11 paprastų būdų, kaip rasti džiaugsmą kasdieniame gyvenime
1. Nustokite laukti, kol būsite laimingi.
Geros naujienos yra tai, kad visada yra naujų galimybių būti laimingam. Įsivaizduokite, kad gyvenimas yra tarsi Didžioji centrinė stotis, kur laimingi laikai ateina visą parą. Tikėtina, kad galimybė būti laimingam jau atėjo. Kartais tai yra tiesiai priešais jus. Dėl kokios nors priežasties jūs negalite sutelkti dėmesio, kad tai pastebėtumėte ir įvertintumėte.
Nepriklausomai nuo to, kas vyksta aplinkui, proceso metu galite jaustis laimingesni, būti produktyvesni, pritraukti sėkmės ir mėgautis savimi. Kai perkeliate savo dėmesį ir mąstymo būdą, jūsų požiūris pasikeičia. Kai įvyksta pokytis, jūsų gyvenimas pasikeičia. Taigi susiburkite pamainą.
2. Pridėkite laimės savo gyvenimui dabar.
Ar matote? Jūs gyvenate atogrąžų saloje. Atsikeli, kai tau patinka, ir darai ką nori. Kažkoks vaikinas, vardu Jeeves, atneša pusryčius. Atsilošę ant balkono matote tik vandenyną ir kojas. Ak, jaunų ir pensininkų gyvenimas.
Visi svajojame kada nors būti laimingi. Iki tol esame pervargę, persitempę ir per mažai laimingi. Atrodo, kad svajonė neįmanoma be laimėjimo loterijoje ar skambučio iš turtingo, silpnos sveikatos dėdės. Bet koks smagus gyvenimas, jei nesame juo patenkinti?
Geros naujienos yra tai, kad dabar galite pridėti laimės į savo gyvenimą. Vos kelios serotonino gamybos veiklos gali sumažinti stresą ir palengvinti Utopijos laukimą.
3. Padarykite rūpinimąsi savimi į savo kasdienybę.
Galimybė skirti akimirką sau ir paspausti nustatymo iš naujo mygtuką yra tai, ką mes visi kartais turime padaryti. Tačiau štai koks dalykas: skirti laiko pertrauką, kad suteiktumėte sau atokvėpio, atsipalaidavimo ar pasimėgavimo akimirką, yra tik dalis kovos. Skiriame laiko laimingajai valandai, bet galiausiai ji nėra laiminga, nes galvojate apie keletą paskutinių el. laiškų, kurių negavote, kad būtumėte ten. Kaip kas nors gali žiūrėti „Netflix“ be streso, kai šalia televizoriaus guli krūvos nešvarių skalbinių? Ar tikrai galite eiti į miestą su ta sūdytų karamelių dėžute, žinodami, kad 18 mėnesių nebuvote pas odontologą? Arba kai vis dar neužsisakėte vestuvinės dovanos kolegijos kambariokui ir praėjo dveji metai nuo vestuvių?
Vienas iš patikimiausių būdų leisti šiam savitarnos laikui švytėti – įsitikinti, kad nesijaudinate dėl įvairių smulkmenų darbų, kol bandote patikrinti išmetimą. Susitvarkykite, kad jūsų „mano laikas“ būtų kuo veiksmingesnis.
4. Įeikite į džiaugsmingą sielos būseną.
Džiaugsmingas gyvenimas yra geriausias egzistavimas, kurio galime tikėtis. Tai toks gyvenimas, kuris sukuria teigiamų emocijų ir geros savijautos energijos bei skatina žvelgti į ateitį su didelėmis viltimis. Grynas džiaugsmas gali atrodyti kaip trumpalaikė emocija, bet net jei jaučiate jį tik akimirką, galite jį išlaikyti. Galite juo pasimėgauti.
5. Nustokite jaudintis.
Laimė veikia panašiai kaip meilė, paslaptingais būdais. Tačiau mokslas ir psichologija mums sako, kad smegenų chemija keičia emocijas. Tačiau norint suaktyvinti tas chemines medžiagas, pirmiausia turime kalbėti apie įpročius.
Yra laimės formulė, kuri slypi keičiant mąstymo modelius. Jūsų modeliai – tai, ką darote, galvojate ir sakote kiekvieną dieną – lemia, koks esate laimingas. Tai neturi nieko bendra su tuo, kas yra aplink jus, bet viskas susiję su jūsų smegenų veikla – tuo vidiniu balsu. Laimė nėra jūsų rankose, nes ji tiesiogine prasme yra jūsų viduje.
6. Įvertinkite smulkmenas.
Mes visi juos turime; tos mažos akimirkos ar dalykai, kurie dažnai nepastebimi arba neįvertinami, nes manome, kad jie yra nereikšmingi, arba laikome juos savaime suprantamais, nes gyvename kultūroje, kurioje švenčiami dideli pasiekimai. Bet ką daryti, jei įpratintume priimti ir švęsti mažus dalykus? Tikrasis gyvenimas vyksta aplink mus, kol laukiame didelio dalyko, kuris, tikimės, suteiks mums vidinės ramybės, pasitenkinimo ar džiaugsmo. Tiesa ta, kad dažnai svarbiausi dalykai yra smulkmenos.
7. Apsupkite save pozityviais žmonėmis.
Viena didelė žmonių klaida yra nesuvokimas, kad laimė yra individualus pasirinkimas. Bet kiekvieną pasirinkimą įtakoja žmonės mūsų gyvenime. Jei pakeisite savo gyvenimo įtaką į gerąją pusę, galite žymiai padidinti savo laimės ir sėkmės galimybes.
Savo tyrime pastebėjau, kad teigiamas socialinis ryšys yra didžiausias ilgalaikės laimės pranašas. Naujo teigiamo įtakojančio žmogaus priėmimas į savo pasaulį gali būti vienas iš svarbiausių pasirinkimų siekiant laimės.
8. Daugiau juoktis.
Pagrindinės naujienos: juokdamiesi jaučiatės gerai. Gerai, gal tai ir nenuostabu. Tačiau pabandykite pagalvoti apie paskutinį kartą, kai tikrai juokėtės – tikėtina, kad tai galėjo būti prieš kurį laiką. Užsiėmę visomis savo suaugusiųjų pareigomis, mes, suaugusieji, tiesiog nekikename taip dažnai, kaip darėme vaikystėje.
Vis dėlto turėtume! Įrodyta, kad juokas mažina stresą, stiprina imunitetą, gerina kraujotaką ir stiprina santykius.
9. Mylėk daugiau.
„Kas yra Tikras? paklausė triušis.
„Tikras nėra toks, kaip esi sukurtas“, – pasakė Odos arklys. „Tai dalykas, kuris atsitinka tau“.
1922 m. Margery Williams nagrinėjo ypač sudėtingą temą savo dabar mylimoje knygoje vaikams „ Aksominis triušis“ . Keliaudamas į atradimą, ką reiškia būti Tikram, Velveteen Triušis sužino, kad galiausiai reikia turėti ką nors mylėti ir priimti tą meilę mainais.
Klasikinės iliustracijos ir jaudinanti pamoka siūlo ramų skaitymą prieš miegą. Tačiau senstant mus moko, kad būti tikram reiškia atkreipti dėmesį į mokyklą, gauti gerą darbą, uždirbti pastovias pajamas, apsigyventi šeimoje ir ruoštis pensijai. Suaugę mes nostalgiškai šypsomės paprastesniais laikais. Nes mes žinome, kad gyvenimas yra sudėtingesnis nei tiesiog mylėti ir būti mylimam.
Tiesa?
10. Raskite palaimą kibirų sąraše.
Kiekvieną kartą užpildžius vieną iš šių pažymėtų laukelių, yra akimirka. Kartais tai trunka tik sekundę, bet laimingomis dienomis užtrunka minutes ar valandas. Tai akimirka, trumpalaikė akimirka, kai galiu nuoširdžiai pasakyti, kad radau palaimą. Tai kiekviena jūsų dalis, nuo pirštų iki kojų pirštų, beveik trykštančių šviesos ir kupinų tikslo. Tai nuostaba, pasididžiavimas, triumfas ir nepaprastas tyriausios savimeilės pojūtis. Visa jūsų perspektyva pasikeičia pamačius pasaulį iš kitokio objektyvo. Tai jausmas, kai jautiesi visiškai akimirka. Tai buvimas gyvu.
11. Suplanuokite savo laimę.
Įdėjome pinigus į savo 401(k)s. Vartojame kalcio papildus. Mes sportuojame. Tikimės, kad šios atsargumo priemonės apsaugos mus senstant. Tačiau saugodami savo pinigus, kaulus ir kraujospūdį pamirštame apsaugoti vieną dalyką, kuris senstant gali pakeisti mūsų gyvenimo kokybę – mūsų laimę.
Dešimtmečius trunkantys pozityviosios psichologijos tyrimai parodė, kad aukštas subjektyvios gerovės lygis (bendro pasitenkinimo gyvenimu ir šiuo metu pozityvių jausmų derinys) gali paversti geresne fizine sveikata ir ilgesniu gyvenimu.
Pradėkite planuoti savo laimingą ateitį.
Paruošta Tomas Kregždė
HUMAN RACE SUPPORT