Kaip rasti džiaugsmo kiekvieną dieną (net ir sunkioje)
„Būti laimingam dar nereiškia, kad viskas tobula. Tai reiškia, kad nusprendėte pažvelgti ne tik į netobulumus. ~Nežinoma
Tai klausimas, į kurį mes visi bandome atsakyti: kas yra laimė ir kaip ją gauti? Mes užpildome savo gyvenimus daugybe dalykų ieškodami laimės, tačiau gali būti, kad pats siekis mus nutolina nuo tikslo.
Daug metų praleidžiame vadovaudamiesi visuomenės laimės receptu.
Būname apsigyvenę su savo partneriais, kopiame karjeros laiptais, vakarieniaujame, pirkame drabužius ir planuojame gražias atostogas, bet buname taip užsiėmęs laimės vaikymu, pasigedame džiaugsmo akimirkų.
Šiomis dienomis visi taip užsiėmę. Tai suteikia mums savivertės jausmą; jei esame užsiėmę, mums sekasi, atliekame dalykus, esame svarbūs ir reikalingi.
Todėl dažnai galime būti per daug užsiėmę, kad pastebėtume, ar esame laimingi, ir galimos džiaugsmo akimirkos praeina pro šalį.
Manome, kad laimė ateina ateityje, kai mūsų gyvenimas tampa tobulas, fejerverkų ir fanfarų fone, be jokių nelaimių ar susierzinimų. Tačiau laimė paprastai nėra laimėjimas loterijoje ar vedybos su Bradu Pitto. Jis dažnai yra subtilesnis ir mažesnis.
Pavyzdžiui: saulėta diena paplūdimyje, mėgstamos šlepetės, tingų sekmadienio rytą gulėti mylimo žmogaus glėbyje – visa tai yra laimė. Mums tereikia išmokti tai atpažinti, vertinti ir ugdyti.
Brené Brown tai gerai išdėsto savo knygoje „ Netobulumo dovanos “: „Džiaugsmas nėra pastovus dalykas. Ji ateina pas mus akimirkomis – dažnai įprastomis akimirkomis. Kartais pasigendame džiaugsmo pliūpsnių, nes esame per daug užsiėmę, siekdami nepaprastų akimirkų.
Laimė yra ne galutinis tyro tobulumo tikslas, o daugiau kelionė per gyvenimą, kai tobulumo akimirkos sklinda visur, jei tik sustojame jas pastebėti.
Taigi, kaip rasti tas akimirkas savo gyvenime ir užtikrinti, kad galėtume jų gauti daugiau, kad sukurtume laimės kupiną gyvenimą?
Yra du pagrindiniai ingredientai, kad kiekvieną dieną patirtumėte džiaugsmą. Pirmasis yra gyvenimas dabartimi.
Kaip galime džiaugtis, jei esame per daug užsiėmę nerimauti dėl ateities ar peržengti praeitį? Ir kaip mes galime džiaugtis, jei esame per daug užsiėmę?
Skirkite laiko rožių kvapui ir pabūkite dabar; štai kur tas džiaugsmas.
Žmonės visą savaitę laukia penktadienio, visus metus vasaros ir visą savo gyvenimą laimės, bet tuo pačiu, jei visada skubame patekti į kitą vietą, negalime skirti laiko džiaugtis ten, kur esame.
Antrasis laimės ingredientas yra dėkingumas. Jei įvertinsime viską, ką mums pasisekė, o ne eikvosime laiką ir energiją ieškodami to, ko neturime, patirsime daugiau džiaugsmo.
Mūsų vartotojų skatinamoje visuomenėje per daug dėmesio skyrėme tam, kad turėtume daug dalykų – didesnius namus, geresnius automobilius, naujausią madą.
Nesunku suklysti manydamas, kad jei turėsi kažko, ko nori, būsi laimingesnis turėdamas daugiau. Ir dėl šios mantros šiuolaikiniame pasaulyje kovojame su skolomis, nutukimu ir priklausomybe.
Taip pat esame linkę lyginti save su kitais ir norėti to, ką jie turi (namą, atlyginimą, partnerį, išvaizdą). Tai yra patikimi būdai užgesinti mūsų dėkingumą ir atimti iš mūsų laimę.
Visada galima rasti džiaugsmo, net ir kasdieniškomis dienos akimirkomis, ir mes galime tai išnaudoti būdami aktyvesni.
Kitą kartą sėdėdami kamštyje, o ne piktindamiesi dėl vėlavimo ar pasvajoję, neskirkite akimirkos ir pamatysite, ką galite įvertinti?
Galbūt tai lauke esanti gamta, paukščių garsai, šviečianti saulė ar tiesiog tai, kad turite automobilį, į kurį norite įvažiuoti, ir kur nors važiuoti.
Nekenčiu žiemos. Kasmet net keliauju į kitą pasaulio kraštą, kad to išvengčiau. Bet net šalčiausiomis, drėgniausiomis ir tamsiausiomis dienomis galiu rasti džiaugsmo.
Galbūt tai mūsų jaukios, šiltos patalynės pojūtis, susirangymas prie laužo su katinu ir gera knyga, arba švarus, aiškus kraštovaizdis po pirmojo sniego.
Stengiamės rasti už ką būti dėkingas kiekvieną dieną, net jei tai tiesiog kvėpavimas grynu oru, buvimas gyvu, sveikas ar gausus maistas.
Yra tiek daug žmonių, kuriems sekasi blogiau nei mes, bet mes dažnai nepastebime smulkmenų, už kurias kiti būtų labai dėkingi.
Mes taip pat galime atskleisti tuos džiaugsmus iš „laimingų sąrašų“ – visų mažų dalykų, kuriuos mėgstate daryti ir kurie jus džiugina. Svarbu rasti laiko dažnai atlikti šiuos veiksmus. Tai gali būti pasivaikščiojimas paplūdimiu, mėgstamos muzikos klausymasis, karšta vonia ar sėdėjimas sode su puodeliu arbatos.
Kaip sakė Robertas Braultas: „Vieną dieną mėgaukis mažais dalykais, gali atsigręžti atgal ir suprasti, kad tai buvo dideli dalykai“.
Užuot laukęs, kol ateis laimė, pakeičiau savo požiūrį ir supratau, kad ji buvo ten visą laiką; Aš tiesiog nepastebėjau. Jei pakankamai atidžiai žiūrėsime, kiekvienoje dienoje galime rasti džiaugsmo akimirkų. Arba, jei diena ypač bloga, pasiekite savo laimingųjų sąrašą ir sukurkite savo džiaugsmą.
Paruošta Tomas Kregždė
HUMAN RACE SUPPORT