Kaip galiu valdyti vienatvę?

Šiame straipsnyje yra keletas patarimų ir pasiūlymų, kaip valdyti vienišumo jausmą:
- Sužinokite daugiau, kaip jaustis patogiai savo įmonėj
- Pabandykite atsiverti pažįstamiems žmonėms
- Imk lėtai
- Užmegzkite naujus ryšius
- Stenkitės nelyginti savęs su kitais
- Pasirūpink savimi
- Išbandykite kalbėjimo terapiją
Kai kuriems žmonėms šios idėjos yra naudingos. Tačiau atminkite, kad skirtingi dalykai skirtingu metu tinka skirtingiems žmonėms. Išbandykite tik tai, kas jums patogu, ir stenkitės nedaryti per daug spaudimo.
Jei kažkas jums netinka (arba dabar atrodo, kad tai neįmanoma), galite išbandyti ką nors kita arba grįžti prie to kitą kartą.
Sužinokite daugiau, kaip jaustis patogiai su savimi
Jei gyvenime turite daug draugų ir kontaktų, tai nereiškia, kad nesijausite vienišas. Daugeliui iš mūsų vienišumo jausmas yra susijęs su žema savigarba ar pasitikėjimu savimi.
Kartais santykių su savimi, taip pat su kitais gerinimas gali padėti mums jaustis mažiau vienišiems.
Galite pradėti pagalvodami, ką jums reiškia rūpinimasis savimi. Atminkite, kad savęs priežiūra kiekvienam atrodo skirtingai. Kai kuriuos žmones, gyvenančius vieni, paguodžia foninis triukšmas. Tai gali būti jums patinkantis televizorius, radijas arba podcast'as.
Tai gali padėti pradėti užsiimti mėgstama veikla. Pavyzdžiui, eiti pasivaikščioti savo vietovėje, užsiiminėti menu ir amatais arba gaminti maistą nuo nulio.
Tai taip pat gali apimti kūno judinimą, mėgstamo filmo žiūrėjimą, namų iškraustymą arba nemokamą muziejų jūsų vietovėje.
Gerai išbandyti įvairius dalykus, kad pamatytumėte, kas verčia jaustis gerai. Pabandykite ir būkite kantrūs su savimi.
Pabandykite atsiverti pažįstamiems žmonėms
Gali atrodyti, kad pažįstate daugybę žmonių, bet neturite su jais gilaus ryšio. Arba aplinkiniai žmonės neskiria jums reikalingos priežiūros ir dėmesio.
Jei taip jaučiatės, tai gali padėti atsiverti žmogui, kuriuo pasitikite. Tai gali būti draugas ar šeimos narys, kolega ar kažkas kitas jūsų gyvenime. Jums nereikia kalbėti akis į akį. Galite nusiųsti jiems tekstinį pranešimą arba išsiųsti pranešimą kam nors socialinėje žiniasklaidoje.
Daugelis iš mūsų yra patyrę vienatvę, tačiau gali būti baisi mintis apie tai papasakoti kitiems žmonėms. Gali būti naudinga iš anksto apgalvoti, ką norite pasakyti. Galite pastebėti, kad jie anksčiau patyrė panašius jausmus.
Sugebėjimas normalizuoti vienišumo jausmą su žmogumi, kuriuo pasitikite, gali padėti jaustis šiek tiek geriau.
Imk lėtai
- Jei ilgą laiką jautėsi vienišas, gali jaustis didžiulis jausmas, kai pradedate atsiverti žmonėms. Bandymas susipažinti su naujais žmonėmis taip pat gali jus nerimauti. Bet jums nereikia nieko skubėti.
- Norėdami pradėti nuo smulkmenų, pabandykite užmegzti pokalbius su žmonėmis, su kuriais susiduriate kasdieniame gyvenime. Pavyzdžiui, tai gali būti pasisveikinimas su kasininke jūsų vietinėje parduotuvėje. Arba užmegzti pokalbį su kaimynu.
- Kai kuriems žmonėms naudinga būti aplinkoje, kurioje yra daug žmonių. Pavyzdžiui, kavinės, bibliotekos ar prekybos centrai. Kitų žmonių buvimo jausmas gali padėti įveikti vienišumo jausmą.
- Tai gali padėti susikurti rutiną, kai tuo pačiu metu eini į tas pačias vietas. Galite pradėti atpažinti žmones šiose vietose, o tai gali paskatinti užmegzti ryšius.
- Pabandykite pagalvoti, kaip jūsų pomėgiai galėtų padėti jums susisiekti su kitais žmonėmis. Pavyzdžiui, jei mėgstate skaityti, galite prisijungti prie internetinio forumo pokalbiams apie knygas. Prieš prisijungdami prie knygų klubo, galite šiek tiek laiko praleisti vietinėje bibliotekoje. Sutelkite dėmesį į aplinką, kurioje jaučiatės saugūs, ir stenkitės nedaryti per daug spaudimo sau.
- Galite išbandyti internetinę veiklą, kurioje dalyvauja kiti žmonės, bet nesitikima, kad su jais bendrausite. Pavyzdžiui, piešimo klasė ar kitokio pobūdžio kūrybinės dirbtuvės. Galite paklausti, kas veda užsiėmimus, ar iš pradžių galite tiesiog žiūrėti, o ne dalyvauti.
Stenkitės nelyginti savęs su kitais
Daugelis iš mūsų per pastaruosius kelerius metus pakeitė bendravimo būdą. Mes daugiau bendraujame su kitais internete ir per socialinę žiniasklaidą.
Galimybė bendrauti su daugiau žmonių internete buvo teigiama daugeliui iš mūsų. Tačiau kitiems tai gali atrodyti sudėtinga. Socialiniuose tinkluose dažnai matome tik tai, ką kiti žmonės nori pasidalinti apie savo gyvenimą.
Matydami kitų nuotraukas renginiuose arba bendraudami su draugais ir šeima, galime jaustis taip, lyg būtume vieninteliai, kurie jaučiasi vieniši. Galimybė pasiekti tiek daug žmonių gyvenimus kartais gali jaustis nepakeliama.
Kartais sunku nustoti lyginti save su kitais. Tačiau atminkite, kad viskas ne visada yra taip, kaip atrodo iš šalies. Mes nežinome, kaip kiti žmonės jaučiasi būdami vieni. Arba kas jiems vyksta už jų socialinės žiniasklaidos kanalo ribų.
Pasirūpink savimi
Vienišas gali turėti įtakos jūsų savijautai. Atlikę nedidelius kasdieninio gyvenimo pokyčius, galėsite jaustis geriau užmegzti ryšį su kitais. Pavyzdžiui:
- Fizinis aktyvumas gali būti tikrai naudingas jūsų psichinei gerovei. Kai kurie žmonės taip pat mano, kad tai padeda pagerinti jų savigarbą. Jei norite susitikti su žmonėmis mankštindamiesi, galite prisijungti prie vietinės mankštos klasės arba internetinės pamokos.
- Jei galite, praleiskite laiką gamtoje. Tai gali pagerinti jūsų savijautą ir sumažinti vienišumo jausmą. Pavyzdžiui, galite pasisodinti keletą daržovių savo sode arba ant palangės.
- Kai kurie žmonės mano, kad laiko praleidimas su gyvūnais gali padėti pajusti vienišumą. Galite pabandyti apsilankyti vietinėje bendruomenėje ar miesto ūkyje.
- Tam tikru metų laiku galite jaustis vienišas. Pavyzdžiui, per Kalėdas ar per tam tikras sukaktis. Gali būti naudinga iš anksto pagalvoti, kokia veikla galėtumėte jaustis gerai šiuo metu.
Išbandykite kalbėjimo terapiją
Pokalbio terapija gali padėti išsiaiškinti, ką jums reiškia vienišumo jausmas. Jūsų terapeutas gali padėti jums sukurti įvairius jausmų valdymo būdus.
Jei nerimas dėl socialinių situacijų privertė jus jaustis izoliuotu, jums gali būti naudinga kognityvinė elgesio terapija. Šio tipo terapija sutelkia dėmesį į tai, kaip jūsų mintys, įsitikinimai ir nuostatos veikia jūsų jausmus ir elgesį. Jūsų terapeutas gali padėti jums sukurti įveikos strategijas įvairiose situacijose, kurios jums atrodo sudėtingos.
Paruošė Tomas KregždėHUMAN RACE SUPPORT Lietuva