20 elgesio būdų, kurie sukelia santykių nerimą
Ar nerimaujate dėl savo santykių?
Santykiai yra žmonių santykių pagrindas. Jie teikia mums meilę, paramą ir draugystę. Tačiau, kaip ir visi dalykai gyvenime, jie susiduria su savo iššūkiais. Vienas iš dažniausių iššūkių, su kuriuo žmonės susiduria santykiuose, yra nerimas. Santykių nerimas gali sekinti, sukelti abejonių, baimę ir netikrumą.
Todėl norint jį išspręsti ir įveikti, būtina suprasti elgesį, sukeliantį šį nerimą. Šiame straipsnyje bus nagrinėjama, kas sukelia santykių nerimą, ir pasiūlyti sprendimai, padėsiantys įveikti šiuos iššūkius.
Kas yra santykių nerimas?
Santykių nerimas reiškia nerimą, nerimą ar baimę, kurią gali patirti dėl jų romantiškų santykių. Tai tam tikra nerimo forma, kuri aiškiai orientuojasi į romantiškas partnerystes ir gali būti gana sekinanti kai kuriuos žmones. Atidžiau pažvelkime į priežastis ir elgesį, kuris gali atsirasti:
Santykių nerimo ištakos:
- Praeities traumos: praeities patirtis, ypač neigiama, gali turėti įtakos tam, kaip žmogus suvokia ir elgiasi būsimuose santykiuose. Pavyzdžiui, praeityje apgaudinėjęs asmuo gali nuolat bijoti arba įtarti neištikimybę dabartiniuose santykiuose. Taip gali atsitikti, net jei tokiems įtarimams nėra jokios pagrįstos priežasties.
- Asmeninis nesaugumas: asmeninis nepakankamumo ar žemos savivertės jausmas gali pasireikšti santykiuose. Taigi, tai sukelia baimę, kad vienas nėra „pakankamai geras“ savo partneriui arba gali būti apleistas dėl „geresnio“.
- Išorinis spaudimas: visuomenės lūkesčiai, bendraamžių palyginimai ar šeimos spaudimas, kaip turėtų atrodyti „tobuli“ santykiai, taip pat gali prisidėti prie santykių nerimo. Pavyzdžiui, socialinėje žiniasklaidoje matant iš pažiūros „tobulus“ santykius, gali kilti abejonių dėl jų santykių kokybės.
Santykių nerimo apraiškos:
- Nuolatinės abejonės: galima nuolat abejoti santykių ateitimi, svarstyti, ar jie tęsis, ar jie yra su „tinkamu“ žmogumi.
- Įkyrios mintys: tai gali būti nuolatinis partnerio socialinių tinklų tikrinimas, paslėptų prasmių ieškojimas jo žodžiuose ar veiksmuose ar net įkyrus mąstymas apie savo praeities santykius.
- Per didelis prisirišimas arba neprisirišimas: santykių nerimas gali sukelti prikibimą; gali bijoti suteikti savo partneriui vietos. Priešingai, tai taip pat gali sukelti emocinį atsiribojimą kaip gynybos mechanizmą, kai žmogus atsiriboja, kad išvengtų galimo skausmo ateityje.
- Nuolatinio patikinimo siekimas: asmuo gali nuolat siekti savo partnerio patvirtinimo ar patikinimo dėl pastarojo jausmų ar santykių stabilumo.
20 elgesio būdų, kurie atskleidžia santykių nerimą
Stebėkite šiuos veiksmus:
1. Bendravimo trūkumas:
Bendravimas nėra tik kalbėjimas; tai apie susijungimą. Kai partneriams nepavyksta bendrauti, jie gali neteisingai suprasti vienas kito perspektyvas, norus ir rūpesčius. Šis atsiribojimas gali sukelti vienišumą santykiuose, kai vienas ar abu partneriai jaučiasi neišgirsti ir nesuprasti.
Sprendimas: Atviras dialogas yra supratimo pagrindas. Aktyviai klausytis reiškia visą dėmesį skirti kalbėtojui ir siekti suprasti jo požiūrį. Vengiant kaltinimų ir kaltinimų galima išvengti gynybinių reakcijų, todėl pokalbiai tampa produktyvesni. Reguliarus registravimasis, savaitgalio pusryčiai ar tam skirtas vakaras suteikia struktūrizuotos erdvės šiems pokalbiams. Šios sesijos gali būti saugi vieta išreikšti rūpesčius, išreikšti meilę ir planuoti bendrus tikslus.
2. Per didelis mąstymas gali atskleisti santykių nerimą
Žmogaus protas yra galingas įrankis. Tačiau nekontroliuojamas jis gali sukelti problemų, kurių nėra. Per didelis mąstymas gali sukelti nereikalingų rūpesčių, abejonių ir baimių, dažnai paremtų įsivaizduojamais scenarijais, o ne tikrove. Tai gali įtempti santykius ir sukelti įtampą dėl numanomų problemų.
Sprendimas: dėmesingumo pratimai, kaip ir meditacija, gali padėti mintis įtvirtinti dabartyje, neleisdamos protui nuklysti į „kas būtų, jei“ sritį. Gilaus kvėpavimo pratimai gali nuraminti protą nerimo akimirkomis. Reguliarus neigiamų minčių iššūkis ir joms įrodymų paieška gali užkirsti kelią pernelyg didelio mąstymo spiralei. Žurnalų rašymas yra šių minčių išeitis, suteikianti erdvės apmąstyti ir įgyti aiškumo.
3. Vengimas:
Nors gali atrodyti lengviau apeiti sudėtingas temas ar rūpesčius, vengimas dažnai apsunkina problemas. Tai, kas prasideda kaip nereikšminga problema, gali sukelti didelį susirūpinimą, kai į ją nebus sprendžiama. Dėl to tai gali sukelti padidėjusį nerimą ir įtampą.
Sprendimas: būtinas aktyvus bendravimas. Užuot laukę, kol problemos paūmės, spręskite jas tiesiai. Naudojant „aš“ teiginius, rūpesčiai gali būti išreikšti asmeniniais jausmais, o ne kaltinimais, o tai skatina priimtinesnę aplinką. Pavyzdžiui, pasakymas: „Jaučiuosi įskaudintas, kai nepraleidžiame kokybiško laiko kartu“, yra konstruktyvesnis nei „Tu niekada nepraleisite laiko su manimi“.
4. Pavydas:
Pavydas gali sugadinti bet kokius santykius. Nesvarbu, ar pavydas kyla iš partnerio praeities, bendravimo su kitais, ar sėkmės, jis gali sukurti pleištą tarp partnerių. Toks atsakymas dažnai sukelia nepasitikėjimą ir pasipiktinimą.
Sprendimas: Introspekcija yra pirmasis žingsnis. Supratimas, kodėl žmogus jaučia pavydą, gali padėti išspręsti pagrindinę priežastį. Atviras šių jausmų aptarimas su partneriu gali suteikti aiškumo ir užtikrintumo. Jei pavydas yra lėtinė problema, terapijos ieškojimas gali suteikti įveikimo priemonių ir strategijų, užtikrinant, kad tai nepakenktų santykių pagrindui.
5. Nuolatinio pasitikėjimo ieškojimas gali sukelti santykių nerimą:
Kiekvienas tam tikru mastu siekia patvirtinimo. Tačiau nuolatinis partnerio patikinimo ieškojimas gali rodyti gilesnį nesaugumą ir savigarbos problemas. Šis nuolatinis patvirtinimo poreikis gali išvarginti kitą partnerį ir įtempti santykius.
Sprendimas: savivertės kūrimas yra kelionė, kuri dažnai prasideda iš vidaus. Meilės sau praktika, pavyzdžiui, kasdieniai teiginiai, gali sustiprinti teigiamą savęs suvokimą. Žurnalų rašymas gali suteikti įžvalgų apie abejonių akimirkas, padėti jas įveikti ir įveikti. Terapija taip pat gali būti vertingas šaltinis, siūlantis profesionalias gaires, kaip ugdyti savigarbą. Atminkite, kad nors partneriai gali palaikyti ir patvirtinti vienas kitą, tikroji savivertė kyla iš vidaus.
6. Apleidimo baimė sukelia santykių nerimą:
Baimė būti paliktam yra daugiau nei tik trumpalaikis rūpestis. Vietoj to, tai gali būti giliai įsišaknijęs nerimas, turintis įtakos kiekvienam santykių aspektui. Tai dažnai kyla iš praeities patirties, pavyzdžiui, vaikystės traumų, ankstesnių santykių išdavystės ar didelių praradimų. Ši baimė gali pasireikšti įvairiais būdais. Toks elgesys apima kibimą, nepasitikėjimą ar net prevencinį partnerio atstūmimą, kad būtų išvengta jaučiamo neišvengiamo skausmo.
Sprendimas: terapija, ypač kognityvinė-elgesio terapija, gali būti neįkainojama sprendžiant ir išskleidžiant šios baimės kilmę. Jame pateikiami įrankiai ir strategijos, padedančios susidoroti su neigiamais mąstymo modeliais ir juos pertvarkyti. Be to, atviras bendravimas su partneriu apie šias baimes gali paskatinti supratimą. Partnerio nuraminimas kartu su profesionalia terapija gali sukurti palankią aplinką gydymui.
7. Palyginimas su praeities santykiais:
Nors praeities santykiai gali duoti pamokų, jie taip pat gali mesti šešėlį dabarčiai, jei nebus tinkamai apdoroti. Nuolatinis esamo partnerio vertinimas su buvusiu gali sukelti nepasitenkinimą. Tai apmaudu kitam partneriui, kuris pripažįsta, kad nėra dviejų tapačių asmenų ar santykių. Šis palyginimas gali atimti iš dabartinių santykių nepakartojamus džiaugsmus ir iššūkius.
Sprendimas: priimk dabartį. Kiekvieni santykiai siūlo naują pradžią ir naujų patirčių rinkinį. Švęskite savybes ir dinamiką, dėl kurių dabartiniai santykiai yra unikalūs. Jei praeities santykiai meta ilgą šešėlį, terapija gali padėti apdoroti likusius jausmus ir pasiūlyti užsidarymą, leidžiantį visiškai investuoti į dabartį.
8. Socialinių tinklų persekiojimas:
Socialinė žiniasklaida suteikia precedento neturinčią prieigą prie žmonių gyvenimo. Tačiau ši prieiga gali būti dviašmenis kardas santykiuose. Įkyrus partnerio veiklos internete tikrinimas gali sukelti klaidingų interpretacijų, pavydo ir nereikalingų konfliktų. Ištraukus iš konteksto, tai pavojinga.
Sprendimas: būtina pasiekti pusiausvyrą skaitmeninėje srityje. Apribojus laiką socialinėje žiniasklaidoje ir atsispiriant norui analizuoti kiekvieną internetinį bendravimą su partneriu galima išvengti nesusipratimų. Pirmenybė teikiama tiesioginiam bendravimui ir pasitikėjimo kūrimas neprisijungus gali sustiprinti santykius. Atminkite, kad socialinė žiniasklaida yra kuruojama momentinė nuotrauka, o ne visapusiškas žmogaus gyvenimo ar santykių vaizdas.
9. Nenustatyti ribų:
Tiek didelės, tiek mažos ribos nusako saugumo zonas santykiuose. Be jų partneriai gali netyčia peržengti. Taigi tai gali sukelti nepasitenkinimą ar nesusipratimus. Ribos gali svyruoti nuo kiek asmeninio laiko kiekvienam žmogui iki to, kaip partneriai bendrauja su išoriniais draugais ir šeima.
Sprendimas: Atviras dialogas yra labai svarbus. Partneriai turėtų aptarti ir apibrėžti savo ribas anksti santykių pradžioje. Tada jie turi užtikrinti, kad jie būtų abipusiai suprantami. Santykiams vystantis, šias ribas reikia koreguoti. Todėl reguliarios registracijos gali užtikrinti, kad abu partneriai jaustųsi patogiai ir gerbiami.
10. Neištikimybė:
Emocinė ar fizinė neištikimybė gali labai sužaloti pasitikėjimą santykiais. Tokio įvykio pasekmės gali būti emocijų sūkurys – nuo pykčio ir išdavystės iki liūdesio ir pasimetimo.
Sprendimas: Pirmas žingsnis – atviras ir sąžiningas bendravimas. Jei kyla tik įtarimų dėl neištikimybės, kreipkitės į juos tiesiogiai, bet nekonfliktiškai. Jei įvyksta neištikimybė, labai svarbu suprasti pagrindines priežastis. Porų terapija gali pasiūlyti neutralią vietą naršyti šiuose neramiuose vandenyse. Konsultavimas padeda abiem partneriams suprasti įvykio kontekstą, jo poveikį ir kelią į priekį, nesvarbu, ar tai būtų gydymas kartu, ar kelių išsiskyrimas.
11. Finansinis stresas gali sukelti santykių nerimą:
Finansiniai nesutarimai gali sukelti didelį stresą. Skirtingi išlaidų įpročiai, pajamų lygis, finansiniai prioritetai ir skolos gali prisidėti prie įtampos. Pinigai dažnai reiškia ne tik valiutą. Taip yra todėl, kad kai kuriems žmonėms tai gali simbolizuoti saugumą, laisvę ir ateities siekius.
Sprendimas: būtini atvirumas ir bendradarbiavimas. Bendro biudžeto sudarymas leidžia abiem partneriams matyti, iš kur ir kur eina pinigai. Finansinių tikslų nustatymas ir peržiūra užtikrina, kad abu partneriai yra tame pačiame puslapyje santaupų, investicijų ir pagrindinių pirkinių klausimais. Reguliarios finansinės diskusijos padeda išspręsti problemas, kol jos netampa svarbiomis problemomis. Taip pat gali būti naudinga naudoti įrankius ar programas išlaidoms sekti.
12. Kokybiško laiko trūkumas sukelia santykių nerimą:
Tokiame sparčiai besivystančiame pasaulyje poroms lengva tapti kaip naktį praplaukiantys laivai. Emocinis atstumas gali augti be bendrų išgyvenimų ir ryšio akimirkų. Dėl to partneriai gali jaustis izoliuoti arba apleisti.
Sprendimas: kokybė, o ne kiekybė, yra mantra. Svarbu ne kiekvieną pabudimo akimirką praleisti kartu, o tai, kad akimirkos būtų svarbios. Stenkitės mėgautis paprasta veikla. Pagalvokite apie valgio ruošimą kartu, filmo žiūrėjimą ar vakarinį pasivaikščiojimą. Tai gali būti toks pat surišantis kaip prabangios atostogos. Reguliarus pasimatymų naktų ar veiklos planavimas užtikrina, kad abu partneriai savo santykiams teiks pirmenybę įtemptame gyvenime.
13. Privatumo nesilaikymas:
Nors santykiai yra partnerystė, kiekvienas asmuo vis tiek turi savo tapatybę ir poreikius. Pagarba privatumui – tai supratimas, kad kiekvienam žmogui reikia laiko ir erdvės pasikrauti, apmąstyti ar siekti asmeninių interesų.
Sprendimas: atviras bendravimas apie asmeninės erdvės poreikius gali užkirsti kelią nesusipratimams. Labai svarbu rasti pusiausvyrą tarp bendro laiko ir individualaus laiko. Ribų laikymasis, pavyzdžiui, partnerio žinučių neskaitymas ar erdvės suteikimas, kai įsitraukia į hobį, skatina pasitikėjimą ir supratimą.
14. Nerealūs lūkesčiai:
Kiekvienas individas ir santykiai turi savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Tikėtis, kad partneris puikiai tiks visais aspektais arba patenkins visus poreikius, santykiuose gali kilti nusivylimas ir pasipiktinimas.
Sprendimas: reguliarios diskusijos apie lūkesčius gali padėti suderinti abu partnerius. Pripažinus, kad kiekvienas turi apribojimų ir kad galima siekti pilnatvės pomėgiuose ar draugystėje, gali susidaryti labiau subalansuotas ir tikroviškas požiūris į partnerystę. Švenčiant vienas kito stipriąsias puses ir remiant vienas kito silpnybes, sukuriama puoselėjanti aplinka.
15. Pasiekimų nepripažinimas:
Pripažinimas ir įvertinimas yra pagrindiniai žmogaus poreikiai. Kai laimėjimai, dideli ar maži, santykiuose lieka nepastebėti. Todėl gali jaustis neįvertintas arba laikomas savaime suprantamu dalyku.
Sprendimas: Aktyvus pripažinimas yra labai svarbus. Nesvarbu, ar tai būtų paaukštinimas darbe, asmeninis įvykis ar net nedideli kasdieniai laimėjimai, skirdami akimirką pripažinti ir pasidžiaugti vienas kito pasiekimais sustiprinsite ryšį. Šis pripažinimas gali būti toks paprastas kaip sveikinimo apkabinimas, šventinė vakarienė ar žodinis įvertinimas. Tai reiškia, kad kitas asmuo jaučiasi matomas ir vertinamas.
16. Pyktis ir nerimas dėl santykių:
Pasipiktinimas gali veikti kaip nematomos kliūtys santykiuose, trukdančios poroms užmegzti ryšius. Kai praeityje padarytos klaidos ar nesutarimai pūliuoja, jie gali sukelti neigiamų emocijų kaupimąsi. Tai trukdo dabarčiai ir gali užtemdyti būsimą sąveiką su praeities nuoskaudomis.
Sprendimas: atleidimo veiksmas yra transformuojantis. Kalbama apie praeities nuoskaudų naštos atleidimą dėl savęs ir santykių gerovės. Nors labai svarbu spręsti ir suprasti nuoskaudos šaknį, apsisprendimas pabėgti nuo jos gali paskatinti gydymą ir augimą. Reguliarūs pokalbiai, kai abu partneriai gali išreikšti savo jausmus ir ieškoti uždarumo praeities klausimais, gali atverti kelią harmoningesnei ateičiai.
17. Intymumo trūkumas:
Intymumas, tiek emocinis, tiek fizinis, yra klijai, jungiantys poras. Tai apie pažeidžiamumą, pasitikėjimą ir abipusį supratimą. Intymumo nuosmukis gali sukelti atotrūkio, vienišumo jausmą ar net abejones dėl santykių stiprumo.
Sprendimas: būtinos aktyvios pastangos atkurti ryšį. Tai gali reikšti, kad reikia reguliariai skirti laiko giliems pokalbiams, romantiškų išvykų planavimui ar net porų terapijos paieškai, kad būtų išspręstos pagrindinės problemos. Paprasti gestai, pavyzdžiui, rankų laikymas, meilės užrašų palikimas ar dalijimasis asmeninėmis mintimis, taip pat gali atgaivinti intymumą. Tai rodo, kad abu partneriai jaučiasi vertinami, suprantami ir glaudžiai susiję.
18. Atsakomybės nesidalijimas:
Bet kurioje partnerystėje pusiausvyra yra labai svarbi. Kai vienas iš partnerių jaučia, kad prisiima daugiau atsakomybės, nesvarbu, ar tai būtų namų ruošos darbai, finansinė našta ar emocinė parama, tai gali sukelti pervargimo ar neįvertinimo jausmą.
Sprendimas: Atviras bendravimas apie pareigų pasidalijimą yra gyvybiškai svarbus. Bendrinamo darbų sąrašo sukūrimas arba darbų diagramos sudarymas gali padėti tolygiau paskirstyti užduotis. Reguliarus patikrinimas gali užtikrinti, kad abu partneriai jaustųsi teisinga pusiausvyra ir, pasikeitus gyvenimo aplinkybėms, koreguotųsi. Tai yra komandinis darbas ir užtikrinimas, kad abu partneriai jaustųsi palaikomi.
19. Individualaus augimo nepalaikymas:
Santykius sudaro du asmenys su savo svajonėmis, siekiais ir augimo trajektorijomis. Nors partnerystė yra būtina, taip pat ir individualus tobulėjimas. Kai vienas partneris jaučiasi užgniaužtas arba nepalaikomas asmeniniame augime, tai gali sukelti pasipiktinimą arba sąstingį.
Sprendimas: aktyviai palaikykite ir skatinkite vienas kito tikslus, susijusius su karjera, asmeniniais pomėgiais ar savęs tobulinimu. Toks elgesys gali reikšti, kad reikia švęsti partnerio paaukštinimą, paskatinti juos lankyti kursus arba tiesiog būti jų idėjų įgarsinimu. Būdamos viena kitos linksmintojos, poros gali augti tiek atskirai, tiek kartu.
20. Raudonųjų vėliavų nepaisymas:
Kiekvieni santykiai turi pakilimų ir nuosmukių, tačiau tam tikras elgesys ar modeliai gali reikšti gilesnes problemas. Šių raudonų vėliavėlių nepaisymas, nesvarbu, ar tai nuolatinė nepagarba, nepasitikėjimas, ar nesuderinami gyvenimo tikslai, gali sukelti rimtesnių problemų.
Sprendimas: Intuicija yra galinga. Jei kažkas nuolat jaučiasi blogai, būtina tai spręsti tiesiai. Atviras pokalbis apie rūpimus klausimus gali suteikti aiškumo. Taigi labai svarbu atskirti problemas, kylančias dėl asmeninio nesaugumo, nuo tikros raudonos vėliavėlės santykiuose. Poroms gali tekti įvertinti santykių būklę, jei tam tikras elgesys išlieka. Jie taip pat gali apsvarstyti galimybę ieškoti išorinių nurodymų ar konsultacijų.
Paskutinės mintys apie elgesio, kuris atskleidžia santykių nerimą, supratimą ir drąsą juos išspręsti
Santykių nerimas, nors ir keliantis iššūkių, nėra neįmanomas. Kai poros atpažįsta ir sprendžia šį elgesį, jos gali užmegzti stipresnį ir atsparesnį ryšį. Tiesą sakant, atviras bendravimas, supratimas ir abipusė pagarba yra bet kokių sveikų santykių kertiniai akmenys.
Jei jūs ar jūsų partneris kovoja su santykių nerimu, kreipkitės į specialistą, kad nustatytumėte įpročius, kurie padidina problemą. Tada galėsite kartu įveikti šiuos iššūkius.
Paruošė Tomas KregždėHUMAN RACE SUPPORT