Kaip išreikšti pavydą teigiamai

Pavydas yra įprasta žmogaus emocija, ir beveik visi mes kartais jį patyrėme santykiuose, ypač romantiškuose santykiuose . Kartais šie pavydo jausmai yra trumpalaikiai, bet kartais jie gali užvaldyti, ir mes galime jausti poreikį išreikšti šiuos jausmus savo partneriams.
Kyla klausimas: kaip išreikšti pavydą teigiamai? Norime išreikšti pavydą sveikai ir paslaugiai, kad mūsų jausmai ir rūpesčiai būtų išgirsti, o bendravimo ir pasitikėjimo linijos santykiuose išliktų nepaliestos.
Pažiūrėkime, ką romantiškuose santykiuose reiškia pavydo jausmas ir kaip pradėti pokalbį su savo partneriu apie šiuos jausmus.
Žvilgsniu
Visiškai normalu retkarčiais pavydėti! Pavydas kartais gali būti netgi sveikas, prisidedantis prie didesnių meilės jausmų ir santykių stabilumo. Svarbiausia yra rasti būdą, kaip tai išreikšti teigiamai.
Norėdami naudingai išreikšti pavydą, sutelkite dėmesį į savo susirūpinimą nereikšdami kaltinimų. Porų terapija taip pat gali padėti ištirti pavydo jausmus, kurie gali atsirasti santykiuose.
Ar normalu pavydėti santykiuose?
Labai dažnai santykiuose jaučiamas pavydas, 1 nesvarbu, ar jūsų partneris daro ką nors, kas galėtų pateisinti šiuos jausmus, pavyzdžiui, flirtuoja su kuo nors kitu ar apgaudinėja santykiuose.
Yra teorijų, kad pavydas turi evoliucinį pagrindą ir kad žmonės išsivystė taip, kad ypač saugotų savo romantiškus santykius, kad apsisaugotų nuo neištikimybės.
Sveikas ir nesveikas pavydo tipai
Daugelis iš mūsų pavydą suvokia neigiamai. Mes galvojame apie pavydų žmogų kaip žmogų, kuris jaučia nerimą ir nesaugumą dėl savo santykių. Arba galime galvoti apie savininkišką, piktą partnerį, kuris įtariai žiūri į kiekvieną savo artimo žmogaus judesį, nesvarbu, ar jis pagrįstas, ar ne.
Žvelgiant per kitą objektyvą, pavydus partneris gali būti tas, kuris aistringai jaučia savo santykius ir nori sukurti pasitikėjimo pagrindą išreikšdamas savo poreikius ir ribas.
Šokoladinio pieno privalumai
Tyrėjai nustatė, kad pavydas santykiuose yra susijęs su:
- Padidėjusi meilė savo partneriui
- Didesni jausmai būti „ įsimylėjus “
- Daugiau santykių stabilumo
Neištikimybės problemos sprendimas santykiuose
Svarbu nepamiršti, kad jei manote, kad jūsų partneris yra neištikimas – ar užmezgate seksualinius santykius su kuo nors už nugaros, užmezgate emocinius santykius ar pažeidžiate sutartą taisyklę, kaip elgtis jūsų santykiuose – susidursite su daugiau nei nupjautas pavydo atvejis.
Jei turite pagrindo manyti, kad jūsų partneris pažeidė rimtą jūsų santykių ribą, nusiminimas ir įskaudinimas yra normali reakcija, ir nors jūs taip pat galite jausti pavydą, išspręsti šią problemą nėra taip paprasta, kaip išmokti išreikšti savo pavydą. sveikas būdas.
Taip pat turėsite sutelkti dėmesį į tai, kaip aiškiai ir save gerbiant pašalinti įtarimus dėl neištikimybės . Iš anksto pasikalbėję su patikimu draugu ar terapeutu galite tai padaryti; taip pat galbūt norėsite apsvarstyti porų terapiją kaip būdą įveikti neištikimybės pasekmes su savo partneriu.
5 sveiki būdai išreikšti pavydą
Jei santykiuose jaučiate pavydo jausmą, jums nereikia jų laikyti savyje, ir tai nėra sveika. Tai reiškia, kad veržlus ar agresyvus požiūris į partnerį su savo jausmais taip pat nėra geriausias būdas.
Sveikiausias būdas išreikšti savo pavydo jausmą yra būti nuoširdžiam, tiesioginiam ir patvirtinančiam save, tačiau taip pat jautriai reaguoti į savo partnerio emocijas ir ribas.
Pradėkite nuo asmeninės savistabos
Kai kurie žmonės yra labiau linkę į pavydą nei kiti, ypač tie, kurie turi žemą savigarbą , nesaugumą ir nerimą. Vienatvė ir nesaugus prieraišumo stilius taip pat gali paskatinti jus patirti pavydą romantiškuose santykiuose.
Skirkite šiek tiek laiko apsvarstydami savo reakcijas į kitus partnerių santykius, elgesį ar kitą pavydą sukeliančią veiklą. Tai gali suteikti jums įžvalgų apie tai, kas vyksta ir ką jums gali pasakyti jūsų pavydo jausmas.
Apsvarstykite galimybę aptarti savo jausmus su terapeutu ar geru draugu.
Įžeminkite save prieš pokalbį
Geriausia nepradėti pokalbio , kai jaučiatės padaugėję, net jei taip dažnai jaučiate pavydą. Jei įmanoma, prieš tai užsirašykite, ką norite pasakyti, nes tai gali padėti surinkti mintis.
Praktikuokite tai, ką norite pasakyti, repetuodami vienas arba bendraudami su draugu. Prieš pokalbį giliai įkvėpkite ir medituokite , jei šie metodai jums tinka.
Dalinkitės rūpesčiais, o ne kaltinimais
Jūsų partneriui bus lengva apsiginti, jei pradėsite išvardinti visus dalykus, kuriuos jis daro, kurie jums kelia pavydą. Verčiau sutelkite dėmesį į savo jausmus ir rūpesčius, o ne kilkite iš kaltinimo ar kaltinimų vietos.
Apsvarstykite galimybę naudoti teiginius „aš“ , o ne „tu“. Pavyzdžiui:
- Pasakykite: „Aš pavydu, kai matau, kad darai X, ir norėjau apie tai pasikalbėti“, o ne „Tu man tikrai pavydi, kai darai X“.
- Pasakykite: „Noriu pasidalinti kai kuriais pavydo jausmais, kuriuos jaučiu“, o ne: „Pastaruoju metu tu mane taip pavydi!
Būkite kantrūs ir gailestingi
Net jei šiuos jausmus iškeliate kiek įmanoma jautriau, turėtumėte tikėtis, kad jūsų partneris atsakys į savo stiprius jausmus. Galų gale, jūs sakote jiems, kad kažkas, ką jie daro, ar kažkas apie jų santykius su jumis sukelia pavydo jausmą.
Suprantama, kad jie gali jaustis apsiginti arba nusiminusi. Galite tikėtis, kad šio pokalbio metu iškils sudėtingi jausmai.
Taip pat, kai atsiveriate ir leidžiate savo jausmams iškilti į paviršių, pasistenkite suteikti erdvės ir savo partnerio jausmams. Atminkite, kad jiems gali prireikti šiek tiek laiko, kad visa tai suprastų, ir jie gali ne iš karto racionaliai (ar gailestingai ) reaguoti.
Duok tam laiko
Pavydo jausmas jūsų santykiuose ir jūsų partnerio reakcija į tai gali užtrukti keletą pokalbių. Tikimės, kad jūsų partneris galės išgirsti jūsų jausmus ir išreikšti savo jausmus.
Jūsų partneris gali būti pasirengęs keisti tam tikrą elgesį, kuris jums kelia pavydą, tačiau išeitis gali būti tiesiog ta, kad jis turi jus patikinti, kad galite juo pasitikėti, kad nepamirštumėte savo santykių ribų .
Šie pokalbiai taip pat gali pasitarnauti kaip proga peržengti santykių „taisykles“, kad pavydo jausmas būtų nuslopintas. Pavyzdžiui, visi kartas nuo karto šiek tiek flirtuoja, tačiau kiek ar koks flirtavimas skirtingiems partneriams yra priimtinas, skiriasi.
Kai kurie partneriai jaučiasi gerai, kai jų partneriai kalba apie savo buvusiuosius arba palaiko su jais platoniškus santykius , bet kiti to nedaro. Jūs ir jūsų partneris turite būti kuo aiškesni apie tokius scenarijus.
Apsvarstykite porų terapiją
Kartais pokalbiai su partneriu apie pavydą nesiseka taip gerai, kaip tikėjotės. Tai suprantama, nes pavydas yra labai stipri ir sudėtinga emocija. Daugeliui porų naudinga atlikti keletą seansų su terapeutu, kad galėtų įveikti šiuos jausmus.
Porų terapija gali pasiūlyti erdvę išreikšti savo jausmus, išmokti veiksmingesnių bendravimo ir konfliktų sprendimo įgūdžių, geriau suprasti jūsų santykiuose esančius stresorius ir pagerinti pasitikėjimą.
Ką tai reiškia jums
Pavydas yra sudėtinga, nepatogi emocija, tačiau ji dažnai iškyla romantiškuose santykiuose. Neturėtumėte jausti gėdos, jei patiriate pavydą: tai viena iš emocijų, kuri daro mus žmonėmis. Be to, svarbu rasti sveikų būdų tai išreikšti. Jei įmanoma, norite atvykti iš ramios, tiesioginės, nereaguojančios vietos ir suteikti partneriui erdvės apdoroti tai, ką jam sakote.
Jei jums sunku perteikti savo jausmus savo partneriui arba sunku aptarti šias problemas, galbūt norėsite apsvarstyti individualią ar porų terapiją.
HUMAN RACE SUPPORT