Kaip susidoroti su emociniu skausmu

Niekada nėra lengva susidoroti su emociniu skausmu. Nepaprastas jo pobūdis gali sutrikdyti jūsų kasdienį gyvenimą. Šiame straipsnyje aptarsime sveikus būdus, kaip su tuo susidoroti.
Kas yra emocinis skausmas?
Kai išgyvenate sunkias emocijas, patiriate emocinį skausmą. Asmuo gali patirti emocinį kančią dėl įvairių veiksnių, įskaitant sielvartą, praradimą, traumą, stresą ar toksiškus santykius. Šios patirtys palieka pėdsaką mintyse ir kūne. Nors ši patirtis gali suteikti jums galių ir išmokyti vertingų gyvenimo pamokų, emocinio skausmo slopinimas gali neigiamai paveikti jūsų sveikatą, sėkmę ir laimę. Kitų veiksmai kartais gali sukelti emocinį skausmą. Depresija ar nerimas taip pat gali būti priežastis, kitais atvejais.
Žmogaus mintys dažnai gali sukelti emocijas. Todėl psichinis ir emocinis skausmas yra tarpusavyje susiję. Pavyzdžiui, nerimas turi įtakos jūsų emocijų valdymui ir gali trukdyti jums eiti įprastą rutiną. Traumuojantis įvykis kai kuriems žmonėms sukelia ir emocinį skausmą, pavyzdžiui, netekus mylimo žmogaus. Kai kurie iš šių požymių taip pat gali sukelti emocinį skausmą:
- Nuovargis
- Mažiau laiko su šeima ir draugais
- Pykčio problemos
- Sunku valgyti
- Nėra motyvacijos atlikti užduotis
- Bejėgiškumo, kaltės ar beviltiškumo jausmas
Nepriklausomai nuo priežasties, emocinis skausmas turi įtakos daugeliui skirtingų žmogaus gyvenimo aspektų. Labai svarbu išmokti su ja elgtis sveikai. Tinkamų įveikos mechanizmų naudojimas gali padėti išgydyti emocinį skausmą ir jį įveikti.
Kaip išgydyti save emociškai? Blokuoti mintis ir jausmus, kurių nenorite jausti, gali būti nesveika. Be to, emocinio skausmo slopinimas gali pasireikšti fiziniais simptomais, tokiais kaip depresija, nerimas, panikos priepuoliai ir savęs žalojimas.
Norint išgydyti emocinį skausmą, reikia laiko, kantrybės, atkaklumo ir meilės sau.
Kaip susidoroti su emociniu skausmu?
Emocinis skausmas yra neišvengiamas, ir kiekvienas gali jį patirti. Varginantis emocinio skausmo poveikis dažnai sukelia nesveikus įveikos mechanizmus, įskaitant alkoholį ir narkotikus. Nors jie trumpam malšina skausmą, ilgainiui šie metodai daro didesnę žalą.
Nesvarbu, ar skausmas kilo dėl traumos, netekties ar nusivylimo; turite sukurti strategiją, kaip su tuo susitvarkyti ir susidoroti. Toliau pateikiami sveikesni būdai susidoroti su emociniu skausmu:
1. Praleiskite laiką darydami tai, kas jums patinka
Taip, galite verkti dėl savo netekties, sielvarto ir skausmingų išgyvenimų. Yra toks posakis: „Verk, kol nebeskauda“. Ir tai natūralu. Tačiau ar vis tiek prie to gyventumėte? Ar ketinate likti toje praeityje amžinai? Jei norite, galite išbandyti ką nors produktyvaus, kuris padėtų jums įveikti gyvenimo iššūkius ir kliūtis. Kai kurie žmonės po traumos susidoroja su potrauminio streso sutrikimu (PTSD) mušdami sunkų maišą, kad pašalintų didžiulę įtampą viduje. Tai tikrai veiksmingas būdas susidoroti su stipriu emociniu skausmu.
Jei jūsų emocinis skausmas yra ne toks stiprus, galite išbandyti naują hobį, susitelkti į savo karjerą arba daryti tai, kas jums patinka. Pabandykite atitraukti save kažkuo pozityvesniu.
2. Judinkite savo kūną.
Net jei emocinis skausmas gali jus praryti, turite atsikelti ir judėti. Išbandykite naują sporto šaką ar veiklą. Nors žygiai pėsčiomis, važiavimas dviračiu ir joga gali puikiai praleisti laiką, jie taip pat gali padėti jaustis gerai. Pirmenybę teik savo sveikatai. Fiziniai pratimai yra puikus būdas susidoroti su emocinio skausmo jausmais, nes tai pagerina nuotaiką. Pasivaikščioti verta dėl nuotaikos, o ne naršyti socialiniuose tinkluose.
3. Kontroliuokite savo nerimą ar depresiją.
Jei kada nors turite nerimą ar depresiją, emocinis skausmas gali juos sukelti. Atsipalaidavimo pratimai, fiziniai pratimai ar joga gali padėti susidoroti su šiais jausmais. Geriausias būdas pagerinti nuotaiką yra atsipalaidavimas, streso valdymas ir pažinimo restruktūrizavimas. Atsipalaidavimas gali sumažinti emocinį skausmą, leisdamas raumenims atsipalaiduoti ir gilindamas kvėpavimą.
4. Paslauga per savanorišką veiklą
Savanoriška veikla stiprina pasitikėjimą savimi ir tikslo jausmą. Tai taip pat gali būti būdas susidoroti su emociniu skausmu. Savanoriaujant išmoksite naujų įgūdžių, užmegsite ar sustiprinsite bendruomeninius ryšius, įgysite naujos patirties, susipažinsite su įvairiais žmonėmis. Taip pat, dovanodami kitiems, galite pagerinti jūsų psichinę, fizinę ir emocinę sveikatą. Savanoriška veikla turi daug privalumų, tačiau tai nereiškia ilgalaikio įsipareigojimo ir neatima daug jūsų laiko. Savanoriška veikla naudinga ne tik tiems, kuriems jos reikia, bet ir jums.
5. Užsirašykite savo emocijas žurnale
Savo emocijų užrašymas suteikia laisvę. Niekas negali nutraukti jūsų ramybės, jau nekalbant apie kritiką. Jūsų emocijos yra jūsų dalis. Rašydami apie savo emocijas apmąstysite, analizuosite ir išmoksite jas keisti, o tai padeda įveikti emocinį skausmą.
6. Kreipkitės į terapeutą
Kreipkitės į terapeutą patarimo, kaip susidoroti su emociniu skausmu, jei jums sunku jį valdyti. Jei patiriate psichinės sveikatos ar emocinių problemų, kurios trukdo jūsų kasdieniam gyvenimui, jums gali prireikti terapijos. Šios terapijos gali padėti susidoroti su emociniu skausmu:
- Kognityvinė-elgesio terapija yra vienas iš kelių gydymo būdų. Pasak psichologų, jis veiksmingai gydo depresiją, nerimą ir kitus emocinio skausmo sukeltus sutrikimus.
- Psichoterapija . Tai apima pokalbių terapiją, kuri gali pagerinti jūsų psichinę būklę. Be to, psichoterapija gali sustiprinti emocijas ir elgesį bei sukelti teigiamus pokyčius smegenyse ir kūne.
- Problemų sprendimo metodas taip pat yra praktinė grupinės terapijos dalis. Galite sudaryti grupes, kad padėtų susidoroti ir įgyti socialinių įgūdžių po traumos ar netekties.
Naudingos citatos
- Juokitės kiek įmanoma, kad pakeltumėte nuotaiką. Tai geras vaistas.
- Klausykitės muzikos, kuri jus ramina.
- Jei norite verkti, padarykite tai, nes tai yra sveikas emocijų išlaisvinimas.
- Užsiimkite malonia veikla, kad išvengtumėte streso.
Jei nesusidorosite su emociniu skausmu , tai gali rimtai pakenkti jūsų gyvenimo būdui. Nesvarbu, kiek pasikeitėte po šios patirties, siūlome šiuos naudingus būdus, padėsiančius judėti į priekį. Tikimės, kad šie dalykai padės sukurti teigiamą ir laimingą požiūrį į gyvenimą.
Paruošė Tomas Kregždė
dėl HUMAN RACE SUPPORT
Psichikos sveikatos centras siūlo terapinius sprendimus jums ir jūsų šeimai. Susisiekite su mumis šiandien ir susitarkite dėl susitikimo arba sužinokite daugiau apie tai, kaip galime padėti. #BuildingBetterTomorrow