Ryšių užmezgimas šiuolaikiniame pasaulyje

Mūsų greito tempo pasaulio šurmulyje rasti prasmingus ryšius tapo iššūkiu. Kaip psichikos sveikatos specialistas, mačiau, kokį didelį poveikį vienatvė gali turėti psichinei gerovei. Ir atvirkščiai, aš taip pat pastebėjau teigiamą poveikį, kurį tikri ryšiai gali turėti bendrai asmens sveikatos būklei. Pasinerkime ir pakalbėkime apie strategijas, kaip sustiprinti realaus gyvenimo ryšius, kurie sudaro pagrindą prasmingiems santykiams.
Apimkite tiesioginę sąveiką
Kai kalbamės su kitais akis į akį, vyksta daug daugiau nei tik pokalbis. Tiesą sakant, didžioji dalis to, kaip mes bendraujame su kitais žmonėmis, yra neverbaliniai posakių ir kūno kalbos ženklai. Kai būname su žmogumi, kalbamės ir siunčiame teigiamas neverbalines žinutes, susijungiame ląstelių lygiu. Tiesioginis socialinis kontaktas skatina „oksitocino – hormono, susieto su ryšiais ir socialiniais ryšiais“ išsiskyrimą. Šis procesas teigiamai veikia nuotaiką, taip pat mažina vienišumo ir izoliacijos jausmus. Jei norite pagerinti savo gerovės jausmą, pirmenybę teikite asmeniniams susitikimams, nesvarbu, ar tai būtų šeimos vakarienė, kavos pasimatymai su draugais ar kokybiškas laikas su savo partneriu. Šių sąveikų metu laikykite telefoną nuošalyje, kad sukurtumėte susikaupusią ir neblaškią aplinką. Asmeninė sąveika patenkina pagrindinį žmogiškojo ryšio poreikį ir yra būtina psichinei gerovei.
Praktikuokite sąmoningą klausymąsi
Pasaulyje, kuriame pilna blaškymosi, dėmesingo klausymo menas tapo reta preke. Norėdami sustiprinti savo ryšius, dalyvaukite pokalbiuose. Palaikykite akių kontaktą ir aktyviai klausykitės, ką sako kitas asmuo. Klausykitės turėdami supratimo ketinimą, vengdami noro nedelsiant reaguoti ar „pataisyti“ kito žmogaus padėtį. Laikykite pokalbį sutelktą į kalbantį asmenį ir užduokite klausimus, rodančius, kad domitės jo požiūriu. Glaudus ryšys atsiranda tada, kai patiriame kitų priėmimą ir smalsumą, o ne kritiką ar vertinimą.
Nustatykite ribas naudodami technologijas
Nors technologija turi savo privalumų, per didelis naudojimas gali pakenkti jūsų prasmingiems ryšiams. Pernelyg didelis naudojimas, per didelis dalijimasis ir nuolatinis lyginimas šiose platformose buvo susiję su padidėjusiu vienišumo, nerimo ir depresijos jausmu. Nustatykite savo įrenginių ribas, kad įsitikintumėte, jog jie netrukdo jūsų asmeniniams santykiams. Akys nukreiptos į telefono ekraną socialinėje aplinkoje yra kliūtis! Padėjus telefoną ir užmezgus akių kontaktą su žmogumi, siunčiamas signalas, kad esate pasirengęs prisijungti.
Ugdykite bendrą patirtį
Bendra patirtis sukuria ilgalaikius ryšius. Užuot pasikliavę vien virtualia sąveika, aktyviai dalyvaukite veikloje, kuri ugdo bendruomeniškumo jausmą. Nesvarbu, ar tai savaitgalio išvyka, bendri pomėgiai, maisto gaminimas kartu ar šeimos tradicijų puoselėjimas, ši patirtis sustiprina santykius. Įsitraukimas į veiklą stiprina emocinius ryšius, kurdamas bendrus prisiminimus. Pripažinkite, kad ne kiekviena akimirka turi būti dalijamasi socialinėje žiniasklaidoje. Visiškai įmanoma mėgautis bendra patirtimi, nejaučiant poreikio per daug dalintis kiekviena smulkmena internete. Laisvės jausmas atsiranda, kai gali mėgautis veikla ar pomėgiais, nesiekdamas nuolatinio patvirtinimo iš kitų internete.
Kai reikia, ieškokite profesionalios pagalbos
Kartais, nepaisant visų mūsų pastangų, palaikyti prasmingus ryšius gali būti sudėtinga, ypač kai tai susiję su psichikos sveikatos problemomis. Nedvejodami kreipkitės į profesionalią pagalbą, jei jums sunku. Terapeutai yra apmokyti teikti gaires, kaip naršyti tarpasmeniniuose santykiuose, ir pasiūlyti vertingų įžvalgų apie tai, kas gali jus užstrigti.
Norint užmegzti prasmingus ryšius su kitais, reikia pastangų ir energijos. Santykiai klesti, kai į juos žiūrime apgalvotai ir norime priversti kitą žmogų jaustis matomu ir išgirstu. Su laiku, dėmesiu ir praktikuodami galite sustiprinti prasmingus socialinius ryšius šiuolaikiniame pasaulyje.
Paruošė Tomas Kregždė
dėl HUMAN RACE SUPPORT