15 dalykų, kuriuos sako narcizai, kad išvengtų visko

Narcizai yra tarsi patyrę sodininkai, kruopščiai puoselėjantys aplinką, kurioje jų poreikiai ir norai žydi ekstravagantiškai. Jų narcisistinės manipuliacijos dažnai užgožia kitų augimą.
Jie taip pat sėja nesantaikos sėklas, laisto jas manipuliuodami ir kaitinasi dėmesio saulėje. Net kai jie tai daro, jų bendražygių žalumynai nuvysta nuodingoje aplaidumo ir nepasitikėjimo savimi dirvoje.
Atpažinti subtilią, bet klastingą narcizo taktiką yra svarbiausia siekiant apsaugoti savo emocinę gerovę. Taip pat užtikrinama, kad savivertės sodas liktų nesuteptas invazinių manipuliavimo piktžolių.
Kodėl narcizai santykiuose išsisuka nuo visko?
Graikų mitologijoje įsišaknijęs narcisizmas, kuriam būdingas per didelis domėjimasis savimi , dažnai slepia trapią savigarbą, pažeidžiamą net menkiausios kritikos.
Santykiuose narcizai dažnai naudoja manipuliacinius teiginius, kad išlaikytų kontrolę, nukreiptų atsakomybę ir apsaugotų savo išpūstą ego. Šie teiginiai iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nekenksmingi ar net empatiški. Tačiau narcisistinis asmenybės sutrikimas taip pat gali pakenkti, apšviesti ir destabilizuoti gavėją, užtikrindamas, kad narcizas ir toliau galėtų mėgautis savo pačių sukurtoje, aukščiausios kokybės šviesoje.
Štai ką sako narcizai, kurie padeda jiems išsisukti nuo visko:
1 – „Aš niekada to nesakiau“.
Subtilus dujinio apšvietimo menas yra narcizo stiprybė. Tai veikia, nes subtiliai pakeičia tikrovę, kad jūsų mintyse pasėtų abejonių sėklą. Kai narcizas ištaria: „Aš niekada to nesakiau“, jie kruopščiai atima jūsų pasitikėjimą savo atmintimi ir suvokimu.
Šis teiginys yra ne tik neigimas, bet ir apgalvotas žingsnis, siekiant destabilizuoti jūsų pasitikėjimą savo prisiminimais, skatinant priklausomybę nuo jų įvykių versijos. Poveikis yra didžiulis, nes auka pradeda abejoti savo sveiku protu, vis labiau pasikliaudama narcizo pasakojimu, kad nustatytų savo tikrovę.
Kaip kovoti su šia narcisistine manipuliacija:
Norint atsakyti į šią kalbą, reikia pasitikėti savo patirtimi. Tai taip pat reiškia, kad reikia saugoti sąveikos įrašus, kad, kai tik įmanoma, patvirtintumėte savo prisiminimus.
2 – „Tu per jautrus“.
Įsivaizduokite narcizą, švelniai plėšantį jūsų savigarbos žiedlapius , o kiekvienas ištarimas „tu per jautrus“ iškraipo jūsų savivertę. Šis teiginys yra meistriškas pripažinimo negaliojančiu metodas, atmetantis jūsų emocijas ir išgyvenimus kaip neracionalius ar perdėtus. Tai subtilus, bet stiprus pesticidas, griaunantis jūsų emocinio stabilumo ir tikėjimo savimi šaknis. Poveikis yra dvejopas. Tai ne tik menkina jūsų jausmus, bet ir nukreipia narcizo elgesį, užtikrinant, kad jie išvengtų atsakomybės už savo veiksmus.
Kovoti su šiuo teiginiu apima:
- Savo emocijų pagrįstumo patvirtinimas.
- Emocinių ribų nustatymas.
- Atsisakymas leisti savo jausmus atmesti arba sumažinti.
3. „Atsiprašau, kad taip jautiesi“.
Eidamas dygliuotu narcizo atsiprašymo keliu, žmogus dažnai susiduria su pseudo užjaučiančiu žodžiu „atsiprašau, kad taip jautiesi“.
Šis neatsiprašymas subtiliai perkelia kaltę gavėjui, o tai reiškia, kad problema yra ne narcizo veiksmai, o emocinė aukos reakcija. Tai gudrus išsisukinėjimas. Taip yra todėl, kad tai leidžia jiems atrodyti empatiškiems ir apeiti atsakomybę.
Kaip atsispirti šiam narcisistiniam teiginiui:
Būtina pripažinti atsakomybės nebuvimą tokiuose atsiprašymuose ir ryžtingai išreikšti tikrosios atskaitomybės ir gailesčio poreikį. Nepriimkite klaidingo atsiprašymo ir nepasiduokite savo ramybei.
4. „Tu per daug reaguoji“.
Narcizas dažnai naudoja žodį „Tu per daug reaguoji“, kad manipuliuotų jūsų savęs suvokimo stygomis. Šiuo teiginiu siekiama sumažinti jūsų emocijas ir išgyvenimus. Tiesą sakant, jie atrodo neracionalūs ar neproporcingi.
Tai strateginis žingsnis nukreipti dėmesį nuo jų elgesio, užuot pabrėžęs jūsų reakciją kaip problemą.
Auka, dabar būdama gynybinėje pozicijoje, gali įsisavinti šį įsitikinimą. Taigi tai gali sugriauti jų pasitikėjimą emocinėmis reakcijomis.
Kaip atremti šį narcizų pareiškimą:
Atremti šį kaltinimą reikia pasitikėti savo instinktais, patvirtinti savo jausmus ir atsispirti traukai įsisavinti narcizo prastėjantį požiūrį į jūsų emocinį kraštovaizdį.
5. „Aš tiek daug dėl tavęs darau“.
Kai narcizas skelbia: „Aš tiek daug dėl tavęs darau“, tai panašu į tai, kad jie mezga tinklą, kuriame dažnai susilieja dėkingumas ir kaltė. Šis teiginys yra subtili kaltės klaidinimo forma, kai narcizas suskaičiuoja savo poelgius, prisistatydamas kaip geranoriškas davėjas, o jūs netiesiogiai - kaip skolos gavėjas.
Pagrindinė pasekmė yra iškreipta abipusiškumo pusiausvyra, kai esate nuolat skolingi, pateisindami jų reikalavimus ar nusižengimus.
Priešingai šiai frazei:
Priminimas asmeniui apie abipusį indėlį santykiuose ir neteisėtos kaltės ar įpareigojimo atmetimas yra geriausia apsauga nuo šio pareiškimo. Žinokite savo vertę ir patvirtinkite ją!
6. „Jei mane mylėtum, tu...“
Narciziškas žmogus, savo ginklu turėdamas meilę, dažnai pasitelkia: „Jei mane mylėtum, tu...“, kad persmelktų jūsų gynybą. Šis teiginys yra klasikinis emocinio šantažo pavyzdys, kai meilė priklauso nuo laikymosi.
Narcizas nustato etapą, kai jūsų veiksmai arba jų nebuvimas vaizduojami kaip jūsų meilės ir įsipareigojimo matas, verčiantis jus palenkti savo valią . Poveikis yra amžinas šokis, siekiant įrodyti savo meilę, dažnai jūsų ribų ir vertybių sąskaita.
Šios narcisistinės manipuliacijos atmetimas apima:
- Tvirtų ribų nustatymas.
- Pripažinti, kad meilė neturėtų priklausyti nuo paklusnumo.
- Atsispirti narcizo bandymams apibrėžti jūsų meilę per jūsų sutikimą.
7. „Niekas kitas tavęs nepakęs“.
Persekiojantis šnabždesys: „Niekas kitas nepakęstų tavęs“ yra narcizo bandymas pasėti nepasitikėjimo savimi ir baimės sėklas į derlingą jūsų savivertės pagrindą. Šiuo teiginiu siekiama jus izoliuoti, teigdamas, kad iš prigimties esate nemylimas ar apsunkinantis, išskyrus narcizo „unikalią“ toleranciją. Poveikis yra kankinanti baimė būti paliktam ir mažėjantis vertės jausmas, pririšantis jus prie narcizo kaip jūsų suvoktos šventovės.
Kova su narcizais, kurie tai sako, apima:
- Atpažinti ir patvirtinti savo vidinę vertę.
- Tos vertės supratimas nėra nulemtas narcizo įvertinimo.
- Žinojimas, kad sveiki, palaikantys santykiai laukia už savo sienų.
8. „Tu visada/niekada tai nedarai“.
Tardamas „Tu visada/niekada to nedaryk“, narcizas meistriškai piešia jūsų charakterį plačiais, nepalenkiamais negatyvo potėpiais. Vartodami absoliučiuosius terminus, jie apibendrina vieną atvejį ar kelis įvykius kaip simbolizuojantį visą jūsų charakterį ir taip įvardija jus kaip nuolatinį kaltą. Ši taktika nukrypsta nuo jų veiksmų, išlaiko jūsų gynybinę poziciją ir dažnai nusileidžia jų perspektyvai, kad numalšintų konfliktą.
Kaip kovoti su narcizais, kurie taip sako:
Kovoti su narcizais, kurie tai sako, būtina paneigti neteisingus absoliučius dalykus. Ji taip pat turėtų pasikliauti priešingais pavyzdžiais ir išlaikyti subalansuotą jūsų veiksmų ir charakterio perspektyvą. Jūs turite likti nepajudinamas narcizo iškreipto vaizdavimo.
9. „Aš čia auka“.
Kai narcizai sako: „Aš čia auka“, jie gudriai apverčia scenarijų, pereidami nuo nusikaltėlio prie nukentėjusiojo.
Šis teiginys yra nukreipimo taktika, skirta nukreipti dėmesį nuo jų veiksmų ir į tariamą kančią. Poveikis yra pradinės problemos nukrypimas nuo bėgių ir priverstinis dėmesys tariamai įskaudinimui malšinti, taip išvengiant atsakomybės.
Atstumti, kai narcizai teigia:
Labai svarbu sutelkti dėmesį į pradinį susirūpinimą, nesipriešinti būti įtrauktam į pasakojimą apie auką ir įtikinamai pranešti, kad reikia išspręsti pradinį ginčo tašką.
10. „Tu man skolingas“.
Pareiškimas „Tu man skolingas“ yra narcizo metodas, leidžiantis nustatyti amžiną skolą, užtikrinant, kad įsipareigojimo jausmas jus sieja. Šis teiginys sukuria sandorio dinamiką, kai narcizas tvarko savo poelgių knygą, tikėdamasis atsakomybės, palankumo ar vengimo prisiimti atsakomybę. Poveikis yra nuolatinis disbalansas, kai jūs visada esate skolingi, pateisindami jų reikalavimus ir lūkesčius.
Kova su šia narcisistine manipuliacija apima šiuos veiksmus:
- Manipuliuojančių skolų atpažinimas ir atmetimas.
- Sukurti santykių dinamiką, pagrįstą abipuse pagarba ir lygybe.
- Atsisakymas būti saistomas pagamintų įsipareigojimų.
11. „Tai tik pokštas“.
Kai narcizas uždengia savo spygliuočius žodžiais „Tai tik pokštas“, jie gudriai užmaskuoja savo įžeidimus, menkinimą ar kritines pastabas, prisidengdami humoru. Šis teiginys sumažina jūsų jausmus ir reakcijas, o tai rodo, kad jums trūksta humoro ar supratimo. Poveikis yra dvejopas: jis leidžia narcizui pateikti įžeidžiančius komentarus, tuo pačiu panaikinant jūsų emocinį atsaką į juos.
Kaip kovoti su narcizais, kurie tai teigia:
Labai svarbu atpažinti paslėptus įžeidimus ir juos pašalinti, o ne leisti narcizui išvengti atsakomybės už savo žalingus žodžius apsimetant juokais.
12. „Tu manęs nesupranti“.
Rauda „Tu manęs nesupranti“ yra narcizo bandymas vaizduoti save kaip nesuprastus, sudėtingus asmenis, kurie jus atstumia ir trikdo. Šis teiginys reiškia, kad jūsų nesugebėjimas suprasti jų gylio ar sudėtingumo yra jūsų nesėkmė, todėl dažnai stengiatės jiems patikti ar suprasti. Poveikis yra amžinas gaudymas, kai jūs nuolat bandote patenkinti jų sunkiai suvokiamus emocinius poreikius, dažnai savo lėšomis.
Kaip išsilaikyti, kai narcizai sako taip:
Kovojimas apima šios taktikos pripažinimą kaip emocinės izoliacijos formą. Taigi išlaikykite subalansuotą požiūrį į abipusį supratimą santykiuose ir užtikrinkite savo emocinius poreikius, siekdami juos suprasti.
13. „Tai tavo kaltė“.
Kai narcizas tvirtina: „Tai tavo kaltė“, jie sumaniai perkelia kaltę, užtikrindami, kad kaltės prožektoriai jus apšviestų ryškiai. Šis teiginys yra nukreipimo taktika, skirta išvengti atsakomybės už savo veiksmus ir užkrauti jus kaltės ir atsakomybės našta. Smūgis yra didelis nederamos kaltės jausmas ir nuolatinė gynybos būsena, kai naršote per minų lauką dėl jų numatomos kaltės.
Kova su šiais narcizais apima:
- Netinkamos kaltės nustatymas ir atmetimas.
- Išlaikyti aiškų požiūrį į atsakomybę.
- Atsisakymas prisiimti kaltę dėl narcizo veiksmų ir pasirinkimų.
14. „Galite manimi pasitikėti“.
Užtikrindamas: „Galite manimi pasitikėti“, narcizas siekia sukurti patikimumo fasadą, skatindamas jus sumažinti savo gynybą ir ja pasitikėti. Nors atrodo tikras, šis teiginys dažnai yra gudrybė rinkti informaciją manipuliavimui ar kontrolei. Poveikis yra pažeidžiamumas, kuris tampa ginklu, nes narcizas naudoja jūsų pasitikėjimą prieš jus konflikto momentais arba norėdamas išlaikyti kontrolę.
Kovoti su šia narcisistine manipuliacija reiškia:
- Patikimumo vertinimas nuosekliais veiksmais.
- Sveikų ribų, susijusių su asmenine informacija, palaikymas.
- Užtikrinti, kad tarpusavio pasitikėjimas būtų įtvirtintas ir gerbiamas santykiuose.
15. „Aš galiu pasikeisti“.
Pažadas „aš galiu pasikeisti“ dažnai iškyla iš narcizo lūpų kaip mirgantis vilties spindulys. Šis teiginys dažniausiai išgirstas konflikto momentais arba kai narcizas nujaučia, kad gali prarasti santykį.
Tai slegia transformacijos ir sprendimo perspektyvą, viliojanti jus ir toliau investuoti į santykius. Poveikis yra amžinas vilties ir nusivylimo ciklas, nes pažadėti pokyčiai retai įgyvendinami arba išlaikomi.
Kova su narcizais paprastai apima:
- Pokyčių vertinimas naudojant ilgalaikį
- Apčiuopiami veiksmai
- Realių lūkesčių, susijusių su pertvarka, išlaikymas
- Užtikrinti, kad jūsų įsipareigojimas nebūtų susijęs su sunkiai suprantamu jų metamorfozės pažadu.
Paskutinės mintys apie tai, ką narcizai sako norėdami manipuliuoti ir pasirinkti savo kelią
Santykiai su narcizu reiškia, kad kiekvienas romantiškas žiedas gali paslėpti manipuliacijų ar apgaulės dyglius. Taigi, tai taip pat reikalauja sąmoningumo, supratimo ir pasitikėjimo savimi. Nors dažnai apsimetinėjami tikru bendravimu, manipuliuojantys pareiškimai iš tikrųjų yra klastingos narcizo užuomazgos. Iš tiesų, jie sėja juos kontroliuoti, dominuoti ir užtikrinti, kad jų poreikiai, norai ir ego amžinai viską nustelbtų. Šiame sodriame kraštovaizdyje, kad galėtume atlaikyti narcisistines manipuliacijas, turime sustiprinti savo šaknis. Taigi galime užtikrinti, kad klestėtume tarp invazinių narcisistinių manipuliacijų piktžolių.
Šių teiginių esminių pasekmių supratimas yra ne tik psichologijos pratimas, bet ir gyvybiškai svarbus šarvas, padedantis apsisaugoti nuo emocinių ir psichologinių nuostolių, kurių gali ištikti tokia sąveika. Šios taktikos pripažinimas, savo patirties ir emocijų patvirtinimas bei tvirtų ribų išlaikymas yra labai svarbūs užtikrinant, kad narcizo manipuliacinės piktžolės neįsitvirtintų jūsų savivertės ir emocinės gerovės derlingoje dirvoje.
Taigi, perkelkime žinias, kad manipuliacijų atpažinimas ir supratimas yra pirmasis žingsnis įgalinimo link. Iš tiesų, švyturys gali nukreipti mus per apgaulės miglą. Tai taip pat gali leisti mums eiti link santykių su abipuse pagarba , supratimu ir nuoširdžiu rūpesčiu.
Tegul šis vadovas yra jūsų kelionės šaltinis, nušviečiantis sveikesnės santykių dinamikos kelią ir apsaugantis nuo klastingų manipuliacijų, kurias naudoja narcizai. Atminkite, kad vešliame santykių sode jūsų gerovė, emocijos ir savivertė yra gėlės, kurios nusipelno ryškiai žydėti, nevaržomos manipuliacijų ir kontrolės šešėlio.
Paruošė Tomas KregždėHUMAN RACE SUPPORT