Karma Sutra: charakterio trūkumai

Karma Sutra: Tobulumo paieškos tarp netobulumo yra spąstai, kurių turime vengti
Geriausias būdas kovoti su charakterio trūkumais yra nukreipti dėmesį į jį papildančius teigiamus dalykus.Siekti „tobulumo“ yra energiją išeikvojantis pratimas. Mūsų stipriosios ir silpnosios pusės užbaigia mus, daro žmones iš mūsų.
Mes, kaip socialinės būtybės, norime ir turime susitaikyti su savo gyvenimo žmonėmis, nes galiausiai mūsų situaciją, nesvarbu, ar tai būtų darbo vietoje, ar namuose, lemia mūsų gebėjimas valdyti žmones mūsų gyvenime. Mūsų emocinis koeficientas (EQ) lemia mūsų prisitaikymo prie aplinkos, ypač mūsų žmonių, lygį. Tiesą sakant, teorijos įrodė, kad norint pasiekti sėkmės gyvenime jūsų EQ yra galbūt svarbesnis už jūsų intelektualųjį koeficientą (IQ).
Ir vis dėlto, kaip lengva valdyti santykius, atsižvelgiant į tai, kad dauguma žmonių yra tokie egocentriški, kad sutelkti savo gyvenimą aplink juos gali būti varginantis. Jie visi susiję su „aš, aš, aš“.
Tačiau mūsų darbo vieta, kuri dažniausiai vyksta hierarchine tvarka, leidžia mums lengvai atitinkamai formuoti savo elgesį ir duoti nurodymus. Mūsų EQ įspėja mus neperžengti savo ribų ir nepriimti dalykų asmeniškai. Tie, kurie žino šią pagrindinę taisyklę, išgyvena. Jų išgyvenimo būdas gali skirtis; tai gali būti nuraminimas, nuoširdumas arba abu, tačiau neišsakyta taisyklė - gerbti tvarką. Tai, žinoma, nėra kvailas išgyvenimo būdas, tačiau vis tiek yra pabėgimo kelias. Jūs turite galimybę prisijungti prie kitos organizacijos.
Tačiau kalbant apie asmeninius santykius, mes neturime kito pasirinkimo. Ir išgyventi tai yra tikra kova. Mes į juos žiūrime kaip į paguodą, ypač po to, kai susitvarkėme su beasmeniais santykiais. Bet, deja, kad ir ką darytume, tai yra kova, kad kitas žmogus suprastų mūsų požiūrį. Ir kaip mes stengiamės pakeisti žmones ir situaciją, kurioje buvome įkalinti, suprantame, kad visos mūsų pastangos baigiasi nusivylimu. Žmonės mūsų gyvenime ir toliau gyvena neaiškiai, visiškai nepastebėdami mūsų poreikių ir reikalavimų. Net mūsų prašymai krenta į ausis. Jie savo nustatytais būdais ir sąvokomis elgiasi taip, kad būtų atsparūs oro sąlygoms (arba jų atveju „kiti“ įrodymai), kaip ir aplinkiniai baldai.
Ir mes susigūžiame ir susigūžiame būdami priimančiame jų abejingumo gale.
Taigi, kaip susidoroti su netobula daugybe žmonių, kurie padeda padaryti mūsų aplinką netobula?
Priežastis, kodėl žmonės yra mūsų gyvenime - tobuli ar netobuli - gali būti metafizinio pobūdžio, tačiau racionaliu lygmeniu turime suvokti, kad esame lygiai taip pat problemos dalis, kaip ir kiti. Nė vienas iš mūsų nėra tobulas, bet visi manome, kad esame „suasmeninti tobulumas“. Kiekvienas žmogus ar situacija turi aversą ir priešingą pusę, ir mes nesiskiriame.
Mes taip pat demonstruojame tam tikrus bruožus ir įpročius, kurie gali erzinti kitus, patys to nežinodami. Mes pateisiname savo griežtus būdus kaip savo asmenybės dalį, kas mus apibrėžia, tačiau kai matome tokį nelankstumą kituose, manome, kad tai nepakeliama. Kadangi ši pozicija kyla iš ego, tai yra apgaulė. Žmonės atsisako savo nustatytų būdų, kai jiems tai nepatogu.
Negalima paneigti, kad sunku susitaikyti su mus supančių žmonių keistenybėmis ir savitumu, ypač kalbant apie įpročius, kuriuos lengviau pakeisti nei charakterio bruožus. Tačiau tai gali būti laikas apmąstyti savo keistenybes ir įpročius. Jei nuoširdžiai žiūrėsime į save, suprasime, kad ir mes turime tokį veikimo būdą, kuris gali išbandyti kitų kantrybę. Nors nėra jokio pasiteisinimo ignoruoti nuoširdžius prašymus įsisavinti gerus įpročius, siekiant palengvinti taikų sugyvenimą, (mes daug skolingi žmonėms, kurie, mūsų teigimu, rūpinasi), tačiau, kalbant apie asmenybės bruožus, jie dažniausiai yra sukurti.
Geriausias būdas kovoti su charakterio trūkumais yra nukreipti dėmesį į jį papildančius teigiamus dalykus. Pavyzdžiui, nedrąsus žmogus gali vengti prisiimti atsakomybę, tačiau krizės atveju jis taip pat būtų apdairus. Jis nereaguotų susijaudinęs ir neskubėtų. Taigi, kiekvienas silpnumas ar trūkumas turi papildomos stiprybės ar pranašumo.
Siekti „tobulumo“ yra energiją išeikvojantis pratimas. Jūs negalite priimti atvirkštinio ir atmesti averso. Mūsų stipriosios ir silpnosios pusės užbaigia mus, daro žmones iš mūsų. Stiklas visada bus pusiau tuščias arba pusiau pilnas, mes negalime pakeisti duoto, tačiau dėmesio pasikeitimas tikrai gali pagerinti mūsų situaciją. Galų gale viskas priklauso nuo mūsų suvokimo ir priėmimo.
Paruošta Tomas Kregždė
HUMAN RACE SUPPORT