką matome yra meilės iliuzija ar tikroji meilė.
Vis dėlto, kas tokio yra meilė? Mano akimis, meilė yra vienas sudėtingiausių jausmų. Šį jausmą sudaro daug skirtingų komponentų, spalvų ir atspalvių, išgyvenimų. Kas yra meilė apibrėžti yra sunku, tačiau tai, kas nėra meilė ir kaip ją atskirti- yra ganėtinai lengva. Su meilės jausmu nėra suderinamas kito žmogaus išnaudojimas vardan to, kad pasiektume savo tikslus, t.y. tam, kad patenkintume tam tikrus poreikius.
Paruošė Tomas Kregždė
HUMAN RACE SUPPORT