Ryšys tarp pinigų ir psichinės sveikatos

Sužinojus, kaip psichikos sveikata ir pinigai yra susiję, gali padėti, jei jums sunku. Sutvarkyti dalykus gali atrodyti kaip didžiulė užduotis. Ir daugelis dalykų gali būti jūsų nekontroliuojami. Bet pabandykite žengti žingsnius vienu metu. Šiame straipsnyje pateikti patarimai padės pradėti.
Psichinė sveikata gali turėti įtakos jūsų elgesiui su pinigais
Štai keletas bendrų būdų, kaip jūsų psichinė sveikata gali paveikti jūsų elgesį su pinigais:
- Jei jaučiatės nusilpęs arba prislėgtas , jums gali trūkti motyvacijos tvarkyti savo finansus. Gali atrodyti, kad neverta bandyti.
- Išlaidos gali jums trumpam padidinti, todėl galite per daug išleisti , kad jaustumėtės geriau.
- Galite priimti impulsyvius finansinius sprendimus, kai patiriate maniją ar hipomaniją .
- Jei jūsų psichinė sveikata turi įtakos jūsų gebėjimui dirbti ar mokytis , tai gali sumažinti jūsų pajamas.
- Galite vengti veiksmų , kad nesumokėtumėte pinigų, pvz., atsiskaityti ar tikrinti banko sąskaitą. Galite pabandyti visiškai negalvoti apie pinigus.
- Psichikos sveikatos problemos gali turėti įtakos jūsų draudimui , todėl jūs mokate daugiau.
Piniginės problemos gali turėti įtakos jūsų psichinei sveikatai
Štai keletas bendrų būdų, kaip pinigai gali paveikti jūsų psichinę sveikatą:
- Tam tikros situacijos gali sukelti nerimo ir panikos jausmą , pvz., vokų atplėšimas arba naudos įvertinimas.
- Nerimas dėl pinigų gali sukelti miego problemų .
- Galbūt negalėsite sau leisti dalykų, kurių jums reikia , kad išliktumėte gerai. Tai gali būti būstas, maistas, vanduo, šildymas arba gydymas, pvz., vaistai ir terapija. Peržiūrėkite mūsų informaciją, ką daryti, jei negalite sau leisti reikalingų dalykų .
- Piniginės problemos gali turėti įtakos jūsų socialiniam gyvenimui ir santykiams . Galite jaustis vieniši ar izoliuoti arba tarsi negalite sau leisti daryti to, ko norite.
Su pinigais susiję jausmai
Mąstymas apie pinigus gali būti emocinis, o apie pinigus galite jausti skirtingus jausmus. Štai keletas bendrų jausmų, kuriuos galite patirti:
- Galite jaustis kalti dėl pinigų išleidimo, net jei žinote, kad galite tai sau leisti. Arba galite jaustis kalti, kad ieškote paramos, net jei žinote, kad jums jos reikia.
- Galite bijoti pažvelgti į savo banko likutį arba pasikalbėti su banku.
- Jums gali būti gėda , kad jums reikia paramos. Svarbu atsiminti, kad kiekvienas turi teisę jaustis gerai ir teisę į būtiniausius dalykus, pavyzdžiui, maistą ir būstą. Finansinės paramos gavimas yra geras būdas įsitikinti, kad turite reikalingų dalykų.
- Galite jausti stresą, pavyzdžiui, jei patiriate didelį spaudimą palaikyti save ir kitus. Arba, bandydami naršyti išmokų sistemoje, galite jausti įtampą.
- Galite jaustis pavargę arba išsekę , ypač jei ilgą laiką kovojate su pinigų problemomis.
- Jei praeityje patyrėte finansinį piktnaudžiavimą , tai gali turėti įtakos jūsų požiūriui į pinigus dabar.
Su pinigais susijusių jausmų ir emocijų pažinimas gali padėti pastebėti savo elgesio modelius ir jaustis labiau kontroliuojamas.
Susipažinkite su savo pinigų ir nuotaikos modeliais
Jums gali būti naudinga skirti šiek tiek laiko pagalvoti, kaip jaučiatės dėl pinigų ir kodėl. Pavyzdžiui, jei anksčiau kovojote su pinigais arba augdami neturėjote daug pinigų, tai gali turėti įtakos jūsų požiūriui į pinigus dabar. Galite pabandyti atsakyti į šiuos klausimus:
- Ar yra tam tikrų atvejų, kai labiau tikėtina, kad išleisite pinigus?
- Ar yra tam tikrų atvejų, kai labiau tikėtina, kad sutaupysite pinigų?
- Koks jausmas, kai leidžiate pinigus?
- Ar išleisdamas ir taupydamas jautiesi kitaip ?
- Kokios emocijos ir jausmai kyla, kai galvojate apie pinigus?
- Kurie darbo su pinigais aspektai pablogina jūsų psichinę sveikatą? Pavyzdžiui, tai gali būti, pavyzdžiui, lankymasis susitikimuose, vokų atplėšimas, konfrontacija ar būti nesuprastam.
Tai gali padėti vesti savo išlaidų ir nuotaikos dienoraštį, įrašyti, ką išleidžiate ir kodėl. Taip pat galite įrašyti, kaip jautėtės prieš ir po to.
Kai tai padarysite, jums gali atrodyti, kad šiek tiek geriau suprantate savo įpročius ir modelius, susijusius su pinigais. Žinodami tai, galėsite planuoti sunkius laikus. Peržiūrėkite mūsų informaciją, kaip planuoti pinigus į priekį .
Perteklinės išlaidos, kai tau blogai
Kai jaučiatės blogai, galite išleisti daugiau pinigų, nei norite, arba daugiau, nei galite sau leisti. Perteklinės išlaidos gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, tokių kaip:
- Galite išleisti tam, kad jaustumėtės geriau . Kai kurie žmonės tai apibūdina kaip laikiną pakilimą.
- Jei jaučiate tokius simptomus kaip manija ar hipomanija , galite išleisti daugiau pinigų arba priimti impulsyvius finansinius sprendimus.
- Galbūt turite priklausomybę ar priklausomybę , dėl kurios jūs leidžiate pinigus. Pavyzdžiui, jei esate priklausomas nuo azartinių lošimų
Štai keletas patarimų, kurie gali sustabdyti jus nuo per didelių išlaidų:
- Pasakykite kam nors, kuriuo pasitikite, apie įspėjamuosius ženklus, dėl kurių galite per daug išlaidauti, arba apie ženklus, kurie kenčia nuo savo psichinės sveikatos.
- Atiduokite savo korteles kam nors, kuo pasitikite , arba padėkite jas sunkiai pasiekiamoje vietoje.
- Neišsaugokite kortelės informacijos svetainėse.
- Ištrinkite programas, kuriose paprastai išleidžiate per daug , arba programas, kurios skatina jus išleisti.
- Jei jus vilioja skelbimai socialinėje žiniasklaidoje, apribokite laiką, kurį tam praleidžiate.
- Raskite būdų, kaip atidėti pirkimą. Galite pasakyti sau: „Nupirksiu tai rytoj, jei dar tada norėsiu“. Galite nufotografuoti norimus dalykus arba įrašyti juos į pageidavimų sąrašą.
- Prablaškykite save kažkuo kitu, dėl kurio jaučiatės gerai.
- Apsvarstykite galimybę pasakyti savo bankui , kad turite psichikos sveikatos problemų. Jie gali pridėti pastabą prie jūsų failo, kad pastebėtų neįprastas išlaidas. Peržiūrėkite mūsų informaciją, kaip pranešti savo bankui, kad turite psichikos sveikatos problemų .
- Kai kuriems žmonėms naudinga visiškai atsisakyti kredito kortelių.
Paruošė Tomas Kregždė
HUMAN RACE SUPPORT Lietuva