Asmeninis ir emocinis nesaugumas: priežastys, simptomai ir kaip jį įveikti

Nesaugumas yra psichologinė būsena, atsirandanti dėl žemos savivertės ir nepasitikėjimo savimi ir gali tapti pagrindine kliūtimi kasdieniame mūsų gyvenime. Nesaugūs žmonės turi sunkumų daugelyje savo kasdienių sričių: darbe, socialiniuose santykiuose, studijose... Ir tai, kad jausmas, kad nepakanka, niekada nėra labai didelis svoris, kurio turime atsikratyti.
Šiame straipsnyje rasite visą reikalingą informaciją Asmeninis ir emocinis nesaugumas: priežastys, simptomai ir kaip jį įveikti. Tokiu būdu galėsite išsamiai sužinoti šią psichinę būseną, kad galėtumėte su ja kovoti. Atkreipkite dėmesį ir atkreipkite dėmesį, kad įveiktumėte nesaugumą!
Mes apibrėžiame asmeninis nesaugumas kaip būsena, kuria mes negalime pasitikėti mūsų pačių įgūdžių ir jaučiame, kad neatitinkame sau keliamų lūkesčių. Asmeninis ir emocinis nesaugumas dažnai yra glaudžiai susijęs su a žema savivertė ir neigiamą mūsų įvaizdį. Savo ruožtu žemą savivertę gali lemti įvairūs veiksniai.
Kodėl mes nesaugūs žmonės?
Tarp kai kurių asmeninio nesaugumo ir žemos savivertės priežasčių mes pabrėžiame:
- Nesaugus tvirtinimo stilius: pirmaisiais gyvenimo metais mes apibrėžiame savo savivoką nuo meilės ir prisirišimo, kurį gauname iš savo tėvų ir (arba) globėjų. Viena neigiamo prisirišimo rūšis yra susijusi su emociniu nesaugumu ir žemu savęs vertinimu.
- Išorinis slėgis: Šiandieninėje visuomenėje mes esame nuolat spaudžiami patenkinti begalę lūkesčių, kurie daugeliu atvejų tampa labai svarbia psichologine našta.
- Lūkesčiai per dideliKaip jau minėjome ankstesniame punkte, priversti save įgyvendinti pernelyg sudėtingus tikslus gali sukelti daug nusivylimo, jei jų visų nepasieksime. Dėl šio nusivylimo mes blogai jaučiamės dėl savo veiklos ir tai sukelia didelį asmeninį nesaugumą.
- Neigiama ar traumuojanti patirtis: Kita dažniausia nesaugumo savyje priežastis yra tai, kad išgyveno trauminį įvykį, pavyzdžiui, užgaulius santykius ar kt. psichologinė prievarta.
Įdomu tai, kad yra tyrimų, kuriuose tai nustatoma lytis taip pat sąlygoja nesaugumą. Šių tyrimų metu pastebėta, kaip tarp moterų ir vyrų yra reikšmingų skirtumų šiais aspektais:
- Moterų savivertė yra žemesnė apskritai ir turi žemą fizinę ir emocinę savęs sampratą, tuo tarpu vyrų šeimos supratimas blogesnis ir akademinis.
Dabar, kai apibrėžėme nesaugumą ir supratome jo kilmę, svarbu žinoti, kaip jį atpažinti. Psichologijoje mes paprastai naudojame priemones savigarbai įvertinti, pavyzdžiui, Rosenbergo savigarbos testas. Tačiauką reiškia būti nesaugiu žmogumi?
10 nesaugumo simptomų pagal psichologiją
Mes galime pasakyti, ar turime emocinį nesaugumą, nustatydami kai kuriuos požymius ir simptomus, kuriuos išvardinsime toliau:
- Neryžtingumas ar sunku priimti sprendimus
- Reikia nuolatinio kitų pritarimo
- Baimė apleisti ar atmesti
- Baimė dėl pokyčių ir iššūkių, sunkumai prisitaikant prie naujos situacijos
- Labai didelis paklausos lygis
- Neigiamos mintys apie savo įvaizdį
- Socialinių santykių sunkumai
- Pavydo ir pavydo jausmas, šis simptomas labiau pasireiškia žmonėms nesaugus santykiuose
- Maža tolerancija nusivylimui
- Pasyvus bendravimo stilius, neišreiškiant savo poreikių ir jausmų
Jei manote, kad turite pakankamai simptomų, sutampančių su ankstesniu sąrašu, svarbu atsižvelgti į tam tikrą gydymo, terapijos ar pratimai nesaugumui įveikti emocingas ir asmeniškas.
Dabar, kai žinote emocinio ir asmeninio nesaugumo apibrėžimą, jo priežastis ir simptomus. Atėjo laikas žinoti, kaip nustoti nesaugiai. Tam psichologija siūlo skirtingas gydymo linijas:
1. Terapija savęs sampratai apibrėžti
Vienas iš sprendimų įveikti šaknų nesaugumą yra iš naujo apibrėžkite vaizdą kad mes turime savęs. Jei mūsų atveju emocinis nesaugumas kyla iš vaikystės, svarbu pakeisti asmeninį vertinimą ir psichinę savivoką. Galvoti apie tai, kas mes esame, neatsižvelgiant į tai, ką mums perdavė mūsų išsilavinimas, atrodo sudėtinga, tačiau su terapeuto pagalba tai yra įmanoma ir labai efektyvi mankšta.
2. Pažinimo restruktūrizavimas
Šis pratimas paremtas kognityvine terapija tai gali būti labai veiksminga kovojant su nesaugumu. Šioje terapijoje yra surenkamos frazės ir mintys apie save, kurios pertvarkomos sutelkiant dėmesį į jas pozityvesniu būdu.
- Pavyzdžiui: „Aš neišlaikysiu šio egzamino, nepakankamai mokiausi ir nesu protingas žmogus“ Norėdami pertvarkyti šią mintį, turime suabejoti minties pagrįstumu "lEgzaminui ruošiausi savaitę, ar tikrai nesimokiau?"arba"Turėčiau labiau vertinti savo intelektinius sugebėjimus, užuot taip kritikavęs save"
Labai svarbu išmokti atpažinti vidinio dialogo rūšis ką mes turime. Dažnai nežinome apie neigiamą grįžtamąjį ryšį, kurį sugebame pasakyti sau.
3. Teigiamos komunikacijos strategijos
Kaip jau paaiškinome anksčiau, vienas iš asmeninio ir emocinio nesaugumo simptomų yra pasyvus komunikacinis stilius. Šis bendravimo tipas būdingas tuo, kad mes neatskleidžiame savo minčių ir emocijų bijodami būti teisiami.
Teigiamas bendravimas pagrįstas mokėjimu išreikšti neįžeidžiant kitų, bet nebijant išreikšti savo teisių ir pranešti apie savo poreikius. Jei norite sužinoti daugiau, čia mes siūlome jums keletą teigiama komunikacijos dinamika.
4. Socialinių įgūdžių lavinimas
Pabandę išspręsti savo mintis ir bendravimo stilių, galime dirbti su socialiniais įgūdžiais. Emociškai nesaugus žmogus dažnai siejamas su baime ir atstūmimo baime. Todėl dirbkite su socialiniais įgūdžiais nuo emocinio intelekto Tai gali būti labai efektyvus pratimas siekiant įveikti nesaugumą visais mūsų gyvenimo aspektais.
Jei manote, kad šios problemos trukdo normaliai gyventi, svarbu kreiptis į psichologą specialistą ir pasiūlyti jums tinkamų priemonių jūsų poreikiams patenkinti.
NESI VIENAS, MĘS ČIA, LEISK PADĖTI...Paruošė Tomas Kregždė
HUMAN RACE SUPPORT